Ad
Samsung I8700 Omnia 7

Hálózat és csatlakoztathatóság:

A Samsung Omnia 7 támogatja a GSM és a HSPA technológiákat, így korához képest viszonylag sokoldalúan használható. A készülék a GSM 850/900/1800/1900-as 2G-sávjain működik, a 3G-t pedig a HSDPA 900/2100-as sávjain támogatja, így megfelelő választékot biztosít a csatlakoztathatósághoz Európában és Ázsia egyes részein. Az akár 7,2 Mbps letöltési és 5,76 Mbps feltöltési HSPA-sebességgel a korai mobilinternet-élményekhez megfelelő volt, bár a modern szabványokhoz képest ma már lassúnak tűnik.

Tervezés és kivitelezés:

A telefon méretei 122,4 x 64,2 x 11 mm, súlya pedig 138,2 gramm, így elég kényelmesen fekszik a kézben, bár a mai ultrakönnyű szabványok szerint kissé nehézkes. Formavilágát a minimalista fekete külső határozza meg, amely egy mini-SIM foglalatnak ad otthont, ami akkoriban gyakori választás volt. Vastagsága ellenére az Omnia 7 ergonomikus kezelhetőséggel és masszív felépítéssel büszkélkedhet, bár kissé hagyományos megjelenéssel.

Megjelenítés:

Az Omnia 7 egyik kiemelkedő jellemzője a Super AMOLED kijelző volt, amely 4,0 hüvelyk átmérőjű. Ez élénk színeket és mély feketéket kínált, bár a 480 x 800 pixeles felbontás korlátozta, ami körülbelül 233 ppi pixelsűrűséget eredményezett. Ez a kijelzőminőség a 2010-es szabványokhoz képest csúcsminőségű volt, és különösen előnyös volt a médiafogyasztás és a böngészés szempontjából. Az 58%-os képernyő-test arány azonban elavultnak tűnhet a mai keret nélküli kijelzőkhöz képest.


    Ad

Teljesítmény:

A motorháztető alatt a Samsung Omnia 7-et a Qualcomm QSD8250 Snapdragon S1 lapkakészlet hajtja, 1,0 GHz-es Scorpion processzorral és Adreno 200 GPU-val. A Microsoft Windows Phone 7 operációs rendszert futtató készülék viszonylag zökkenőmentes felhasználói élményt nyújtott az alapvető feladatok elvégzéséhez és az operációs rendszer csempealapú felületén való navigáláshoz. Mivel azonban nem volt bővítőhely, és a belső tárolási lehetőségek 8 vagy 16 GB-ra korlátozódtak, a tárhely korlátozott volt, különösen a mai, médiát igénylő használathoz.

Kamera:

Az Omnia 7 egy 5 MP-es autofókuszos fő kamerával és egy LED vakuval kiegészítve, az Omnia 7 az alkalmi fényképezési igényeket elégítette ki. Képes volt 720p-s videófelvételek rögzítésére 25 kép/mp sebességgel, ami a megjelenés idején igen nagy teljesítménynek számított. Az előlapi szelfikamera hiánya azonban jelentős korlátot jelentett a videohívásokat vagy szelfiket kedvelő felhasználók számára. A kamerateljesítménytesztek kielégítő fotóeredményeket mutattak, de a zajszint miatt nem emelkedett ki az alapokon túl.

Hang és kommunikáció:

Az Omnia 7 hangprofilja hangszórót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, ami biztosítja a kompatibilitást az általános audió tartozékokkal. A hang- és hangminőségi tesztek tisztességes zajkezelést jeleztek, bár a mai mércével mérve nem kiemelkedő. A kommunikációs funkciók közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 2.1 A2DP-vel, a GPS A-GPS-szel az alapvető navigációs funkciókhoz, valamint a sztereó FM-rádió RDS-szel.

Egyéb jellemzők és akkumulátor:

A funkcionalitást tovább fokozták az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő, a közelségérzékelő és az iránytű, amelyek akkoriban az okostelefonok élvonalbeli jellemzői voltak. A szabványos HTML-böngészési és dokumentumnézegetési/szerkesztési képességek mérsékelten sokoldalúvá tették a termelékenység szempontjából. A kivehető 1500 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral működő készülék 2G-n akár 390 óra készenléti időt, 3G-n pedig 330 órát biztosított, a beszélgetési idő pedig körülbelül 5-6 óra volt, ami mérsékelt tartósságot tükröz.

Összefoglalva, a Samsung I8700 Omnia 7 fénykorában versenyképes okostelefon volt, amely robusztus kijelzőtechnológiával és funkcionális kialakítással rendelkezett. Bár mára már nem gyártják, továbbra is a korai okostelefon-technológia mércéje marad, bemutatva a Samsung képességét a hardveres innováció és a bimbózó Windows Phone platform ötvözésére. Teljesítménye és funkciói azonban nem felelnének meg a jelenlegi elvárásoknak, mivel az okostelefon-technológiában jelentős előrelépések történtek a bevezetése óta. Megjelenésekor 150 EUR körüli árával elfogadható értéket kínált, különösen az akkoriban új Windows Phone ökoszisztémát felfedezni kívánó felhasználók számára.


    Ad