Ad

Samsung I5801 Galaxy Apollo: Részletes áttekintés
A 2010 közepén piacra dobott Samsung I5801 Galaxy Apollo egy olyan korszakot képvisel, amikor az okostelefonok kezdték megtalálni a helyüket a funkcionalitás és a design kifinomultsága tekintetében. Bár a Galaxy Apollo már nem gyártják, érdekes betekintést nyújt az annak idején forradalmi funkciókba. Ez az áttekintés elemzi a készülék összetevőit, végigvezetve a formatervezésen, a kijelzőn, a teljesítményen, a kamerán, a csatlakoztathatóságon és az akkumulátor élettartamán.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Apollo formatervezése kompakt és minimalista megközelítést mutat, ami jellemző az okostelefonokra a megjelenési időszakában. A 113,5 x 55 x 12,6 mm-es méretekkel és 113 grammos tömeggel kényelmesen könnyű és könnyen kezelhető egy kézzel. A telefon támogatja a Mini-SIM-et, illeszkedve a korabeli szabványokhoz. A klasszikus színekben - fekete és fehér - kapható készülékből hiányoztak a korszerűbb modellek feltűnő dizájnelemei, egyszerűségének mégis megvolt a maga vonzereje.
Megjelenítés
A 3,2 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Galaxy Apollo 240 x 400 képpont felbontású. Bár mai mércével mérve szerény, a képernyő mérete és felbontása 2010-ben eléggé jellemző volt a kedvező árú okostelefonokra. A körülbelül 46,7%-os képernyő-test arány és a körülbelül 146 ppi pixelsűrűség az alapvető feladatok elvégzéséhez használhatóvá teszi a kijelzőt. A készülék a Samsung TouchWiz 3.0 felhasználói felületével rendelkezik, amely felhasználóbarát élményt nyújt, és amelynek kialakításakor a praktikumra helyezték a hangsúlyt.
Teljesítmény
A Samsung S5P6422 667 MHz-es processzorral és 512 MB belső tárolóval, valamint 256 MB RAM-mal párosított Galaxy Apollo számítási teljesítménye szerény. Az eredetileg Android 2.1 Eclair operációs rendszert futtató, Android 2.2 Froyo-ra frissíthető készülék az alapvető okostelefonos feladatokkal megbirkózik, de az igényesebb alkalmazások és a többfeladatú munkavégzés során nehézségekbe ütközik. A mellékelt microSDHC foglalat lehetővé teszi a bővítést a mellékelt 1 GB-os kártyán túl, így nagyobb tárolási igényeket is kielégíthet - bár a memória felső határa a mai szabványokhoz képest korlátozott.
Ad
Kamera
A Galaxy Apollo egyetlen 3,15 MP-es hátlapi kamerával érkezik. A maga idejében ez a mindennapi közösségi médiás pillanatképekhez és alkalmi fényképezéshez volt elfogadható. Az autofókusz funkció némi előnyt jelent a fotók tisztaságához, de a gyenge fényviszonyok mellett nyújtott teljesítmény és a képfelbontás nem versenyképes a modern okostelefonokkal. Előlapi kamera hiányában a telefon nem a szelfikedvelők igényeit elégíti ki. A videós képességek 320p felbontást kínálnak 15 kép/mp sebességgel, amit inkább alapfelvételre, mint filmes minőségre terveztek.
Csatlakoztathatóság
A Galaxy Apollo csatlakozási lehetőségei számos szükséges és (a korban) innovatív funkciót tartalmaznak. Támogatja a 802.11 b/g/n Wi-Fi-t hotspot képességgel az Android 2.2 alatt, így megfelelő internet-hozzáférést biztosít a webböngészéshez és az online szolgáltatásokhoz. A Bluetooth 3.0 A2DP-vel lehetővé teszi a vezeték nélküli csatlakozást a perifériákhoz. Emellett GPS és A-GPS áll rendelkezésre a navigációhoz, a sztereó FM-rádió pedig támogatja az RDS-t. A 3,5 mm-es audiocsatlakozó jelenléte lehetővé teszi a hagyományos audioeszközökkel való kompatibilitást, ami növeli a médiaképességeket.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátorral a Galaxy Apollo megbízható társ volt a mérsékelt használathoz, a statisztikák szerint akár 620 óra készenléti idővel 2G-n és akár 480 órával 3G-n. A hanghívásokhoz 15 óra 30 perc beszélgetési időt biztosít 2G-n és 7 óra 15 percet 3G-n, ami kedvezően helyezi a gyakori újratöltés nélküli, hosszú ideig tartó hívásokhoz. A ma már többnyire elavult, kivehető akkumulátor koncepciója lehetővé tette a könnyű cserét és a készülék hosszabb élettartamát.
Hang és hang
A hangtesztek azt mutatják, hogy a Galaxy Apollo hangszórója szerényen, 71 dB-en teljesít a hang- és csengőértesítéseknél, és a zajos környezetben a szabványos szinteken kielégítő tisztaságot nyújt. A hangminőség is tiszteletre méltó, a zajszint -91,0 dB, az áthallás pedig -89,9 dB, ami torzításmentes hangvisszaadást biztosít.
Összegzés
A Samsung I5801 Galaxy Apollo, bár már nem gyártják, a maga korában továbbra is emblematikus költségvetési készülék marad. Egyszerűségével és szerény hatékonyságával alapvető okostelefon-élményeket nyújt. A nagyobb teljesítmény, a továbbfejlesztett multimédiás képességek és a stílusvezérelt dizájn iránti modern igények miatt azonban a Galaxy Apollo vonzereje ma már inkább nosztalgia-alapú vagy az alapvető használati igényeknek megfelelő, mintsem a versenyképes fogyasztói választás. A maga idejében, 140 EUR körüli árával meggyőző egyensúlyt kínált az ár és a képességek között, ami egy gyorsan fejlődő piacot tükrözött.
Ad