Ad
Samsung X500

Bevezetés

A 2006 júniusában bemutatott Samsung X500 egy mára már megszűnt mobiltelefon, amely elsősorban GSM technológiával működött. A maga idejében középkategóriás készülék volt, amely alapvető funkciókat kínált, és olyan felhasználóknak kedvezett, akik az egyszerűséget és a hatékonyságot értékelték a csúcskategóriás funkcionalitással szemben. Az elektronika világában praktikus kialakítást mutatott be, amelyhez egyszerű használhatóság párosult.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung X500 kompakt és könnyű volt, méretei 88 x 45 x 19,9 mm, súlya pedig mindössze 79 gramm. Méretének köszönhetően könnyen hordozható volt, kényelmesen elfér a zsebben vagy a pénztárcában. Az akkoriban igen népszerű kagylós kialakítású volt, amely a flip-telefonok élményét nyújtotta. Az X500 teste a tartósság jegyében készült, így alkalmas volt a mindennapi használatra. Négy vonzó színben - pezsgőarany, metálkék, hideg szürke és rózsaszín - volt elérhető, így a felhasználóknak lehetőségük volt kifejezni stílusbeli preferenciáikat.

Megjelenítés

A készülék elsődleges 1,8 hüvelykes TFT-kijelzője 65K színt támogatott, 128 x 160 pixeles felbontással. Bár a mai mércével mérve szerény, ez a kijelző kellően élénk és tiszta volt a telefon alapvető funkcióihoz, például az üzenetek megjelenítéséhez és a menüben való navigáláshoz. A készülék egy külső monokróm OLED-kijelzővel is rendelkezett, amely hasznos volt az értesítések, például a bejövő hívások vagy üzenetek gyors ellenőrzéséhez anélkül, hogy a telefont ki kellett volna nyitni. Ezek a kicsi, de funkcionális képernyők jól szolgálták a felhasználót a mindennapi feladatok elvégzésében.

Teljesítmény és memória

A motorháztető alatt az X500 8 MB belső memóriát kínált, ami elegendő a kapcsolatok, üzenetek és néhány alkalmazás tárolására. A telefonkönyv 500 többmezős bejegyzést támogatott, ami praktikus funkció volt azon felhasználók számára, akiknek különböző kapcsolati adatokat kellett tárolniuk. A telefon nem rendelkezett kártyahelyen keresztül bővíthető tárhellyel, ami szükségessé tette a rendelkezésre álló hely gondos kezelését.


    Ad

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Samsung X500 a maga korában számos csatlakozási lehetőséget kínált, beleértve az 1.2-es verziójú Bluetooth-t és az USB 1.1-et az alapvető adatátvitelhez. Hiányoztak az olyan fejlett csatlakozási funkciók, mint a WLAN és a GPS. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó hiánya a multimédiás funkcióktól való eltávolodást tükrözte. A készülék azonban támogatta a rezgésjelzéseket, valamint a letölthető polifonikus, MP3 és AAC csengőhangokat, így kiszolgálta a személyre szabott hangjelzésekre vágyó felhasználókat. A beépített prediktív szövegbevitel megkönnyítette az üzenetek gyorsabb gépelését.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 750 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt Samsung X500 akár 340 óra készenléti időt és körülbelül 3 óra 20 perc beszélgetési időt is képes biztosítani. Ez az akkumulátorteljesítmény abban a korszakban meglehetősen elfogadható volt, és egyetlen feltöltéssel megfelelő használatot biztosított egy átlagos napon keresztül.

Egyéb jellemzők

A készülék a kor alapfelszereltségével, többek között SMS, EMS és MMS üzenetküldési lehetőségekkel volt felszerelve, így alkalmazkodni tudott a különböző szöveges kommunikációs igényekhez. Emellett WAP 2.0/xHTML böngészővel is rendelkezett, amely lehetővé tette az alapvető webböngészést. A Java-támogatás lehetővé tette a felhasználók számára, hogy alkalmazások és játékok korlátozott választékát telepítsék, ami bizonyos szintű szórakozást és hasznosságot biztosított. Annak ellenére, hogy az X500 nem rendelkezett rádióval, letölthető játékokkal, ami vonzó volt az útközbeni szórakozásra vágyó felhasználók számára.

Összegzés

A Samsung X500 a 2000-es évek közepén a funkcionális és kedvező árú mobiltelefonokra helyezett hangsúlyt tükrözi. A modern okostelefonokhoz képest korlátozott felszereltsége ellenére hatékonyan elégítette ki az alapvető kommunikációs igényeket. Kompakt mérete, egyszerű felhasználói felülete és megbízható teljesítménye miatt a praktikumot a csúcstechnológiával szemben a praktikumot kereső felhasználók választása volt. Bár a kamera és a modern csatlakozási funkciók hiánya talán nem tetszik a mai felhasználóknak, abban az időben megbízható telefon volt az alapvető mindennapi feladatok elvégzéséhez.


    Ad