Ad
Samsung I6500U Galaxy

Bevezetés

A 2010-ben bemutatott Samsung I6500U Galaxy egy olyan korszakot jelöl, amely nem sokkal azután kezdődött, hogy az okostelefonok elkezdték átalakítani a technológiával való interakcióinkat. A Samsung korai, az Android ökoszisztémába való belépésének részeként ez a készülék korának termékeként tartja meg a helyét, tükrözve a korai okostelefonok tervezésének ambícióit és korlátait. Bár az I6500U-t már nem gyártják, érdekes pillanatképet nyújt az egy évtizeddel ezelőtti képességekről és elvárásokról.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung I6500U Galaxy egyszerű, mégis funkcionális kialakítással rendelkezik, méretei 117 x 59 x 13,3 mm, súlya pedig 126 g. Ez viszonylag könnyűvé és hordozhatóvá teszi a készüléket, amely alkalmas a könnyű kezelésre és hordozásra. Kompakt formáját nagyrészt a 2010-ben szabványosnak számító 3,2 hüvelykes kijelző határozza meg. A telefon AMOLED kijelzőt alkalmaz, amely a Samsung képernyőire jellemző élénk és élénk színeket biztosít. A 320 x 480 pixeles felbontás azonban a mai szabványok szerint korlátozottnak tűnhet, mivel körülbelül 180 ppi pixelsűrűséget kínál, ami kevésbé éles képeket eredményezhet.

Megjelenítés

A Samsung I6500U Galaxy egyik kiemelkedő tulajdonsága az AMOLED kijelzőtechnológia. Viszonylag kis mérete és alacsonyabb felbontása ellenére az AMOLED képernyő jobb kontrasztot és színvisszaadást kínál, mint az egyes kortársak által használt LCD kijelzők. Ez a tulajdonság fokozza a vizuális élményt, bár a képernyő 44,2%-os képernyő-test aránya azt jelenti, hogy a modern szabványoktól eltérően jelentős kereteket találunk.

Teljesítmény és szoftver

A készüléket egy 800 MHz-es processzor hajtja, amelyen az Android 2.1 (Eclair) fut, ami a megjelenésekor a legújabb volt. Mai mércével mérve ez a beállítás kevésnek tűnhet, de a megjelenéskor megfelelő teljesítményt nyújtott az alapvető okostelefonos feladatokhoz, mint a telefonálás, SMS-ezés, böngészés és könnyű alkalmazáshasználat. A többfeladatú munkavégzés kihívást jelenthetett a korlátozott, 180 MB-os belső tárhely miatt, ami további helyért microSDHC-kártya használatát tette szükségessé.


    Ad

Kamera képességek

A Samsung I6500U egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerával felszerelt, alapvető fotózási igényeket kielégítő Samsung I6500U. Míg a mai okostelefonok sokkal nagyobb felbontású, többlencsés készülékeket kínálnak, ez a kamera jó fényviszonyok mellett is elfogadható képeket tudott készíteni - ami akkoriban az okostelefonok tipikus korlátja volt. A 480p-s videofelvétel és a szelfikamera hiánya aláhúzza, hogy a készülék inkább az egyszerű képalkotásra, mint a fejlett fotózásra összpontosított.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A telefon különböző csatlakozási lehetőségeket támogat, például Wi-Fi 802.11 b/g, Bluetooth 2.1 A2DP-vel, GPS és A-GPS a jobb helymeghatározás érdekében, valamint microUSB 2.0 port a töltéshez és adatátvitelhez. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó továbbra is előny, amely lehetővé teszi a hagyományos fejhallgatók használatát, ami még ma is nagyra értékelt funkció. Az RDS-sel ellátott FM-rádió beépítése további szórakozási lehetőséget biztosít útközben. Emellett a gyorsulásmérő és az iránytű segít a felhasználói élmény fokozásában, különösen a navigációs és játékalkalmazásokban.

Akkumulátor és egyéb

A(z) Samsung I6500U Galaxy kivehető 1500 mAh Li-Ion akkumulátorral működik, amely szerény kapacitású, és a legjobb korában egy napot is kibír alapvető használat mellett. A cserélhető akkumulátor rendelkezésre állása praktikus funkció, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy tartalékot hordjanak maguknál, vagy kicseréljék, ha a teljesítmény idővel csökken. A telefon fekete színben volt kapható, az EU SAR-értékelése 0,36 W/kg (fej), ami mérsékelt sugárzást jelez.

Árképzés és következtetés

A Samsung I6500U Galaxy megjelenésekor körülbelül 310 eurós áron volt elérhető árú belépő az okostelefonok piacára. A képességek és az egyszerűség kiegyensúlyozott keverékét kínálta, így alkalmas volt a funkciótelefonokról átállók számára. Bár a mai fejlett okostelefonokkal nem fog felvenni a versenyt, 2010-ben dicséretes eszközként szolgált a kommunikációhoz és az alapvető multimédia-fogyasztáshoz. Kifutott modellként nosztalgikus értéket képvisel a mobiltechnológia fejlődését értékelő technológia-rajongók számára.


    Ad