Ad
Samsung Vodafone 360 M1

Bevezetés

A Samsung Vodafone 360 M1 a 2009 végén megjelent, kompakt kialakítású készülék a funkciók konvergenciáját képviseli. A csatlakozási lehetőségekre és stílusra vágyó tech-rajongóknak szánt M1 a maga idejében számos figyelemre méltó funkcióval került piacra. Bár a telefont már nem forgalmazzák, a mobiltechnológia fejlődését tanulmányozók számára továbbra is érdekes téma marad.

Tervezés és kivitelezés

A Vodafone 360 M1 elegáns kialakítású, 112 x 55,4 x 13,4 mm-es méretekkel és 111 grammos tömeggel rendelkezik. A készüléket úgy alakították ki, hogy könnyen kezelhető legyen, és kényelmesen elférjen a zsebekben. A telefon támogatja a Mini-SIM-et, és többféle színben, többek között fekete, fehér és piros színben kapható. Formavilága kompakt, mégis robusztus, egyensúlyt teremtve a hordozhatóság és a tartósság között.

Megjelenítés

A telefon 3,2 hüvelykes TFT-kijelzője 16 millió szín megjelenítésére képes, 240 x 400 pixel felbontású, és körülbelül 146 ppi pixelsűrűséget kínál. Bár a képernyő-test arány körülbelül 47%, ami a mai mércével mérve szerénynek tűnik, az élénk kijelzőnek akkoriban sikerült felkeltenie a felhasználók érdeklődését, amit a jellegzetes 3D-s felhasználói felület is segített, amely mélységet adott a felhasználói élménynek.

Platform és teljesítmény

A Linux-alapú LiMo R2.0.1 operációs rendszert futtató Vodafone 360 M1 a feltörekvő platformok iránt érdeklődő műszaki rajongókat célozta meg. A 600 MHz-es Cortex-A8 CPU-val hajtott és PowerVR SGX GPU-val kiegészített telefon a korához képest tisztességes teljesítményt nyújtott, viszonylag könnyen kezelte az alapvető alkalmazásokat és feladatokat. Az 1 GB-os belső tárhely, amely egy külön microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető, a felhasználóknak némi rugalmasságot biztosított a média és az alkalmazások kezelésében.


    Ad

Kamera

Ami a fényképezést illeti, az M1 egyetlen 3,15 MP-es főkamerával rendelkezik, amely 15 kép/mp sebességgel képes 480p videót felvenni. Bár az ilyen specifikációk nem biztos, hogy lenyűgözik a mai igényes okostelefon-fotósokat, abban az időben egyszerű és egyszerű kameraélményt nyújtott az alkalmi pillanatképek készítéséhez. Az alap szelfikamera kibővítette a videohívási lehetőségeket.

Hang és csatlakoztathatóság

Az M1 hangfunkciói közé tartozik egy hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely az MP3, AAC, AAC+, AAC+(e), WMA és AMR lejátszási lehetőségeken keresztül támogatja a sokoldalú audio igényeket. A csatlakozási lehetőségek némileg korlátozottak voltak, mivel nem volt Wi-Fi támogatás; a vezeték nélküli kapcsolatokhoz azonban Bluetooth 2.0 A2DP-vel, valamint GPS és A-GPS a navigációhoz. Az RDS-szel ellátott sztereó FM-rádió a zenekedvelők körében népszerű funkció volt.

Az akkumulátor élettartama

Az energiaellátás terén a készülék egy cserélhető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátorral van felszerelve. Ez akár 490 óra robusztus készenléti időt, valamint akár 10 óra beszélgetési időt kínál 2G hálózaton, illetve körülbelül 6 óra 40 percet 3G hálózaton. Ezek a számok azt tükrözik, hogy a telefon gyakori újratöltés nélkül is képes a rendszeres kommunikációs igények kielégítésére.

Végső gondolatok

A Samsung Vodafone 360 M1 ára a megjelenésekor 130 euró körül volt, ami sok fogyasztó számára elérhető árkategóriába helyezte. Az okostelefonok bimbózó képességei iránt érdeklődő felhasználóknak kedvezett, stílus, alapvető kamerafunkciók, tisztességes multimédia-támogatás és megbízható akkumulátor-üzemidő keverékét kínálva. Bár a technológiai fejlődés már régóta túlszárnyalta a specifikációit, az M1 a mobiltörténelem egy darabjaként áll, amely tükrözi korának trendjeit és képességeit.


    Ad