Ad
Samsung X820

Tervezési és építési minőség

A 2006 májusában bejelentett Samsung X820-at figyelemre méltóan karcsú profiljáról ismerik, amely a maga korában figyelemre méltóan vékony mobileszközként tűnt ki. A 113 x 50 x 6,9 mm-es méretekkel és mindössze 66 grammos súlyával a hordozhatóság és a könnyű használat példája. A telefon minimalista dizájnja, amelyet a vékony test és a könnyű szerkezet segített, jelentős eladási érv volt, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy kényelmesen hordhassák zsebben vagy pénztárcában. Ez a telefon többféle színváltozatban volt elérhető, többek között fekete/kék, ezüst és rózsaszín színben, így a legkülönbözőbb esztétikai preferenciáknak is megfelelt.

Megjelenítés

A telefon 1,8 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 256K szín megjelenítésére képes. Bár a mai szabványok szerint szerény, ez a kijelző a telefon debütálásakor elegendő tisztaságot és élénkséget biztosított az alapvető feladatok elvégzéséhez. A 220 x 176 pixeles felbontás és a kb. 157 ppi pixelsűrűség megfelelő volt a 2000-es évek közepén elterjedt egyszerű grafikákhoz és felületekhez. A körülbelül 18%-os képernyő-test arány miatt azonban a kijelző a telefon teljes méretéhez képest kicsinek tűnt.

Kamera

A Samsung X820 egyetlen 2 MP-es hátlapi kamerát tartalmaz, ami a korszakban a mobiltelefonoknál szokásos volt. Ez a kamera CIF felbontású videót is tudott rögzíteni, így alapvető képalkotási képességeket kínált az alkalmi fényképezéshez és videózáshoz. Bár nem rendelkezett a modern okostelefonok kameráinak fejlett funkcióival és minőségével, a mindennapi pillanatok megörökítéséhez elegendő volt. A szelfikamera hiánya azonban korlátozta a készülék vonzerejét az önarcképek vagy videohívások iránt érdeklődő felhasználók számára.


    Ad

Hang és csatlakoztathatóság

Az X820 hangfunkciói közé tartozik a hangszóró, valamint a rezgés és a letölthető polifonikus és MP3 csengőhangok támogatása. Figyelemre méltó, hogy a telefon nem rendelkezik 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval, ehelyett a saját fejlesztésű csatlakozókra támaszkodik az audió tartozékok esetében. A készülék támogatja a Bluetooth 1.2-t A2DP-vel, ami lehetővé teszi a vezeték nélküli hangfolyamot a kompatibilis eszközökkel, de nem rendelkezik más modern csatlakozási lehetőségekkel, mint például WLAN, helymeghatározó szolgáltatások vagy rádióvevő. Az adatátvitelhez és a töltéshez szükséges csatlakoztathatóságot egy saját USB-csatlakozón keresztül kezelik.

Teljesítmény és szoftver

A Samsung X820 belsőleg 80 MB tárhelyet kínál, amelyből 3,7 MB kifejezetten az üzenetek számára van fenntartva. Ez a kapacitás körülbelül 1000 telefonkönyvi bejegyzés tárolását biztosítja, fényképes hívásfunkcióval, valamint 30 tárcsázott, fogadott és nem fogadott hívás naplózását. A kártyahely hiánya azonban korlátozza a további médiumok vagy alkalmazások tárolására szolgáló bővíthetőséget. A telefon egy alapvető, saját fejlesztésű operációs rendszerrel fut, és támogatja a Java MIDP 2.0 alkalmazásokat, ami lehetővé teszi a letölthető alkalmazások és játékok révén a személyre szabhatóság bizonyos fokú fokát. A szabványos üzenetküldési lehetőségek közé tartozik az SMS, EMS, MMS és a WAP 2.0/xHTML böngészőn keresztül támogatott e-mail.

Az akkumulátor élettartama

Az X820 kivehető 630 mAh Li-Po akkumulátorral működik, amely akár 210 óra készenléti időt és 2 óra 30 perc beszélgetési időt kínál. Bár az alapvető kommunikációs igényeket megfelelően kiszolgálja, nagyobb igénybevétel esetén gyakoribb újratöltésre lehet szükség, különösen a modern szabványokhoz képest viszonylag alacsony kapacitás miatt.

Összegzés

Összességében a Samsung X820 a megjelenésekor meggyőző készülék volt, főként a vékony kialakításnak és a mindennapi feladatokhoz megfelelő teljesítménynek köszönhetően. Annak ellenére, hogy már nem gyártják, továbbra is vonzó marad azok körében, akik értékelik a retro mobilkészülékeket egyszerűségük és jellegzetes stílusuk miatt. Az induláskor 110 EUR körüli árával a stílus és a funkcionalitás egyensúlyát kereső felhasználókat célozta meg, a mai okostelefonok számítási igényei nélkül. A technológia fejlődésével a készülék ma már nosztalgikus emlékként szolgál egy olyan korszakról, amikor a mobilok dizájnja a ma ismert, elegáns, funkciógazdag készülékek felé haladt.


    Ad