Ad
Samsung X810

Bevezetés

A 2005 második negyedévében bejelentett Samsung X810 a kor telefontervezési és technológiai trendjeinek tanúsága szerint készült. A mára már megszűnt készülék történelmi értéket képvisel a mobiltelefonok fejlődésében, mivel olyan funkciókat mutatott be, amelyek megfeleltek az akkori felhasználók bimbózó multifunkciós elvárásainak. A kompakt kialakítású, mégis sokoldalú készülék a korai mobilinnováció relikviájaként szolgál, alapvető csatlakozási lehetőségeket, multimédiás funkciókat és stílust biztosítva.

Tervezés és megjelenítés

A Samsung X810 kifejezetten kompakt, méretei 89 x 37 x 24 mm-esek, súlya pedig mindössze 85 gramm, így rendkívül hordozható készülék. Karcsú sziluettjével kényelmesen elfér a kézben, ami a 2000-es évek közepének dizájnesztétikáját tükrözi, amikor a miniatürizálás volt a fő szempont. A telefon 1,6 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik, amely 65K szín megjelenítésére képes 128 x 160 pixeles felbontással. Bár a mai mércével mérve szerény, ez a képernyő alkalmas volt az alapvető telefonfunkciók és a kezdetleges multimédia megtekintésére. A körülbelül 24,5%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a telefon megfelelő felületet biztosított a funkciók közötti navigációhoz.

Teljesítmény és tárolás

A GPRS és EDGE technológiával ellátott GSM 2G sávok kezelésére felszerelt Samsung X810 a maga idejében megbízható kapcsolatot biztosított, bár nem érte el a modern 3G vagy 4G hálózatok gyors sebességét. A 90 MB-os belső tárolónak otthont adó telefon, amelyet egy külön microSD-kártyahely egészített ki, elegendő helyet biztosított az alapvető alkalmazások, a fényképek tárolására és a média számára. A Java-alkalmazások számára fenntartott 4 MB-os tárhely korlátozott testreszabást és bővítést tett lehetővé a letölthető Java-alapú játékok és segédprogramok révén, amelyek akkoriban igen népszerűek voltak.

Kamera

Az X810 egyetlen 1,3 MP-es főkamerával rendelkezik, amely alapvető fényképészeti funkciókat biztosít, és a gyenge fényviszonyok javítása érdekében LED vakuval gazdagított. A videó rögzítésére is alkalmas kamera megfelelő volt az alkalmi pillanatok megörökítésére, és megfelelt a 2005-ös felhasználói elvárásoknak. Figyelemre méltóan hiányzik a szelfikamera, ami a korszak gyártási prioritásait tükrözi, ahol az elsődleges kamerák nagyobb hangsúlyt kaptak.


    Ad

Audio és kommunikáció

Hangzás szempontjából a telefon hangszórót tartalmazott, és rezgésjelzéseket, valamint letölthető polifonikus csengőhangokat kínált. Figyelemre méltó a 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya, ami korlátozhatta a szabványos fejhallgatók használatát, ami a felhasználókat a saját fejlesztésű vagy Bluetooth-alternatívák felé terelte. A kommunikáció terén a Bluetooth 1.2 A2DP-támogatással megkönnyítette a vezeték nélküli hangfolyamot, bár az olyan funkciók, mint a WLAN és a GPS hiányoztak, így a készülék a maga korának terméke maradt.

Szoftver és funkciók

A Samsung X810 viszonylag kifinomult üzenetküldési képességekkel rendelkezett, támogatta az SMS, EMS, MMS és alapvető e-mail funkciókat. WAP 2.0/xHTML böngészője lecsupaszított internetböngészést tett lehetővé, ami a 2G korlátok miatt csak korlátozottan használható. A saját fejlesztésű USB-csatlakozó támogatta az adatátvitelt, bár az élmény valószínűleg nem érte el a jövőbeli fejlesztések sebességét és megbízhatóságát. A beágyazott szórakozás az előre telepített játékok és az MP3/AAC/AAC+ lejátszó jóvoltából biztosított a felhasználóknak némi szórakozást és kikapcsolódást. A MIDP 2.0 támogatás lehetővé tette a Java-alkalmazások további felfedezését, növelve a telefon sokoldalúságát.

Az akkumulátor élettartama

A 800 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működő Samsung X810 akár 200 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra 30 perc beszélgetési időt is kínál. Bár a modern szabványokhoz képest szerény, az akkumulátor élettartama megfelelt a 2000-es évek közepén használt mobiltelefonok csatlakoztatási és feldolgozási igényeinek, és olyan felhasználóknak kedvezett, akik az alap mobiltelefonokról a funkciógazdag készülékekre váltottak.

Összegzés

Összefoglalva, a Samsung X810 a maga korában egy jól felszerelt készülék volt, amely megfelelt a kompaktságot, alapvető multimédiás képességeket és egyszerű kommunikációs eszközöket kereső felhasználók elvárásainak. Megjelenésekor 80 EUR körüli áron a maga korában versenyképes megoldást jelentett. A telefon kínálata ma már nosztalgikus emlékeztetőül szolgál a mai okostelefonokhoz vezető fokozatos fejlődésre, bemutatva, hogy a technológia hogyan fejlődik és alkalmazkodik a növekvő igényeinkhez.


    Ad