Ad

Bevezetés
A 2008 májusában megjelent Sony Ericsson G700 gyorsan magára vonta a figyelmet kompakt kialakításával és a korban egyedülálló funkcióival. Azoknak a felhasználóknak tervezték, akik többet akartak egy alaptelefonnál, de még nem álltak készen arra, hogy belevessék magukat a korai okostelefonok bonyolultságába, a G700 „érintőképernyős szervezőként” pozicionálta magát a felhasználóbarát navigációra és a multimédiás képességekre helyezett hangsúlyával.
Tervezés és megjelenítés
A Sony Ericsson G700 kompakt és könnyű, 106 x 49 x 13 mm-es, mindössze 99 gramm súlyú készülékházzal rendelkezik, így nagyon zsebbarát. Klasszikus és visszafogott formatervét a Silk Bronze szín emeli ki, amely a professzionális esztétáknak is tetszik. A telefon 2,4 hüvelykes TFT rezisztív érintőképernyővel rendelkezik, amely 256K színt és 240 x 320 pixeles felbontást mutat. Bár a képernyő-test arány körülbelül 34,3%, a kijelző megfelelően szolgálta a célját egy olyan korszakban, amikor a nagyobb képernyők nem voltak jellemzőek, és a körülbelül 167 képpont per hüvelyk képátlóval tisztességes képtisztaságot biztosít.
Teljesítmény és szoftver
A Symbian OS által működtetett, UIQ felülettel ellátott G700 célja az volt, hogy zökkenőmentes élményt nyújtson a felhasználók számára. Bár az operációs rendszer mai mércével mérve elavultnak tűnhet, a telefon megjelenésekor izgalmas szempont volt, mivel bizonyos fokú testreszabást és intelligens képességeket tett lehetővé. A telefon 160 MB belső tárhellyel érkezett, ami akkoriban meglehetősen szabványosnak számított, de nagyban kiegészült a Memory Stick Micro (M2) kártyahely jelenlétével, amely akár 8 GB-ig is bővítheti a tárhelyet, ami a zene és az alapvető alkalmazások tárolásához elengedhetetlen funkció.
Kamera képességek
A G700 egyetlen 3,15 MP-es kamerával és LED vakuval ellátott, praktikus megoldást kínált az élet pillanatainak megörökítésére. Bár nem versenyzett a dedikált kamerákkal, a telefon kamerája elegendő volt a megfelelő minőségű pillanatképek készítéséhez. A multimédiás funkciókat kiegészítve a videofelvétel is támogatott volt. A dedikált szelfikamera hiánya azonban igazodik a korabeli szabványokhoz, de tartalmaz egy videohívó kamerát, ami előremutató funkció a korai videokommunikáció iránt érdeklődők számára.
Ad
Hang és csatlakoztathatóság
A hangfunkciók tiszteletreméltóak voltak, a hangszóró kihangosítást és médialejátszást tesz lehetővé. Bár hiányzott a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, a felhasználók a Bluetooth 2.0-ra támaszkodtak A2DP-vel a vezeték nélküli hangzás érdekében. A Sony Ericsson G700 nem rendelkezik Wi-Fi-vel, ami korlátozó tényező az internetkapcsolat szempontjából, ugyanakkor sztereó FM rádiót biztosított RDS-sel a felhasználók számára az adások élvezetéhez. Emellett támogatta az alapvető webböngészést WAP 2.0/HTML-en keresztül az Opera böngészővel, a telefonon belüli adatátvitelhez pedig USB 2.0 csatlakozási lehetőséget biztosított.
Az akkumulátor élettartama
A készülék egy cserélhető Li-Po 950 mAh-s akkumulátorral van felszerelve, amely méretéhez és formavilágához képest meglehetősen megbízható volt, akár 380 óra készenléti időt és akár 12 óra beszélgetési időt kínálva. Ez a kitartás több mint egy teljes napot vagy annál többet is kibírt átlagos használat mellett, ami tökéletesen megfelelt az akkori fogyasztói elvárásoknak.
További jellemzők
A Sony Ericsson a G700-ba néhány más figyelemre méltó funkciót is beépített, például az MP3/AAC/MP4-lejátszót az útközbeni szórakozáshoz, így a készülék nem csak kommunikációs eszközként szolgál. Az RSS-olvasó jelenléte kiemelte a praktikus zsebszervezőként betöltött szerepét. Bár hiányoztak belőle az olyan modern érzékelők, mint a GPS-helymeghatározás, az általános funkciókészlet a maga nemében átfogó volt.
Összegzés
Fénykorában a Sony Ericsson G700 szerény népszerűségnek örvendett, köszönhetően az érintőképernyős navigálhatóság és a multimédiás funkciók stratégiai keverékének, amelyet kompakt és elegáns kialakításba csomagolt. A készülék 80 EUR körüli áron, amikor kapható volt, praktikus választás volt az egyszerűbb, de kissé fejlett mobilélményre vágyó felhasználók számára. Megszűnése ellenére a G700 az okosabb mobiltelefonok korai korszakának bájos relikviája maradt, és öröksége tükröződik a mobiltechnológia későbbi fejlődésében.
Ad