Ad
Samsung Z4

Bevezetés

A 2017 közepén piacra dobott Samsung Z4 egy kedvező árú okostelefon, amely elsősorban a feltörekvő piacokon teszi le a névjegyét, ahol a megfizethetőség döntő tényező. Az Androidhoz vagy iOS-hez képest kevésbé elterjedt, de könnyű teljesítményéről és energiahatékonyságáról ismert Tizen OS-en futó Z4-et belépő szintű készülékként pozícionálják. Szerény specifikációi ellenére a körülbelül 80 eurós árához képest tisztességes funkciókat kínál, és az alap okostelefon-élményt keresők számára vonzó.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Z4 kompakt méretei 132,9 x 69,2 x 10,3 mm, súlya pedig mindössze 143 gramm, így könnyen kézben tartható és egy kézzel kezelhető. Felépítése a költségvetési készülékekre jellemző, elsősorban műanyag, ami megtartja a készülék könnyű súlyát, de nem tesz kompromisszumot a kézben való tisztességes tapintás terén. A fekete és arany színben kapható készülék dizájnja egyszerű, és olyan felhasználóknak szól, akik a funkcionalitást részesítik előnyben a hivalkodással szemben. A készülék egy SIM-kártyás vagy hibrid, két SIM-kártyás opcióval is rendelhető mikro-SIM-helyekkel, ami rugalmasságot biztosít azoknak a felhasználóknak, akiknek egyensúlyt kell teremteniük a munkahelyi és a magánjellegű hívások között.

Megjelenítés

Ez az okostelefon egy 4,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amely elegendő az olyan alapvető feladatokhoz, mint a böngészés, az SMS-ezés és az egyszerű alkalmazások használata. A 480 x 800 pixeles felbontás megfelelő tisztaságot biztosít, bár a nagyobb pixelsűrűséghez szokott felhasználók számára elmaradhat, különösen, ha intenzív médiafogyasztásról van szó.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Z4 Tizen 3.0-t futtat egy négymagos, 1,5 GHz-es processzorral, amelyet 1 GB RAM támogat. Bár ez a beállítás szerény, az alapvető alkalmazásokat és feladatokat hatékonyan kezeli. A többfeladatos működés és az igényesebb alkalmazások esetében azonban nehézségekbe ütközhet. A belső tárhely 8 GB-ra korlátozódik, de a microSDXC kártyahely beépítése a tárhelybővítéshez praktikus funkció, bár megosztott SIM-helyet használ, ami a kettős SIM-kártyát használók számára megfontolandó lehet.


    Ad

Kamera

A Z4 5 MP-es hátlapi kamerát kínál f/2.2 rekeszértékkel, amelyhez dual-LED vaku, panoráma és HDR funkciók társulnak. Ezek a képességek teljesen szabványosak egy ilyen árkategóriájú telefon esetében, lehetővé téve az alapvető fotózási igényeket. A hátsó kamera 720p felbontású videót tud rögzíteni 30 kép/mp sebességgel. Figyelemre méltó kiegészítő az 5 MP-es előlapi kamera dedikált LED vakuval, ami vonzó funkció lehet a szelfik szerelmesei számára, akiknek fontos, hogy gyenge fényviszonyok között is tudjanak fotózni.

Hang és csatlakoztathatóság

A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval és hangszóróval van felszerelve, így biztosítva a szokásos hangkimeneti lehetőségeket. A csatlakoztathatóság Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 és GPS GLONASS-szal, ami ésszerű vezeték nélküli kommunikációs lehetőségeket biztosít. Az FM-rádió beépítése praktikus funkció azon régiókban élő felhasználók számára, ahol az FM-hálózatok továbbra is népszerűek. Az NFC hiánya azonban korlátozza az érintés nélküli fizetésre való alkalmasságát.

Az akkumulátor élettartama

A Z4 egy cserélhető 2050 mAh-s akkumulátorral rendelkezik, amely elegendő energiát biztosít egy ilyen méretű és specifikációjú készülékhez, különösen, ha figyelembe vesszük a Tizen OS hatékonyságát. Az erős felhasználóknak szükségük lehet egy töltőre, de az akkumulátor cseréjének lehetősége jelentősen meghosszabbíthatja a telefon aktív élettartamát azok számára, akik hajlandóak beruházni a tartalék cserékbe.

Összegzés

Összefoglalva, a Samsung Z4 egy alapszintű, költségvetés-orientált okostelefon, amely alapvető funkciókat kínál azoknak a felhasználóknak, akiknek nincs szükségük a legújabb specifikációkra és technológiára. Azokat szólítja meg, akiket a sallangmentes élmény érdekel, hangsúlyt fektetve a megfizethetőségre, az egyszerűségre és a kiterjesztett használhatóságra. A körülbelül 80 eurós induló árához képest jól szolgálja a célját, bár nem biztos, hogy kielégíti a fejlettebb funkcionalitást vagy feldolgozási teljesítményt kereső felhasználókat.


    Ad