Ad

Bevezetés
A Samsung I8520 Galaxy Beam egy úttörő okostelefon volt, amely 2010 júliusában jelent meg, és kiemelkedő tulajdonságával, a beépített WVGA projektorral tűnt ki a többi közül. Az okostelefonok piacán az egyedülálló funkciók egyik korai alkalmazójaként az eszköz innovatív, szórakoztató és professzionális felhasználásra egyaránt alkalmas készülékként került forgalomba. Bár a Galaxy Beam mára már megszűnt, a korabeli robusztus funkciók keverékét hozta, így emlékezetes belépő volt az okostelefonok piacán.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Beam dizájnja tipikusan a 2010-es évek eleji esztétikát tükrözi, kompakt felépítésével jelentősen eltér a mai nagyobb okostelefonoktól. Méretei 123 x 59,8 x 14,9 mm, súlya pedig 156 gramm, így szilárd érzetet nyújt a kézben. A telefon Mini-SIM-et használ, ami a mikro- és nano-SIM-ek elterjedése előtt volt a szabvány. A telefon elegáns fekete színben pompázik, ami professzionális megjelenést kölcsönöz neki. A fizikai kivetítő beépítése igen figyelemre méltó, egyedi elemet adva a kialakításhoz, bár a kortársakhoz képest kissé megnöveli a vastagságát.
Kijelző és projektor
A Samsung Galaxy Beam 3,7 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 480 x 800 pixel felbontású, a korához képest élénk színeket és tisztességes tisztaságot biztosít, a pixelsűrűség pedig körülbelül 252 ppi. A képernyőt karcálló üveg védi, ami növeli a tartósságot. A készülék fő jellemzője a beépített, WVGA felbontású projektor; ez lehetővé tette a felhasználók számára, hogy képeket és videókat vetítsenek egy felületre, ami ritka és innovatív funkció volt, és különösen hasznos volt prezentációkhoz és a médiatartalmak útközbeni megosztásához.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 2.1 Eclair rendszert futtató Galaxy Beam 720 MHz-es processzorral volt felszerelve, ami még 2010-es mércével mérve is szerénynek számított. A készülék 16 GB belső tárhelyet és 384 MB RAM-ot tartalmazott, amely microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető. Míg ezek a specifikációk elegendőek voltak az alapvető feladatokhoz és a korai Android-alkalmazásokhoz, a telefon nehezen boldogult az igényesebb szoftverekkel és a többfeladatos működéssel. Az Eclair olyan funkciókat kínált, mint az élő háttérképek és a hangvezérlés, bár a mai Android szabványokhoz képest elavult.
Ad
Kamera
A telefon 8 MP-es fő kamerát kapott autofókusszal és LED vakuval, amely a megjelenés korát tekintve tisztességes fotók készítésére volt képes. A kamera 720p felbontású videót tudott rögzíteni 30fps sebességgel, ami 2010-ben dicséretes volt. Az előlapi VGA-kamera alapfelszereltségű volt, és inkább videohívásokra, mint szelfikészítésre volt alkalmas, ami jól tükrözi az okostelefonos fényképezés eltérő prioritásait abban az időszakban.
Hang és csatlakoztathatóság
A Galaxy Beam sztereó hangszórókat és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmazott, így biztosítva a sokoldalú hanglejátszási lehetőségeket. A csatlakozási lehetőségek az akkori szabványnak megfelelőek voltak: Wi-Fi 802.11 b/g/n támogatás, Bluetooth 3.0 és GPS A-GPS-szel. A készülék sztereó FM-rádiót is tartalmazott RDS-szel, amely a hagyományos sugárzott médiát kedvelő felhasználóknak kedvezett.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
A telefon kivehető 1800 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely 2G hálózaton akár 630 óra, 3G hálózaton pedig akár 530 óra készenléti időt biztosít. A beszélgetési idő is lenyűgöző volt, különösen 2G-n, akár 14 óra 10 percig is eltartott. A Galaxy Beam gyorsulásmérővel és közelségérzékelővel volt felszerelve az alapvető funkciókhoz, és egy Adobe Flash Lite futtatására alkalmas webböngészővel rendelkezett, ami előny a HTML5 előtti világban.
Összegzés
A Samsung I8520 Galaxy Beam telefon a beépített projektorral megelőzte korát, így érdekes termék volt azok számára, akiknek ilyen funkcióra volt szükségük. Korlátozott hardvere, elavult szoftvere és a megjelenése után hamarosan megjelenő fejlettebb okostelefonok megakadályozták azonban a piacon való hosszú életét. A megjelenésekor 260 EUR körüli áron kínált készülék hiánypótló termék volt, amely egy speciális felhasználói bázist szólított meg, akik innovatív vetítési képességét a hagyományosabb okostelefon-funkciókkal szemben értékelték.
Ad