Ad
Samsung Omnia M S7530

Bevezetés

A 2012 májusában bemutatott és ugyanezen év júliusában megjelent Samsung Omnia M S7530 része volt a Samsung azon törekvésének, hogy bővítse Windows Phone termékcsaládját. Annak ellenére, hogy megszűnt, olyan specifikációkkal rendelkezett, amelyek a Microsoft Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszerével működő okostelefon-élményt kereső, pénztárcabarát fogyasztóknak szóltak. Ebben az áttekintésben a készülék kialakítását, teljesítményét, kamerafunkcióit, csatlakoztathatóságát és akkumulátor-üzemidejét vizsgáljuk meg, betekintést nyújtva a működésébe, és azt, hogy hogyan viszonyult a piaci résben lévő kortársaihoz.

Tervezés és megjelenítés

A Samsung Omnia M kompakt és könnyű kialakítással büszkélkedhet, méretei 121,6 x 64,1 x 10,5 mm, súlya pedig mindössze 119 gramm, így könnyen kezelhető és hordozható. A készüléket úgy építették, hogy Mini-SIM foglalatot tartalmazzon, és 4,0 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel rendelkezzen. Bár a képernyő mérete mai szemmel nézve szerénynek tűnhet, akkoriban élénk színeket és megfelelő betekintési szögeket kínált, így kellemes választás volt médiafogyasztásra. A 480 x 800 képpontos felbontás körülbelül 233 ppi pixelsűrűséget biztosított, ami a szegmensben megfelelő volt, és megfelelő tisztaságot és éles szöveget kínált az alkalmi böngészéshez és az alkalmazások használatához.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt az Omnia M 1,0 GHz-es processzorral és Windows Phone 7.5 Mango operációs rendszerrel működött. Ez az operációs rendszer sima kezelőfelületéről, könnyű kezelhetőségéről és az élő csempékre összpontosító kezdőképernyőről volt ismert, amely az Android és iOS készülékekhez képest egyedülálló felhasználói élményt nyújtott. A mindössze 384 MB RAM és a választható 4 GB vagy 8 GB belső tárhely miatt azonban a telefon jelentős korlátokkal rendelkezett a multitasking és a kiterjedtebb alkalmazások futtatása vagy a médiatárolás terén. A bővíthető memória opció hiánya akadályozhatott, különösen akkor, amikor akkoriban jelentős hangsúlyt fektettek az alkalmazásokra és a zenére.


    Ad

Kamera képességek

A fényképezés szerelmesei a kamerafunkciókat kissé korlátozónak találhatják, mivel a fő kamera 5 MP-es, autofókuszra képes fényképezőgép, amelyet egy LED-villanó segít. Ez a beállítás lehetővé tette az alapvető fényképek rögzítését jó fényviszonyok mellett, és bár 480p@30fps sebességű videók készítésére is képes volt, ezek a specifikációk elhalványultak néhány kortárshoz képest, amelyek már a HD felvételek felfedezésével foglalkoztak. A VGA előlapi kamera elegendő volt az alapvető videohívásokhoz, de nem támogatta a később elterjedt szelfi-kultúrát.

Csatlakoztathatóság és extrák

Az Omnia M csatlakozási lehetőségei a legtöbb alapot lefedték, amit a korban elvárhatott. Mind a 2G, mind a 3G hálózati technológiákat támogatta, a HSPA sebesség 7,2/5,76 Mbps-ig terjedő sebességgel, ami teljesen szabványosnak számított. Tartalmazott Wi-Fi támogatást hotspot és DLNA képességekkel, Bluetooth 2.1 és microUSB 2.0 portot. A készülék a Bing Maps által továbbfejlesztett GPS-szolgáltatásokkal is rendelkezett, amelyek alapvető navigációs funkciókat biztosítottak. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó és a sztereó FM rádió RDS-szel való felszerelését a felhasználók nagyra értékelték, akik szívesen használtak vezetékes fejhallgatót és hallgattak rádiót, tükrözve az akkori használati trendeket.

Az akkumulátor élettartama

A kivehető 1500 mAh-s akkumulátorral felszerelt Samsung Omnia M ésszerű akkumulátor-üzemidőt biztosított, akár 530 óra készenléti idővel és akár 12 óra 40 perc beszélgetési idővel 2G-kapcsolaton, 3G-n némileg csökkentett idővel. Az akkumulátor teljesítménye elegendő volt egy napi mérsékelt használatra, ami nagyrészt a Windows Phone operációs rendszer hatékonyságának és a hardver viszonylag alacsony energiaigényének köszönhető.

Összegzés

Összességében a Samsung Omnia M S7530 jól szolgált, mint egy Windows Phone 7.5 operációs rendszert futtató, kedvező árú okostelefon. Kompakt kialakítása, robusztus szoftvere és tekintélyes akkumulátor-üzemideje vonzóvá tette az akkori belépő szintű felhasználók számára. Azonban a korlátozott memóriaopciók, a nem HD videofelvétel és a belépő szintű előlapi kamera olyan hátrányok voltak, amelyek a technológia gyors fejlődésével egyre kevésbé tették versenyképessé. A megjelenésekor 100 EUR körüli áron kínált készülék azok számára volt vonzó, akik megfizethető belépőt kerestek az okostelefonokba, anélkül, hogy erősen támaszkodtak volna a fejlett funkciókra.


    Ad