Ad
Samsung X490

Bevezetés

A 2005 utolsó negyedévében bemutatott Samsung X490 része volt annak a mobiltelefon-hullámnak, amely az alapvető funkcionalitást és a megfizethetőséget helyezte előtérbe. Ez a ma már nem forgalmazott flip-telefon egy olyan korszak jelképe, amely közvetlenül az okostelefonok elterjedése előtt volt jellemző. Bár nem rendelkezett azokkal a fejlett funkciókkal, amelyeket a mai készülékekhez társítunk, a Samsung X490-t olyan felhasználók számára tervezték, akiknek egy egyszerű telefonra volt szükségük hívások és üzenetküldés céljából, néhány további előnnyel.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung X490 úgy lett kialakítva, hogy kényelmesen elférjen a tenyerében, 90 x 47 x 24 mm-es méretekkel és mindössze 86 grammos súllyal büszkélkedhet. Kompakt mérete és kagylóhéj kialakítása egyszerre tette zsebbarát és tartós készülékké, amely megragadta azon felhasználók figyelmét, akik a praktikus kialakítás miatt a flip-telefonokat részesítették előnyben, amelyek csukott állapotban védték a billentyűzetet és a képernyőt. A Mini-SIM foglalat megfelelt a kor színvonalának, és a két különböző színben, fehér ezüst és indigókék színben való elérhetősége a felhasználói preferenciáknak megfelelő személyre szabhatóságot biztosított.

Megjelenítés

A maga idejében a Samsung X490 kettős kijelző funkciója meglehetősen innovatív volt. A fő kijelző 65K színt támogató UFB képernyőt használt, 128 x 160 képpont felbontással, 8 soros felbontással, szerény vizuális élményt nyújtva, amely alkalmas volt a telefon alapvető feladatainak ellátására. Emellett rendelkezett egy második, 96 x 64 pixeles felbontású külső mono kijelzővel is, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy a telefon felnyitása nélkül gyorsan megtekinthessék az értesítéseket, például a bejövő hívásokat vagy üzeneteket.

Memória és tárolás

Mivel nem állt rendelkezésre kártyahely, az X490 tárolási képességei a beépített kapacitásokra korlátozódtak. Belső memóriája legfeljebb 500 telefonkönyvi bejegyzést tudott kezelni, és 20 tárcsázott, 20 fogadott és 20 nem fogadott hívás hívás rekordját tudta tárolni. A mindössze 3 MB belső tárhely azonban jelentősen korlátozta a felhasználókat az adatok és a multimédia terén: körülbelül 200 rövid üzenetet tudott kezelni, de mást nemigen.


    Ad

Csatlakoztathatóság és kommunikáció

A Samsung X490-t úgy tervezték, hogy a GSM-hálózatokon 2G-képességgel működjön három sávban (900/1800/1900). Bár a nagysebességű internetszolgáltatások nem voltak támogatottak, az alapvető internetkapcsolatot biztosító GPRS 10-es osztályú GPRS-t tartalmazta, amelyet egy WAP 2.0/xHTML böngésző egészített ki. Az olyan modern csatlakozási lehetőségek, mint a Bluetooth, az USB vagy a Wi-Fi azonban feltűnően hiányoztak, hangsúlyozva, hogy a telefon inkább az alapvető kommunikációra, mint a fejlett csatlakozási lehetőségekre összpontosít.

Multimédia és funkciók

Az X490 multimédiás kínálata minimális volt. Hiányzott belőle a kamera, a hangszóró és a 3,5 mm-es audiocsatlakozó, így nem volt alkalmas fényképezésre vagy átfogó hangélményekre. A felhasználók azonban letölthettek polifonikus csengőhangokat, és a telefon MIDP 2.0-n keresztül JAVA-támogatást is tartalmazott, ami könnyű játékra is alkalmas platformot biztosított. Az üzenetküldési képességek a hagyományos SMS-eken túlmenően EMS és MMS funkciókat is tartalmaztak, támogatva a képi vagy formázott szöveges üzenetek gazdagabb kommunikációját.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető, 850 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátor táplálta, amely a telefon korlátozott funkcionalitását és igényeit tekintve meglehetősen hatékony volt. Akár 300 órányi készenléti időt és 7 órányi beszélgetési időt kínált. Ez a hosszú élettartam volt az egyik kiemelkedő tulajdonsága, mivel kevesebb gyakori töltést jelentett, ami fontos jellemző az elfoglalt vagy sokat utazó felhasználók számára.

Összegzés

A Samsung X490 a 2000-es évek közepének tökéletes képviselője a mobiltechnológiában. Ez egy olyan készülék, amelynek funkciói a hívásokat és az üzenetküldést helyezik előtérbe, és amely a mobiltechnológia gyors fejlődése előtti korszakról tanúskodik. Egyszerűsége, valamint a tisztességes tartósság és a tartós akkumulátor-üzemidő kiváló választássá tette azok számára, akiknek funkcionális telefonra volt szükségük a mai okostelefonok bonyolultsága nélkül. Bár ma már a múlt relikviája, emlékeztet bennünket a mobiltávközlés fejlődésére és a fogyasztói elvárásokra az idők során.


    Ad