Ad

Bevezetés
A Samsung i560 a mobiltelefonok egy letűnt korszakának készüléke, amely a 2000-es évek végének átmeneti időszakát tükrözi, amikor az okostelefonok fokozatosan népszerűvé váltak. A 2007 októberi bejelentést követően 2008 márciusában megjelent i560 egy olyan relikvia, amely a Samsung erőfeszítéseit képviseli abban az időszakban, amikor a Symbian OS domináns szereplő volt az okostelefonok piacán. Bár mára már nem gyártják, az i560 egy pillanatképet nyújt a korabeli technológiáról és tervezési filozófiáról.
Tervezés és kivitelezés
A Samsung i560 kompakt, mérete 103 x 51 x 15,9 mm, súlya pedig 111 g, így a maga korában könnyűnek számít. Mini-SIM foglalattal rendelkezik, és egy szerény, kb. 34%-os képernyő-test arányú készüléktestben kapott helyet. A 2,4 hüvelykes, 256K szín megjelenítésére képes TFT-kijelző 240 x 320 pixeles felbontást biztosít. Bár mai mércével mérve ez a készülék nem számít figyelemre méltónak, akkoriban hatékonyan szolgálta ki a nem okostelefonokról átálló felhasználókat. A telefon elegáns fekete és ezüst színben volt kapható, ami egy csipetnyi eleganciát kölcsönzött a praktikus kialakításnak.
Megjelenítés
Az i560 2,4 hüvelykes képernyője a modern okostelefonokhoz képest kicsinek tűnhet, de illik a telefon általános kompakt jellegéhez. A 240 x 320 pixeles felbontással körülbelül 167 ppi pixelsűrűséget kínál, ami elég volt ahhoz, hogy az alapvető feladatokhoz és a navigációhoz elegendő tisztaságot biztosítson. Bár nem intenzív médiafogyasztásra tervezték, a kijelző elegendő volt azoknak a felhasználóknak, akiknek elsősorban alapvető okostelefon-funkciókra volt szükségük.
Teljesítmény
A 330 MHz-es ARM 1136 CPU és a TI OMAP 2430 lapkakészlet által hajtott Samsung i560 inkább a hatékonyságra, mint a nyers teljesítményre épült. A PowerVR MBX GPU beépítése azt jelzi, hogy a készülék képes az alapvető grafikai feladatok kezelésére, és alkalmas a Symbian OS 9.1 platform egyszerű játékaihoz és alkalmazásaihoz, különösen a Series 60 v3.1 UI-hoz. A 150 MB belső tárhely korlátozottnak tűnhet, de támogatóan párosították egy microSD-kártya foglalattal a bővíthető memória érdekében.
Ad
Kamera
Az i560 3,15 MP-es elsődleges kamerával volt felszerelve, amely LED vaku funkciót tartalmazott. A maga idejében ez a kombináció alkalmi fényképezéshez és videofelvételekhez megfelelő volt, bár a nagy felbontású képalkotás szerelmeseinek nem lenne megfelelő. A telefon QCIF videohívó kamerával is rendelkezett, amely az alapvető videokommunikációs igényeket elégítette ki.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
Bár a Samsung i560 nem rendelkezett WLAN-nal, képes volt HSPA sebességre és Bluetooth 2.0 A2DP támogatással, lehetővé téve a felhasználók számára a vezeték nélküli audio lejátszást. A beépített GPS navigációs képességeket biztosított, ami a mobilkészülékek esetében jelentős funkció, amikor az önálló GPS-egységek még igen népszerűek voltak. A szórakozási lehetőségek közé tartozott az FM-rádió és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó, amely megkönnyítette a zenehallgatást hagyományos vezetékes fejhallgatón keresztül.
A webböngészés WAP 2.0/xHTML, HTML és RSS feedeket tartalmazott, ami azt jelzi, hogy ésszerű erőfeszítéseket tettek az internet és a multimédia lejátszási funkciók beépítésére, beleértve a WMV, RV, MP4 és 3GP fájlok támogatását.
Az akkumulátor élettartama
A Samsung i560 egy cserélhető Li-Ion akkumulátorral működött, amely akár 360 óra készenléti időt és 4 óra 30 perc beszélgetési időt is kínál, ami praktikus volt azon felhasználók számára, akiknek olyan telefonra volt szükségük, amely mérsékelt használat mellett egy napig is kitartott.
Összegzés
Összefoglalva, a Samsung i560 a maga korának terméke volt, amely olyan felhasználóknak szólt, akiknek hídra volt szükségük a hagyományos telefonok és a kialakulóban lévő okostelefonos ökoszisztéma között. A megjelenésekor 110 EUR körüli áron kínált praktikus funkciók keverékét elegáns dizájnba csomagolva, bemutatva a Samsung stratégiai kísérletét a középkategóriás piac egy részének meghódítására. Bár képességei mára már nagyrészt elavultak, az i560 érdekes betekintést nyújt a 2000-es évek végének mobiltechnológiájába.
Ad