Ad

Bevezetés
A 2011-ben bemutatott Samsung S5690 Galaxy Xcover úttörő volt a strapabíró okostelefonok szegmensében. A készüléket olyan felhasználóknak szánták, akiknek a hagyományos okostelefonok funkcionalitásánál többre volt szükségük, és robusztus felépítésével a szabadtéri és az igényes környezetben dolgozó rajongókat célozta meg. Bár a telefont azóta már nem forgalmazzák, érdekes fejezetet foglal el a strapabíró mobileszközök fejlődésében.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Xcover kompakt és masszív kialakítással büszkélkedhet, méretei 121,5 x 65,9 x 12 mm-esek, súlya pedig mindössze 100 gramm. Egyik kiemelkedő jellemzője az IP67-es minősítés, ami azt jelenti, hogy porálló, és akár 1 méter mélységig 30 percig vízbe meríthető. Ez a tartóssági szint a maga idejében nem volt általános, így megkülönböztetett választás a zord körülmények között is megbízhatóságot igénylő felhasználók számára. A készülékben mini-SIM foglal helyet, és egy védőburkolatba burkolták, amely erősíti a robusztus profilt.
Megjelenítés
A Galaxy Xcover 3,65 hüvelykes IPS LCD-képernyője a mai szabványok szerint szerénynek tűnhet, de a megjelenése idején eléggé szabványos volt. A kijelző 320 x 480 pixeles felbontást kínál, ami körülbelül 158 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez alapvető, a mindennapi feladatokhoz megfelelő vizuális élményt nyújt, bár hiányzik belőle a modernebb kijelzőkön látott élénkség és élesség. A Corning Gorilla Glass üveg jelentős védelmet nyújt a karcolásokkal és ütésekkel szemben, ami összhangban van a telefon tartós etikájával.
Teljesítmény és szoftver
A 800 MHz-es Marvell MG2 processzorral és 512 MB RAM-mal működő Galaxy Xcover Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel fut. Ez a kombináció elegendő teljesítményt biztosított az alapvető okostelefon-funkciók és a megjelenési időszakra jellemző könnyű alkalmazások kezeléséhez. A telefon teljesítménye azonban mai mércével mérve korlátozott, és az elavult Android-verzió korlátozza az újabb alkalmazásokkal és funkciókkal való kompatibilitást.
Ad
Kamera
A készülék egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerát tartalmaz autofókusszal és LED vakuval, amely 480p felbontású videó rögzítésére képes. Bár a kamerát nem kiváló minőségű fényképezésre tervezték, jól megvilágított körülmények között az alapvető felvételek és dokumentációk készítéséhez megfelelő. Az előlapi kamera hiánya inkább a használati szerepét hangsúlyozza, mintsem azt, hogy a készülék a közösségi médiára összpontosító felhasználók számára szolgáljon.
Csatlakoztathatóság és extrák
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Galaxy Xcover Wi-Fi (b/g/n), Bluetooth 3.0 és GPS A-GPS-szel a navigációhoz. Az RDS-szel ellátott sztereó FM-rádió a robosztus eszközökben nem gyakran megtalálható szórakozási lehetőséggel egészül ki. A készülék 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval és microUSB 2.0 porttal is rendelkezik a töltéshez és adatátvitelhez, amelyek jól illeszkednek a 2011-es felhasználói elvárásokhoz.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető Li-Ion 1500 mAh akkumulátorral felszerelt Galaxy Xcover akár 640 órás készenléti időt is biztosít 3G hálózatokon. A felhasználók akár 13 óra 20 perces beszélgetési időre számíthatnak 2G-n és akár 11 órára 3G-n. Az akkumulátor hatékonysága kiegészíti a strapabíró kialakítást, így a felhasználóknak akkor van energiájuk, amikor a legnagyobb szükségük van rá.
Árak és elérhetőség
A kezdetben körülbelül 90 eurós áron kínált Galaxy Xcover megfizethető opciót jelentett azok számára, akiknek tartós okostelefonos megoldásra volt szükségük. Bár mára megszűnt, továbbra is referenciapontként szolgál a strapabíró okostelefonok fejlesztése terén.
Összegzés
A Samsung S5690 Galaxy Xcover tartós megoldásként tűnik ki azon felhasználók számára, akik az erőt és a megbízhatóságot a csúcstechnológiával szemben előnyben részesítik. Kialakítását és funkcióit különösen az aktív vagy olyan környezetben dolgozó felhasználók igényeihez igazították, ahol egy hagyományos okostelefon nem biztos, hogy elegendő. Bár a mai szabványok szerint elavult szoftver- és hardveres specifikációi miatt korlátozott, az Xcover innovatív lépés volt a ma már sokak által használt strapabíró okostelefonok felé.
Ad