Ad

Áttekintés
A Sony Ericsson G502, amelyet 2008 áprilisában mutattak be, és még ugyanezen év júniusában adtak ki, egy középkategóriás telefon, amely egykor népszerű választás volt az alapvető multimédiás és kommunikációs funkciók iránt érdeklődő felhasználók számára. Azóta már nem forgalmazzák, de bepillantást enged a 2000-es évek végének mobiltechnológiai tájképébe, ahol a minimalista dizájn és a funkcionalitás kulcsfontosságú értékesítési szempontok voltak.
Tervezés és kivitelezés
Fizikailag a G502 kompakt és könnyű, méretei 103 x 46 x 13,5 mm, súlya pedig 83,5 gramm. Kis mérete és elegáns kialakítása miatt kényelmesen kézben tartható, és könnyen becsúsztatható zsebbe vagy táskába. A Mini-SIM kártya használata megfelel a korabeli szabványoknak. A Champagne Black, Brilliant Hazel és Celerity Red színekben kapható készülék megfelelő esztétikai választékot kínált a fogyasztók számára.
Megjelenítés
A telefon 2,0 hüvelykes TFT-kijelzője 256K szín megjelenítésére képes, 240 x 320 képpont felbontással. Bár a képernyő mérete és minősége tükrözi a kor technológiai korlátait, a kijelző megfelelő volt a fényképek megtekintéséhez, az üzenetek olvasásához és az egyszerű alkalmazásokkal való interakcióhoz. A képernyő viszonylag kis mérete azonban korlátozta a médiafogyasztásra való alkalmasságát.
Teljesítmény és memória
A motorháztető alatt a G502 meglehetősen egyszerű, belső tárolókapacitása mindössze 32 MB. Támogatja azonban a Memory Stick Micro (M2) bővítést 8 GB-ig, így a felhasználók több médiafájlt és dokumentumot tárolhatnak. A telefon támogatja a 3G hálózatokat, és akár 3,6 Mbps HSDPA sebességet biztosít, ami akkoriban a mobil webböngészéshez és e-mail használathoz megfelelő volt. A modern szabványokhoz képest azonban ezek a sebességek meglehetősen lassúak.
Kamera
A 2 MP-es fő kamerával felszerelt G502 alacsony felbontású fényképek és videók rögzítésére alkalmas. Nincs előlapi kamera, ami azt tükrözi, hogy a korszak a funkcionalitásra helyezi a hangsúlyt a multimédiás gazdagság helyett. Ezt a telefont nem a fotózás szerelmeseinek tervezték, de az alapvető képkészítéshez elegendő minőséget kínál.
Ad
Hang és multimédia
A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya azt jelenti, hogy a felhasználóknak vagy saját fejhallgatót kell használniuk, vagy a Bluetooth-csatlakozásra kell hagyatkozniuk az audió tartozékokhoz. A telefon számos letölthető polifonikus, MP3 és AAC csengőhangot kínál. A hangszóró beépítése lehetővé teszi a kihangosítást és a zenehallgatást vagy rádióhallgatást a beépített RDS-szel ellátott sztereó FM-rádión keresztül.
Csatlakoztathatóság
A csatlakoztathatóság tekintetében a G502 korlátozott. Hiányzik belőle a WLAN és a fejlett helymeghatározási funkciók, például a GPS. A Bluetooth 2.0 A2DP-vel áll rendelkezésre, ami bizonyos fokú vezeték nélküli audiofunkciót tesz lehetővé. Az adatátvitelhez USB 2.0-t tartalmaz. A csatlakoztathatósági funkciók a kornak megfelelőek, de a mai szabványoknak nem felelnek meg.
Az akkumulátor élettartama
A készülék kivehető 950 mAh kapacitású Li-Po akkumulátort használ, amely 2G hálózatokon akár 10 óra, 3G használat esetén pedig akár 5 óra beszélgetési időt biztosít. A készenléti idő lenyűgöző, 2G-n akár 340 óra, 3G-n pedig 330 óra is lehet. Az akkumulátor teljesítménye jól megfelel azoknak a felhasználóknak, akiknek elsősorban hívásokra és szöveges üzenetekre volt szükségük a telefonra.
Felhasználói felület és funkciók
A G502 egyszerű felhasználói felületet tartalmaz, amely támogatja az olyan üzenetküldési típusokat, mint az SMS, az MMS és az e-mail, beleértve a push e-mailt is a hatékony kommunikáció érdekében. A böngésző támogatja a WAP 2.0/HTML-t, amely alapvető webböngészésre alkalmas. A szórakoztató igényeket kielégítő 3D-s játékok tisztességes gyűjteménye Java-támogatással és MP3/MP4-lejátszó is segíti.
Összegzés
A Sony Ericsson G502 a maga idejében vonzó mobilválasztás volt, elsősorban a 90 euró körüli versenyképes ára, valamint a kommunikációs és multimédiás funkciók egyensúlya miatt. Hasznossága a mai mércével mérve szerény, de a 2000-es évek végén kielégítette a felhasználók igényeit. Ideális az alapvető kommunikációs feladatokra és könnyű szórakozásra, és nosztalgikusan emlékeztet arra a technológiai fejlődésre, amelyet a mobiltelefon-ipar a megjelenése óta elért.
Ad