Ad
Samsung T739 Katalyst

Bevezetés

A Samsung T739 Katalyst egy 2007 decemberében megjelent középkategóriás mobiltelefon. Bár már nem gyártják, egykor több kulcsfontosságú tulajdonságával tűnt ki a piacon, többek között a csatlakoztatási lehetőségek egyedülálló kombinációjával és a korához képest praktikus kialakításával. Ez a felülvizsgálat a telefon különböző aspektusait vizsgálja a tervezéstől a teljesítményig, átfogó áttekintést nyújtva azok számára, akiket érdekel ennek a vintage készüléknek a történelmi kontextusa vagy gyűjtői potenciálja.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung T739 Katalyst kompakt és praktikus kialakítású, ami a 2000-es évek második felében a mobiltelefonoknál megszokott. A 100,8 x 50,3 x 16,5 mm-es méretekkel és 116 grammos tömeggel könnyű és kényelmesen elfér a kézben. A telefon Mini-SIM-et használ, és 256K színű TFT-kijelzővel rendelkezik, ami a maga idejében szabványos volt ugyan, de a modern, teljes színű kijelzőkhöz képest korlátozottnak tűnhet. A 2,1 hüvelykes képernyő felbontása 176 x 220 pixel, ami az alapvető műveletekhez megfelelő tisztaságot biztosít, de elmarad a részletes vagy nagy felbontású élmény nyújtásától.

Csatlakoztathatóság és hálózat

A T739 Katalyst a GSM-hálózatokon működik, támogatja a 2G-sávokat, beleértve a GSM 850, 900, 1800 és 1900 frekvenciákat. Ez lehetővé tette a széles körű használatot a különböző földrajzi helyeken. A GPRS Class 10 és az EDGE Class 10 jelenléte biztosította, hogy a felhasználók hozzáférhessenek az alapvető internet- és adatszolgáltatásokhoz, bár a mai szabványok szerint lassabb sebességgel. A készülék egyik kiemelkedő jellemzője a Wi-Fi képesség, amely abban az időben nem minden telefonban volt jellemző. Ezt a funkciót kifejezetten az UMA (Unlicensed Mobile Access) számára engedélyezték, lehetővé téve a Wi-Fi-n keresztüli telefonálást, ami innovatív, a hálózathasználat rugalmasságát biztosító funkció.


    Ad

Multimédia és tárolás

A multimédiás használathoz a telefon 1,3 MP-es fő kamerával van felszerelve, amely alapvető fényképek és videók rögzítésére alkalmas. Hiányzik azonban a szelfikamera, ami azt tükrözi, hogy a készülék inkább az alapvető kommunikációs igényekre, mint a kiváló minőségű fényképezésre összpontosít. A belső tárhely rendkívül korlátozott, 5 MB, ami további hely biztosítása érdekében microSDHC kártya használatát teszi szükségessé, amely lehetővé teszi a kibővített multimédiás könyvtár használatát. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó hiánya azt jelzi, hogy az audiocsatlakozáshoz saját fejlesztésű megoldásokra vagy Bluetooth-ra támaszkodik.

Szoftverjellemzők és alkalmazások

A Samsung T739 Katalyst támogatja az SMS, MMS és azonnali üzenetküldést, amely alkalmas a korabeli szöveges kommunikációra, valamint egy WAP 2.0/xHTML böngészőt a kezdetleges webes szörfözéshez. A Java MIDP 2.0 jelenléte lehetővé tette a felhasználók számára, hogy további alkalmazásokat és játékokat töltsenek le, így a telefon funkcionalitása az alapfunkciókon túlmutatóan bővült. A készülék emellett MP3-lejátszóval is rendelkezett, ami további szórakozási lehetőségeket biztosított a felhasználók számára.

Az akkumulátor élettartama és teljesítménye

A Katalyst kivehető 960 mAh kapacitású Li-Ion 960 mAh akkumulátorral rendelkezik, amely akár 240 óra készenléti időt és 5 óra beszélgetési időt is kínál, ami megfelel a korabeli telefonokra jellemző elvárásoknak. Bár ez ma már korlátozottnak tűnhet, a készülék akkori hardver- és szoftverigényéhez képest viszonylag hatékony volt.

Összegzés

A Samsung T739 Katalyst egy érdekes modell volt a megjelenésekor az UMA hívásokhoz szükséges Wi-Fi képessége és a szilárd felépítésű kialakítás miatt. Bár nem rendelkezik a mai okostelefonok fejlett funkcióival és nagy sebességű csatlakozási lehetőségeivel, a maga idejében megbízható szolgáltatást nyújtott, különösen azon felhasználók számára, akik egy egyszerű telefonra vágytak, tisztességes csatlakozási lehetőségekkel. Körülbelül 70 eurós árával elfogadható volt azon felhasználók számára, akik egy megbízható kommunikációs eszközt kerestek alapvető multimédiás képességekkel. A mai közönség számára elsősorban nosztalgikus vagy gyűjtői értékében rejlik az értéke, mivel a 2000-es évek közepének mobiltechnológiájáról készült pillanatképet képvisel.


    Ad