Ad
Samsung I5700 Galaxy Spica

Bevezetés

A Samsung I5700 Galaxy Spica, amelyet először 2009 szeptemberében jelentettek be, és ugyanabban az évben novemberben jelent meg, jelentős időszakot jelentett az okostelefonok evolúciójában. A születőben lévő Android OS ökoszisztémán futó készülék célja az volt, hogy elérhetőbb áron kínáljon okostelefon-élményt, és olyan funkciókkal rendelkezzen, amelyek mind a technológia iránt fogékony, mind az alkalmi felhasználók számára megfelelnek. Bár mára már nem gyártják, a Galaxy Spica továbbra is emlékezetes marad korának robusztus funkciói és megbízható teljesítménye miatt.

Tervezés és kivitelezés

A Galaxy Spica mérete 115 x 57 x 13,2 mm, súlya pedig szerény 124 gramm, így a maga korában viszonylag kompakt és könnyű készüléknek számít. A kialakításban egy Mini-SIM kártya is elfér, és az okostelefonokra ebben az időszakban jellemző műanyag felépítésű. A 3,2 hüvelykes TFT-kijelző felbontása 320 x 480 pixel, ami szerény, 180 ppi körüli pixelsűrűséget eredményez. Ez a specifikáció tisztességes tisztaságot és kijelzőteljesítményt kínál, ami elegendő a mindennapi feladatokhoz és az alapvető multimédia-fogyasztáshoz.

Teljesítmény és szoftver

A 800 MHz-es processzorral működő és eredetileg Android 1.5 (Cupcake) operációs rendszerrel szállított, Android 2.1-re (Eclair) frissíthető Galaxy Spica bepillantást enged a korai Android-élménybe. A készülék teljesítménye, amelyet az egymagos processzor és a korlátozott RAM megkönnyít, az alapvető alkalmazások és funkciók nagy késedelem nélküli kezelésére irányul. Képességei azonban igényesebb alkalmazások futtatásakor vagy kiterjedt multitasking esetén erősen korlátozottak. A microSDHC-kártya foglalata bővíthető tárhelyet kínál, ami a készülék 180 MB-os szerény belső tárhelye miatt létfontosságú.

Kamera

A Galaxy Spica egyetlen 3,15 MP-es, autofókuszos hátlapi kamerával rendelkezik, amely képes CIF felbontású videófelvétel készítésére 15 kép/mp sebességgel. Bár a jelenlegi szabványok szerint ez meglehetősen alapszintű, abban az időben megfelelő belépő szintű fényképezési élményt nyújtott a felhasználók számára. Az előlapi kamera hiánya rávilágít arra, hogy a korszak csak korlátozottan összpontosított a szelfikre és a videohívási funkciókra, amelyek még nem váltak olyan alapvetővé, mint manapság.


    Ad

Hang és csatlakoztathatóság

Ami a hangzást illeti, a Galaxy Spica hangszórót és 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmaz, mind az alkalmi zenehallgatás, mind a privát audioélményekhez. A csatlakozási lehetőségek között szerepel a Wi-Fi 802.11 b/g és a Bluetooth 2.1 A2DP támogatással, valamint a GPS a navigációs feladatokhoz. Figyelemre méltóan hiányzik az FM-rádiótámogatás, ami a korabeli telefonoknál gyakori funkció volt, és az adatátvitelhez és töltéshez a régebbi microUSB 2.0 szabványt használja.

Az akkumulátor élettartama

A készülékben egy 1500 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátor található, ami jelentős funkció, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy hosszabb használat esetén kicseréljék az akkumulátorokat. A készülék akár 650 óra készenléti időt ígér 2G és 580 órát 3G hálózatokon, a beszélgetési idő pedig akár 11 óra 30 percig terjedhet 2G-n és 6 óra 50 percig 3G-n - lenyűgöző adatok a gyakori újratöltés nélküli, hosszan tartó használathoz.

Egyéb jellemzők

A további funkciók közé tartoznak az olyan érzékelők, mint a gyorsulásmérő és az iránytű, valamint az alapvető HTML-böngészési képesség. A fekete és fehér színválasztékban elérhető változat klasszikus esztétikát biztosít. A biztonságosságot a SAR-értékek tükrözik, amelyek mérsékelt expozíciót biztosítanak a használat során.

Összegzés

A Samsung I5700 Galaxy Spica, amelynek ára megjelenésekor 160 euró körül volt, az Android operációs rendszer egyik korai alkalmazójaként szilárd felhasználói élményt nyújtott. A feldolgozási teljesítmény és a tárhely terén mutatkozó korlátai ellenére átfogó csomagot kínált, amely különösen vonzó volt azok számára, akik a 2000-es évek végén megfizethető áron akartak belépni az okostelefonok világába. Tartós kialakítása, bővíthető memóriája és kielégítő akkumulátorteljesítménye ésszerű választássá tette a maga idejében, és a Samsung Galaxy-sorozatának fejlődésében is figyelemre méltó fejezet maradt.


    Ad