Ad
Samsung T939 Behold 2

Bevezetés

A 2009 novemberében megjelent Samsung T939 Behold 2 egy olyan korszakban jelent meg, amikor az okostelefonok még csak most kezdték megragadni a fogyasztók kollektív képzeletét. A Samsung által épített és az Android 1.5 Cupcake operációs rendszert futtató Behold 2 célja az volt, hogy elérhető belépési lehetőséget biztosítson az érintőképernyős okostelefonok piacára. Ez az áttekintés a készülék kialakítását, kijelzőminőségét, teljesítményét és általános felhasználói élményét vizsgálja, szem előtt tartva a korabeli készülék történelmi kontextusát.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung T939 Behold 2 kompakt méretű, 116,8 x 55,9 x 12,2 mm-es méretekkel és 119,7 grammos, kezelhető tömeggel rendelkezik. Az egykezes fogásra tervezett teste tükrözi a 2000-es évek végén a mobileszközök kompakt és robusztus preferenciáit. Műanyag szerkezete ellenére a telefon ésszerű tartósságot sugall, ami részben a Corning Gorilla Glass védelemnek köszönhető. A készülék támogatja a mini-SIM-kártyát, összhangban a megjelenési időszak mobil szabványaival. Összességében a dizájn a mai mércével mérve nem tűnik ki különösebben innovatívnak, de 2009-ben a mobildizájn átmeneti szakaszát jelezte.

Megjelenítés

A 3,2 hüvelykes AMOLED kijelző volt a Behold 2 egyik kiemelkedő jellemzője, mivel az AMOLED technológia akkoriban viszonylag új volt az okostelefonokban. A 320 x 480 képpontos felbontással a kijelző élénk színeket biztosított, bár a 65K effektív színmélység a modern kijelzőkkel összehasonlítva elmaradhat. A képernyő mérete a korszakra jellemző volt, inkább a praktikumra koncentrált, mint a manapság értékelt moziélményekre. A megközelítőleg 46,7%-os képernyő-test arány kompromisszumot jelentett a gombok és a kijelző között, ami a korszak telefonjainak általános jellemzője volt.


    Ad

Teljesítmény és platform

A Behold 2 az Android 1.5 Cupcake operációs rendszerrel működött, amely történelmi kontextusban jelentős alapváltozat volt, amely megnyitotta az Android fejlődésének útját. Ez azonban mai mércével mérve korlátozott funkciókat is jelentett, mivel nem volt olyan kifinomult és széleskörű, mint a jelenlegi verziókban elérhető alkalmazások. A telefon szerény 200 MB belső tárolóval érkezett, bár tartalmazott egy microSDHC foglalatot, amelyhez 2 GB-os kártya is jár, így a felhasználók bővíthették a memóriát. Az alapvető böngészési képességek egy HTML-böngészővel voltak jelen, ami megfelelt a könnyű internethasználathoz és a korai alkalmazás-tapasztalatokhoz.

Kamera és multimédia

A Behold 2 egyetlen 5 megapixeles hátlapi kamerával felszerelt, autofókuszos és LED-es vakuval ellátott, a korára jellemző alkalmi fényképezéshez megfelelő. Míg a videofelvételek rögzítése lehetséges volt, a szelfikamera hiánya rávilágít arra, hogy ez egykor az okostelefonok kevésbé kiemelt funkciója volt. A zene és az audio szerelmesei számára a 3,5 mm-es jack-csatlakozó és a hangszóró jelenléte alapvető médiafunkciókat biztosított, az MP4/H.264/WMV lejátszás támogatása pedig kielégítette az alapvető multimédiás igényeket.

Csatlakoztathatóság és akkumulátor-üzemidő

A csatlakoztathatóság egyszerű volt, támogatta a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.1 WLAN-t, lehetővé téve az alapvető helyi kommunikációs igényeket. Az A-GPS helymeghatározás beépítése megkönnyítette a kezdetleges navigációt az olyan szolgáltatásokon keresztül, mint az AT&T Navigator, bár a rádió hiánya korlátot jelenthetett néhány felhasználó számára. A készüléket egy 1500 mAh-s, kivehető akkumulátor látta el energiával, amely akár 6 óra beszélgetési időt és 360 óra készenléti időt biztosított, ami akkoriban még ésszerűnek számított a mindennapi használathoz.

Összegzés

A Samsung T939 Behold 2 a kezdeti megjelenésekor 90 euró körüli áron, belépő szintű okostelefonként szolgálta a célját, alapvető Android-élményekkel. Bár már nem gyártják, a mobiltechnológia egy olyan szakaszát képviseli, amikor az érintőképernyők felvirágoztak, és az okostelefonok funkciói gyorsan fejlődtek. Az akkori felhasználók számára ugródeszkát jelentett a digitális korszakba; visszatekintve nosztalgikus pillantást nyújt az Android-telefonok kezdeti időszakára.


    Ad