Ad

Bevezetés
A 2008 februárjában bemutatott és ugyanezen év júniusában megjelent Sony Ericsson C902 stílusos kialakításával és kameraközpontú funkcióival nagy feltűnést keltett a mobiltelefonok piacán. Bár azóta már nem forgalmazzák, a C902 még mindig csodálatot vált ki kompakt formájával és úttörő fényképészeti képességeivel, amelyek megjelenésekor a legmodernebbnek számítottak. Ez az áttekintés a C902-t meghatározó különböző tulajdonságokkal foglalkozik, értékelve a készülék kialakítását, teljesítményét, multimédiás képességeit és csatlakoztatási lehetőségeit, valamint egyéb alapvető jellemzőit.
Tervezés és kivitelezés
A Sony Ericsson C902-t elegáns és kompakt kialakítása jellemzi: 108 x 49 x 10,5 mm-es mérete és 107 grammos súlya révén könnyű és hordozható választás a kompakt készülékeket kedvelő felhasználók számára. Vékony profilja és csiszolt fémfelülete eleganciát és kifinomultságot sugároz, amelyet elegáns színpaletta egészít ki, amely a Swift Black, Luscious Red, Titanium Silver és Cinnamon Bronze színeket tartalmazza. A készülék Mini-SIM-kártyával működik, ami a korszak telefonjainál szabványos volt.
Megjelenítés
A C902 kijelzője 2,0 hüvelykes TFT képernyő, 240 x 320 képpont felbontással, és szerény, kb. 200 képpont/ hüvelyk képpontsűrűséggel. Bár a képernyő mérete és felbontása a mai szabványok szerint korlátozott, abban az időben a 256K színmélységnek köszönhetően tiszta és élénk megjelenítési élményt nyújtott. A körülbelül 23,4%-os képernyő-test arány azonban meglehetősen nagy kereteket jelez, ami jellemző volt a korabeli telefonokra.
Kamera
A Sony Ericsson a C902-t kamerás telefonként pozicionálta, kiemelve az autofókusszal és LED vakuval felszerelt 5 megapixeles hátlapi kamerát. A kamera a maga korában fejlett volt, és a felhasználók számára kiváló fényképkészítési képességeket és a kompakt digitális fényképezőgépek alternatívájának kényelmét biztosította. A felhasználók részletgazdag és színgazdag fényképeket készíthettek, míg a videofelvételek maximális felbontása 320p volt 30 képkocka/másodperc sebességgel. Az elülső oldalon egy QCIF videohívó kamera is található, amely kielégítette a videokonferenciák alapvető igényeit, bár minősége a korabeli szabványokhoz képest kezdetleges.
Ad
Multimédia és tárolás
A készülék támogatja a legfontosabb multimédiás formátumokat, például az MP3, AAC és MP4 formátumokat, így a felhasználók élvezhetik kedvenc zenéiket és videóikat. Bár a C902 nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, a Bluetooth 2.0 A2DP-vel lehetővé teszi a vezeték nélküli zenehallgatást. A 160 MB-os belső tárhely Memory Stick Micro (M2) kártyával 8 GB-ig bővíthető, így bőséges helyet biztosít a médiafájlok és az alapvető alkalmazások számára.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A csatlakozási lehetőségek kissé korlátozottak, hiányoznak az olyan modern funkciók, mint a Wi-Fi és a GPS. Ehelyett a C902 az alapvető igényekre összpontosít, Bluetooth 2.0-val más eszközökkel való párosításhoz és USB 2.0-val az adatátvitelhez. Bár nem támogatja a mai böngészési élményeket, a készülék tartalmaz egy WAP 2.0/HTML böngészőt (NetFront) és egy RSS-olvasót, hogy a felhasználók kapcsolatban maradjanak. Figyelemre méltó, hogy a telefon tartalmaz egy sztereó FM-rádiót RDS-szel, amely a hangos szórakozás szerelmeseinek kedveskedik.
Az akkumulátor élettartama
A C902 tápellátásáról egy cserélhető 930 mAh Li-Po akkumulátor gondoskodik. Hosszú élettartama tükrözi a hardver kevésbé igényes jellegét; a készülék akár 9 óra beszélgetési időt kínál 2G hálózatokon és akár 4 órát 3G hálózatokon. A készenléti idő 2G-n akár 400 órát, 3G-n pedig 360 órát is elérhet, így két töltés között is tartós teljesítményt biztosít.
Összegzés
A Sony Ericsson C902 egy olyan telefon, amely kiegyensúlyozottan ötvözi a formát és a funkciót, különösen a fotózás és a stílusos dizájn iránt érdeklődő felhasználók számára. Bár technológiája a mai innovatív okostelefonokhoz képest ódivatúnak tűnhet, ez a készülék a megjelenésekor dicséretes funkciókat kínált. Tartós vonzereje abban rejlik, hogy funkcionális telefonként vonzó dizájnnal és a mobilfotózásra összpontosítva a korszak ikonikus opciójává vált.
Ad