Ad

Bevezetés
A 2011 közepén piacra dobott és nem sokkal később leállított Samsung R720 Admire az okostelefonok történetének egy szeletét képviseli a korai Android készülékek átmeneti szakaszában. Az Admire szerény specifikációival, ugyanakkor funkcionális képességeivel olyan felhasználóknak kedvezett, akik költséghatékony mobilmegoldást kerestek. Ez az áttekintés kritikusan értékeli az Admire kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kameráját, csatlakoztathatóságát, akkumulátorát és általános értékét, betekintést nyújtva a korabeli hasznosságába és jelentőségébe.
Tervezés és kivitelezés
Az Admire formatervezése a 2010-es évek eleji okostelefonokra jellemző használati, mégis megközelíthető esztétikát mutatja be. A 116 x 60 x 12 mm-es, mindössze 117 grammos, kompakt felépítésű készülék könnyű kezelhetőséget biztosított, kényelmesen elfér a tenyérben és a zsebben egyaránt. A telefon két színváltozatban, fekete és piros színben volt kapható, némi személyre szabhatóságot kínálva. A korszakban szokásos Mini-SIM foglalat és az 1600 mAh kapacitású, cserélhető akkumulátorhoz való hozzáférés érdekében levehető hátlap a korszak hagyományos stílusát tükrözi.
Megjelenítés
A kijelző tekintetében a Samsung R720 Admire 3,5 hüvelykes TFT képernyővel rendelkezik, amelynek felbontása szerény, 320 x 480 pixel, ami körülbelül 165 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a kijelző adatai a mai szabványok szerint rendkívül alapszintűnek tűnhetnek, a bevezetéskor ez a beállítás megfelelő megjelenítési élményt nyújtott a felhasználóknak az alapvető alkalmazásokhoz és az általános használathoz. A képernyő 256K színmélysége lehetővé tette a megfelelő színmegjelenítést, bár a modern nagyfelbontású kijelzőkkel szemben biztosan nem állná meg a helyét.
Teljesítmény és platform
Az Admire egy 800 MHz-es egymagos processzorral működött, és Android 2.3.3 Gingerbread operációs rendszerrel futott. Ez a kombináció elegendő képességet biztosított az olyan alapvető okostelefon-funkciók kezeléséhez, mint a hívás, az SMS-ezés, a böngészés és az egyszerű alkalmazások futtatása. Bár az operációs rendszer jelentős előrelépés volt a korábbi verziókhoz képest, mivel felhasználóbarát funkciókat és szélesebb körű alkalmazás-ökoszisztémát kínált, a hardveres korlátok miatt a multitasking és az igényesebb alkalmazások futtatása lassú teljesítményt eredményezett.
Ad
Kamera
A fényképezésre összpontosítva a Samsung R720 Admire egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával volt felszerelve, amely képes alapvető képek és videók rögzítésére. Az olyan fejlett funkciók, mint a LED vaku vagy az előlapi szelfikamera hiánya korlátozta a sokoldalúságát a kiváló minőségű képek vagy videohívások rögzítésében. Mindazonáltal a jó fényviszonyok mellett történő alkalmi fényképezéshez ez a kamera szolgálta a célját.
Csatlakoztathatóság
Az Admire támogatott CDMA hálózati technológia, amely kompatibilitást biztosít a 2G és a szerény 3G kapcsolattal, különösen a CDMA2000 1xEV-DO-val, amely akár 153,2 Kbps adatátviteli sebességet is biztosít. A vezeték nélküli csatlakoztathatósághoz a készülék Wi-Fi 802.11 b/g és Bluetooth 3.0 A2DP-vel, amely egyszerű fájlátvitelt és hangfolyamot tett lehetővé. A GPS és A-GPS képességek jelen voltak a helymeghatározáson alapuló szolgáltatásokhoz, bár a beépített rádió hiánya hátrányt jelenthetett egyes felhasználók számára.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1600 mAh Li-Ion akkumulátorral az Admire akár 200 órás készenléti időt és akár 3 órás beszélgetési időt is kínál. Ez az akkumulátor-üzemidő egy ilyen generációs készülékhez képest megfelelő volt, és mérsékelt körülmények között egy egész napos használatot tett lehetővé. A cserélhető akkumulátor kényelme lehetőséget biztosított a felhasználóknak arra is, hogy tartalékot hordjanak maguknál, ami a mai okostelefonoknál ritkán látott előny.
Összegzés
A Samsung R720 Admire a megjelenéskor 90 euró körüli árával megfizethető belépő volt az okostelefonok világába, különösen az első alkalommal használók vagy a szűkös költségvetésűek számára volt vonzó. A korabeli szabványokhoz mérten technikai korlátai ellenére az Admire kielégítő élményt nyújtott az alapvető felhasználási esetekben, és jól példázta a korai Android-korszakban a funkcionalitás és a hozzáférhetőség ötvözését. A Samsung készülékek történelmének részeként szerepet játszott az okostelefon-technológia és a fogyasztói elvárások fokozatos fejlődésében.
Ad