Ad

Bevezetés
A 2011 elején bemutatott Samsung R910 Galaxy Indulge sok felhasználó számára jelentős lépés volt az okostelefonok korszakába, különösen az első LTE-képes okostelefonok egyikeként. Bár az Indulge rövid ideig volt forgalomban, kulcsfontosságú szerepet játszott a régebbi telefontechnológiák és a modernebb okostelefonok képességeinek összekapcsolásában.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Indulge szilárd és kompakt kialakítású, 132 x 61 x 15 mm-es méretekkel és 152 grammos tömeggel rendelkezik, így a maga korában viszonylag robusztus technológiát képvisel. A készülék tapintható QWERTY-billentyűzettel rendelkezik, ami a klasszikus, fizikai billentyűzettel ellátott mobiltelefonokról az érintőképernyős technológiára áttérő felhasználók számára jelentett áldást. A telefon fekete színe professzionális és visszafogott megjelenést kölcsönöz, amely a legkülönbözőbb felhasználók számára alkalmas.
Megjelenítés
A 3,5 hüvelykes TFT-kijelzővel a Galaxy Indulge a mai szabványok szerint szerény képernyőméretet kínál. A képernyő-test arány 45,3% körüli, ami tükrözi az okostelefonok átmeneti tervezési szakaszát a fizikai billentyűzetről a nagyobb képernyők elfogadására. A 320 x 480 képpontos felbontás körülbelül 165 ppi pixelsűrűséget biztosít, ami a szokásos alkalmazásokhoz és médiához megfelelő alapvető tisztaságot biztosít.
Teljesítmény és szoftver
Az 1 GHz-es processzorral felszerelt Galaxy Indulge Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel fut, amely jelentős sebesség- és funkcionalitásbeli javulást jelent az elődökhöz képest. Bár ma már hihetetlenül elavult, abban az időben az Android Froyo-t olyan hasznos funkciók bevezetéséért ünnepelték, mint a Wi-Fi hotspot képesség és a böngészőfejlesztések.
Ad
Csatlakoztathatóság és hálózat
A készülék CDMA- és LTE-hálózatokkal való kompatibilitása úttörő mobiltelefonná tette a felhasználók gyorsabb mobilinternethez való csatlakoztatása szempontjából, elérve az LTE és az EV-DO Rev.A sebességet. Ez 2011-ben különösen lenyűgöző volt, és jobb webböngészési és média streaming élményt nyújtott a felhasználóknak. A telefon olyan alapvető csatlakozási funkciókat is támogat, mint a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 3.0 A2DP-vel és a GPS-funkciók, amelyek egy hozzáértő kommunikációs csomagot tesznek teljessé.
Kamera
A Galaxy Indulge fő kamerája egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos fényképezőgép. Bár nem rendelkezik a modernebb kamerák tisztaságával és élességével, a maga idejében alkalmi fényképek és videók készítéséhez megfelelő volt. Az előlapi kamera hiánya azonban figyelemre méltó hiányosság a videohívások vagy szelfik iránt érdeklődők számára.
Hang és multimédia
A telefon tartalmaz egy hangszórót és egy szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót, amely támogatja a tipikus hangszükségleteket. A multimédiás élményt az MP3, WAV és eAAC+ formátumok támogatása fokozza, így a beépített rádió hiánya ellenére a telefon alkalmas a zenelejátszásra és egyéb hangszükségletekre.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1500 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkező Galaxy Indulge akár 300 óra készenléti időt és akár 3 óra beszélgetési időt kínál. Bár mai mércével mérve nem túl lenyűgöző, ezek a számok megfelelőek voltak a felhasználók számára az okostelefonok korai korszakában, akik még csak most kezdték felfedezni a hosszan tartó mobilhasználatot.
Összegzés
A Samsung R910 Galaxy Indulge figyelemre méltó belépő volt a mobilkészülékek átalakuló világába, áthidalva a hagyományos telefondizájnt és a kibontakozó okostelefon-forradalmat. QWERTY-billentyűzete, LTE-képessége és alapvető Android operációs rendszere a maga korában sokoldalú készülékként jellemezte. Bár már nem gyártják, és a technológia megelőzte, az okostelefonok történetében a fejlettebb hálózati és operációs rendszerek korai alkalmazójaként foglal helyet, mivel a felhasználóknak többre vágyó mobilélményt nyújtott. Megjelenésekor körülbelül 130 eurós árával elérhető opció volt a 4G korai alkalmazói számára.
Ad