Ad

Bevezetés
A 2010-ben piacra dobott Sonim XP3.20 Quest Pro büszkén állt egy robusztus és praktikus mobiltelefonként, amelyet elsősorban olyan felhasználók számára terveztek, akiknek tartós készülékre volt szükségük kihívásokkal teli környezetbe. Ez az áttekintés a telefon lenyűgöző, tartósságra összpontosító jellemzőivel foglalkozik, miközben a műszaki specifikációkat, a csatlakozási képességeket és a teljesítményt is feltárja.
Kialakítás és tartósság
Az XP3.20 Quest Pro készüléket úgy építették, hogy ellenálljon a kemény körülményeknek, amit a 119 x 56 x 25 mm-es kompakt méretei és a 170 grammos tömege is tükröz. A strapabíró keretbe zárt telefon IP67-es tanúsítvánnyal rendelkezik, amely garantálja a por- és vízállóságot akár 1 méteres mélységig 30 percig. A Corning Gorilla Glass üveg beépítése tovább példázza a Sonim elkötelezettségét a tartósság iránt, amely robusztus védelmet nyújt a karcolásokkal és ütésekkel szemben.
Megjelenítés és építés
A telefon 1,77 hüvelykes TFT-kijelzője, bár szerény, alapvető célját szolgálja, hiszen kültéri körülmények között is tiszta és jól olvasható kimenetet biztosít. A 176 x 220 pixeles felbontást támogató kijelző kicsiny mérete ellenére elegendő részletet tartalmaz az alapvető telefonfunkciókhoz, és körülbelül 159 ppi pixelsűrűséget ér el. Bár a képernyő-test arány mindössze 14,8%, a hangsúly itt inkább a funkcionalitáson van, mint az esztétikán.
Teljesítmény és tárolás
Az XP3.20 kemény külseje alatt alapvető, de nélkülözhetetlen teljesítményjellemzőkkel van felszerelve. Helyet biztosít a microSD-kártya számára, ami felbecsülhetetlen értéket képvisel azon felhasználók számára, akiknek a telefon korlátozott belső kínálatán túl további tárhelyre van szükségük. A Java-támogatás lehetővé teszi egyszerű alkalmazások és játékok használatát, így a kommunikációs funkciók mellett szórakoztató és hasznos funkciókat is kínál.
Ad
Kamera képességek
Bár a telefon nem a fényképezés elsődleges funkciójára készült, a telefon 2 MP-es fő kamerát tartalmaz LED vakuval. Bár a modern felhasználók ezt a kamerát elavultnak találhatják, a maga idejében megfelelő volt az alapvető képek rögzítésére jól megvilágított körülmények között. Az előlapi kamera hiánya azonban aláhúzza, hogy ez a telefon döntően nem a szelfikre vagy a videohívásokra összpontosított.
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
A csatlakoztathatóság tekintetében a Sonim XP3.20 támogatja a korszak alapvető kommunikációs technológiáit. GSM hálózati lefedettséget biztosít, valamint GPRS Class 10 és EDGE adatátvitelt, bár sokkal lassabban, mint amit a korabeli készülékeknél tapasztalhatunk. A Bluetooth 2.0 és az A-GPS támogatással ellátott GPS alapvető fontosságú komponensek, amelyek alkalmassá teszik a készüléket a navigációra és az alapvető vezeték nélküli fájlátvitelre. A WLAN-képesség azonban hiányzik belőle; ez a hiányosság a megjelenés korában érthető.
Audio és multimédia
Ez a telefon lemond a népszerű 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóról, bár ezt egy robusztus hangszóróval kompenzálja, amely vízállóságot is hordoz. A kedvezőtlen körülmények között is ellenálló teljesítményre tervezett hangélmény újabb bizonyítéka a telefon masszív felépítésének. Az FM-rádió beépítése azoknak kedveskedik, akik értékelik a hagyományos médiaszórakoztatást útközben.
Az akkumulátor élettartama
Az XP3.20 Quest Pro egyik kiemelkedő tulajdonsága a kivételes akkumulátor-üzemidő. A kivehető Li-Ion 1850 mAh-s akkumulátorral a telefon lenyűgöző módon akár 1500 óra készenléti időt is kínál, ami a telefon megjelenési időszakában figyelemre méltó volt. A felhasználók emellett akár 18 órányi hosszabb beszélgetési időt is élvezhetnek, így a készülék ideális a hosszabb használathoz, gyakori újratöltés nélkül.
Összegzés
Összefoglalva, a Sonim XP3.20 Quest Pro rugalmas és megbízható készülékként kitűnik, különösen vonzó a robusztus szakmákban vagy szabadtéri környezetben dolgozók számára a maga idejében. Bár talán nem rendelkezik a modern okostelefonoktól elvárt kifinomultsággal és funkciókkal, félelmetes tartóssága, hosszú akkumulátor-üzemideje és alapvető kommunikációs képességei illettek a korához. Ez a telefon a mobiltechnológia egy olyan hiánypótló kategóriáját képviseli, amely mindenekelőtt a tartósságot és a praktikumot helyezi előtérbe, és megjelenése idején sajátos piaci igényt elégített ki.
Ad