Ad

Tervezés és kivitelezés
A 2003 első negyedévében bejelentett, majd végül törölt Samsung T700 a 2000-es évek eleji mobiltelefonokra jellemző kompakt és könnyű kialakítással rendelkezik. A 73 x 53 x 23 mm-es méretekkel és mindössze 76 grammos tömeggel kényelmesen kis méretű, könnyen elfér zsebekben és kis táskákban. Formavilága, bár a mai szabványok szerint alapszintű, minimalista megközelítést képvisel, egyszerű, kompakt teste egy Mini-SIM-hez készült. Az alapvető mobilkommunikáció egyszerűsítésére tervezett T700 eredetileg a funkcionalitást a bonyolult dizájn helyett kereső felhasználóknak szólt.
Kijelző és navigáció
A Samsung T700 65 000 színt támogató TFT-kijelzővel rendelkezik, ami akkoriban a mobiltelefonoknál eléggé szabványosnak számított. A 128 x 128 pixeles négyzet alakú felbontás extravagancia nélkül megfelel a rendeltetésének, és praktikus megjelenítési élményt nyújt az alapvető feladatokhoz. A kijelzőt, bár szerény, hatékonyan egészítik ki a négyirányú navigációs billentyűk, amelyek intuitív görgetést és a lehetőségek kiválasztását biztosítják, ez a tervezési döntés egyszerűvé és felhasználóbaráttá teszi a menüben való navigációt.
Memória és tárolás
A T700 nem tartalmaz kártyahelyet, ami korlátozza a tárolókapacitását - ez a korabeli mobiltelefonok általános jellemzője. Úgy tervezték, hogy a felhasználók alapvető belső memóriakezeléssel férjenek hozzá az alapvető kapcsolattartási és hívásinformációkhoz. Ami a hívásrekordokat illeti, tíz tárcsázott, tíz fogadott és tíz nem fogadott hívás naplóját vezeti, ami a mindennapi használat során elegendő a legutóbbi tevékenység nyomon követéséhez.
Hang és riasztások
Ez a modell nem tartalmaz hangszórót vagy 3,5 mm-es csatlakozót, ami kiemeli, hogy az egyszerűségre összpontosít. A telefon olyan figyelmeztető rendszerekkel rendelkezik, mint a rezgés és a letölthető polifonikus csengőhangok, valamint egy zeneszerző a testreszabáshoz. Ez a beállítás célja az volt, hogy személyre szabott és hatékony figyelmeztetéseket biztosítson felesleges bonyodalmak nélkül.
Ad
Csatlakoztathatóság és funkciók
A Samsung T700 korát tükrözi, hogy a csatlakozási lehetőségek korlátozottak. GSM-hálózatokon működik, és csak a 2G-sávokat támogatja, konkrétan a GSM 900/1800-as sávokat, és nem tartalmaz GPRS vagy EDGE adatkapcsolatot. Hiányoznak az olyan modern vezeték nélküli funkciók, mint a WLAN vagy a Bluetooth, továbbá lemond a GPS helymeghatározásról és az FM-rádióról is - így a készülék szigorúan hangközpontú telefonáló eszköznek számít. E hiányosságok ellenére a WAP 1.2.1-es böngészője lehetővé teszi az alapvető internet-hozzáférést, amely alkalmas a kis igénybevételű feladatok elvégzésére.
Üzenetek és alkalmazások
A T700 alkalmas SMS- és EMS-üzenetek küldésére, amelyek a bevezetés idején alapvető kommunikációs eszközök voltak. Nem támogatja a Java-alkalmazásokat, ami megakadályozza a harmadik féltől származó alkalmazások vagy játékok hozzáadását, így csak egy korlátozott, az alapvető kommunikációs igényekre szabott csomagot kínál. Az üzenetküldés élményének fokozása érdekében a készülékbe prediktív szövegbevitelt építettek be, amely bizonyos szintű gépelési segítséget nyújt.
Segédprogramok és interfész
A szabványos segédprogramok, mint például az óra és az ébresztő funkció, a felhasználók napi rutinját segítik. A készülékbe azonban nem építettek be fejlett érzékelőket vagy funkciókat, ami összhangban van az alapvető funkciókra való összpontosítással.
Akkumulátor és egyéb
Kivehető Li-ion akkumulátora praktikusan könnyen cserélhető, ami a generációs telefonoknál nagyra értékelt tulajdonság. Bár az akkumulátor élettartamára vonatkozó konkrét információk nem részletesek, a cserélhető akkumulátorok általában elegendő energiát biztosítottak a korszak alapvető mobiltelefonjai számára. A színválasztékot nem határozták meg, bár a hasonló modellek esetében gyakori volt, hogy a tompa vagy fémes árnyalatokból álló standard választékot kínáltak.
Összefoglalva, a Samsung T700-at az alapvető mobilkommunikációs igények kielégítésére tervezték, az egyszerűségre és a könnyű használatra helyezve a hangsúlyt. Bár nem rendelkezik a későbbi modellekben megtalálható fejlett funkciókkal és csatlakoztathatósággal, egy olyan korszakot tükröz, amikor a mobiltelefonok elsősorban hívásokra és alapvető üzenetküldésre szolgáltak, és a technológiai kifinomultság helyett a praktikus megközelítést helyezték előtérbe.
Ad