Ad
Samsung I909 Galaxy S

Bevezetés

A 2010 októberében megjelent Samsung I909 Galaxy S sokoldalú, GSM- és CDMA-hálózatokban egyaránt használható készülékként tette le a névjegyét. A Samsung Galaxy-sorozat okostelefonjainak korai hullámának részeként jelentős lépést jelentett a mobiltechnológiában, és bepillantást engedett a modern okostelefonok alapjául szolgáló funkciókba. Megszűnt státusza ellenére a Samsung I909 szemléletet nyújt arról, hogy a mobiltechnológia mennyit fejlődött az évek során.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung I909 elegáns és karcsú dizájnja a 123 x 64,2 x 10,8 mm-es kompakt méretekkel és a 123 g-os kis súllyal jellemezhető. A hordozhatóság és a kézben tartás kényelme akkoriban kiemelkedő jellemző volt, köszönhetően a karcsú profilnak. A telefon Mini-SIM-et használ, amely a ma használatos mikro- és nano-SIM-ekhez képest valamivel nagyobb változat. A Corning Gorilla Glass védelem biztosította, hogy a Super AMOLED kijelző ellenálljon a karcolásoknak, ami kulcsfontosságú volt a képernyő tisztaságának és érzékenységének megőrzése szempontjából.

Megjelenítés

A készülék egyik fő értékesítési pontja a 4,0 hüvelykes Super AMOLED kijelző volt, amely 480 x 800 pixeles felbontással büszkélkedhet. Ez körülbelül 233 ppi pixelsűrűséget eredményezett, élénk színeket és mély kontrasztokat kínálva, ami jelentős előrelépés volt a korszak sok LCD-képernyőjéhez képest. A telefon előlapjának mintegy 57,7%-át elfoglaló kijelző a TouchWiz 3.0 felhasználói felülettel párosulva intuitív és vizuálisan vonzó felhasználói élményt nyújtott, amely könnyen navigálható volt a felhasználók számára.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Samsung I909-et a Hummingbird lapkakészlet hajtotta, 1,0 GHz-es Cortex-A8 CPU-val és PowerVR SGX540 GPU-val. Akkoriban ez a hardverkombináció zökkenőmentes teljesítményt biztosított a különböző feladatokban, a többfeladatos munkavégzéstől a médiafogyasztásig. A telefonra előre telepítve volt az Android 2.1 Eclair, amely olyan kulcsfontosságú funkciók alapjául szolgált, mint a továbbfejlesztett felhasználói felület kialakítása és a továbbfejlesztett csatlakozási lehetőségek. Bár a kezdeti operációs rendszeren túli frissítések korlátozottak voltak, az Eclair támogatta az alapvető alkalmazásfunkciókat és a webböngészést, amit az Adobe Flash Lite gazdag médiatartalmakhoz való beépítése is támogatott.


    Ad

Kamera

A fényképezés terén a Galaxy S egyetlen 5 MP-es hátsó kamerával volt felszerelve, amely autofókusszal rendelkezik, és 720p videók rögzítésére képes 30fps sebességgel. A maga idejében ez a kamera kompetens volt, jó megvilágítású környezetben tisztességes képeket és videókat készített. A VGA előlapi kamera azonban meglehetősen szerény volt, és elsősorban videohívásokhoz, nem pedig jó minőségű szelfik készítéséhez szolgált.

Tárolás és akkumulátor

A 16 GB-os belső tárolóval a telefon bőséges helyet biztosított az alkalmazások és a médiafájlok számára, és a dedikált microSDHC-nyílás jelenléte bővíthető tárolási lehetőségeket biztosított a felhasználók számára, ami nagy előny volt. A készüléket egy 1500 mAh kapacitású, cserélhető Li-Po akkumulátor látta el energiával, ami ma már többnyire hiányzik a modern okostelefonokból, így a felhasználók számára lehetővé tette, hogy hosszabb használat esetén tartalék akkumulátort hordjanak maguknál.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A csatlakoztathatóság jól lekerekített volt, a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 3.0 A2DP-vel és aptX-szel, valamint az A-GPS-szel kiegészített GPS-funkciók támogatásával. A rádióhallgatók számára üdvözlendő volt a sztereó FM-rádió RDS-szel történő beépítése. A telefon érzékelőkészlete tartalmazott gyorsulásmérőt, közelségérzékelőt és iránytűt, támogatva a különböző interaktív funkciókat és alkalmazásokat. A microUSB 2.0 port megkönnyítette a töltést és az adatátvitelt, és a készülék még számos multimédiás formátumot is támogatott az átfogó médialejátszó képességeknek köszönhetően.

Ár és következtetés

Az induláskor a készülék ára 200 EUR körül volt, ami a középkategóriás piaci opciónak számít. Bár a Samsung I909 Galaxy S ma már nem gyártják, továbbra is a korai okostelefonok korszakának figyelemre méltó tagja, amely a korának megfelelő fejlett funkciók és a robusztus kialakítás ötvözetét képviseli. A Galaxy-sorozat ugródeszkaként szolgált, hogy a mai okostelefonok élvonalába fejlődjön, és emlékezetes maradjon a kijelzőtechnológia magas színvonalának megteremtése és a több hálózati technológia egy készülékbe integrálása miatt.


    Ad