Ad

Bevezetés
A 2012 áprilisában megjelent Samsung Star 3 S5220 készüléket belépő szintű, kedvező árú mobiltelefonként tervezték a kialakulóban lévő okostelefonok korában. Tekintettel arra, hogy több mint egy évtizeddel ezelőtt jelent meg, fontos, hogy jellemzőit és képességeit a korabeli kontextusban vizsgáljuk. Azoknak a felhasználóknak szólt, akik alapvető funkciókat kerestek, néhány, a mobiltelefonokra jellemző gazdagítással, némileg áthidalva a szakadékot az okostelefon-szerű képességek felé.
Tervezés és kivitelezés
A Samsung Star 3 S5220 kompakt és könnyű kialakítású, 102 x 58 x 11,5 mm-es és mindössze 95 gramm súlyú. Kis méretének köszönhetően rendkívül hordozható és könnyen kezelhető, kényelmesen elfér egy zsebben vagy kis táskában. A műanyag testtel készült telefon klasszikus fekete és fehér színválasztékban volt kapható, tiszta és visszafogott esztétikát kínálva. Mini-SIM-et használt, ami a megjelenés idején szabványos volt.
Megjelenítés
A 3,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkező Samsung Star 3 alapvető vizuális teljesítményt kívánt nyújtani. A 240 x 320 pixeles felbontással és körülbelül 133 ppi pixelsűrűséggel a képernyő megfelelő volt az olyan egyszerű feladatokhoz, mint a fényképek böngészése vagy a szöveges üzenetek olvasása. A kijelző minősége azonban mai mércével mérve szerény, korlátozott színmélységgel és élességgel. A TouchWiz Lite UI v2.0 felhasználóbarát kezelőfelületet biztosított, ami akkoriban jellemző volt a Samsung készülékekre.
Kamera
A telefon egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerát tartalmazott, amely a telefon saját képernyőjén megtekintve alapvető, közösségi média megosztásra alkalmas fotókat készített. Előlapi szelfikamera nem volt, igazodva a kedvező árfekvéshez és az akkori technológiai trendekhez. Videórögzítésre is volt lehetőség, de csak QCIF felbontásban, 15 kép/mp sebességgel, ami meglehetősen egyszerű volt, és leginkább rövid klipek rögzítésére volt alkalmas jó fényviszonyok mellett.
Ad
Csatlakoztathatóság és kommunikáció
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Star 3 támogatta a Wi-Fi 802.11 b/g/n és a Bluetooth 3.0 A2DP-vel, lehetővé téve az alapvető vezeték nélküli internetböngészést és az eszközök közötti fájlmegosztást. Az RDS-szel ellátott sztereó FM-rádió a mobil adatforgalomtól való függés nélküli szórakoztatást biztosította, ami vonzó volt azon felhasználók számára, akiknek internet-hozzáférés nélkül is szükségük volt médiamegjelenési lehetőségekre. Bár nem rendelkezett GPS-szel, a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó jelenléte kibővítette a készülék használhatóságát a vezetékes kihangosító berendezésen keresztül történő hanglejátszásra és hívásokra.
Teljesítmény és akkumulátor
Belsőleg a telefon szűkös 20 MB tárhelyet kínált, ami microSDHC kártya használatát tette szükségessé bármilyen értelmes fájltároláshoz. Mivel a telefon az alapvető funkciókat helyezte előtérbe, Java MIDP 2.0 platformú alkalmazásokat használt, ami a modern okostelefonokhoz képest korlátozott alkalmazáshasználatot tett lehetővé. A telefonba jól integrálható volt a szálankénti nézetű SMS, az MMS, az e-mail, a push e-mail és az azonnali üzenetküldés, ami kielégítette az alapvető kommunikációs igényeket.
A kivehető 1000 mAh-s Li-Ion akkumulátorral felszerelt Star 3 dicséretes készenléti és beszélgetési időt kínált - akár 625 órát, illetve 14 óra 40 percet. Ezek az akkumulátor-üzemidő statisztikák igen tiszteletreméltóak voltak, biztosítva, hogy a telefon gyakori újratöltés nélkül is támogatta a hosszabb használatot.
Egyéb jellemzők
Különböző funkciók, köztük a tájékozódást segítő gyorsulásmérő érzékelő és a közösségi médiához való hozzáférést biztosító SNS-integráció az alapvető felhasználói igényeknek megfelelően. A telefon SAR-értékei a biztonságos előírásokon belül maradtak, ami fontos a sugárterhelés miatt aggódó felhasználók számára.
Összegzés
Összefoglalva, a Samsung Star 3 S5220 egy alapfunkciós telefon volt, amely az alapvető kommunikációs funkciókat kereső felhasználókat szolgálta ki néhány hozzáadott előnnyel, például Wi-Fi-kapcsolattal és alapvető kamerával. Megfizethető, 90 EUR körüli ára vonzotta az egyszerűséget és megbízhatóságot kereső célközönséget. A korabeli kontextusban a hagyományos mobiltelefonokról a modernebb - bár a mai szabványok szerint korlátozott - okostelefon-funkciók felé átmenetet képező egyének számára volt alkalmas.
Ad