Ad
Samsung Gravity SMART

Bevezetés

A 2011 júniusában megjelent Samsung Gravity SMART készüléket úgy tervezték, hogy az olyan felhasználók számára vonzó legyen, akik a korai okostelefonok feltörekvő funkcióival kombinált praktikus szövegírási képességeket részesítették előnyben. A megjelenésekor körülbelül 170 eurós árával ez a telefon az érintőképernyős és fizikai billentyűzetfunkciót egyaránt kereső fogyasztók számára kedvező árú megoldásként volt pozícionálva.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Gravity SMART kompakt formájú, 114 x 59 x 14 mm-es méretekkel és 130 g-os tömeggel rendelkezik. A fizikai kialakításhoz egy kicsúsztatható QWERTY billentyűzet tartozik, amely a fizikai billentyűket gépeléshez előnyben részesítő felhasználóknak kínál alternatívát a csak érintéses képernyőfelülettel szemben. A készülék többféle színben, például fekete/vörös, fekete/zöld és holdszürke színben volt kapható, így a felhasználóknak esztétikai lehetőségeket biztosítva. Kialakítása praktikus, bár a telefon a billentyűzet beépítése miatt a modern szabványokhoz képest kissé terjedelmes.

Megjelenítés

A 3,2 hüvelykes TFT képernyővel rendelkező Gravity SMART 320 x 480 pixeles felbontású, ami szerény 180 ppi sűrűséget jelent. Ez a középkategóriás képernyő alapvető vizuális élményt nyújt, amely alkalmas az olyan feladatokhoz, mint az SMS-ezés és az alkalmi böngészés, bár nem rendelkezik a kortárs modellekben látott tisztasággal és élénkséggel. A 45,3% körüli képernyő-test arány valóban hangsúlyozza a billentyűzet szükségességét és a kijelzőtechnológia korabeli korszakbeli korlátait.

Teljesítmény és szoftver

A 800 MHz-es ARMv6 processzorral és Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel működő Gravity SMART alapvető okostelefon-képességeket kínált. A TouchWiz 3.0 felhasználói felület testreszabható widgetekkel és parancsikonokkal fokozta a felhasználói élményt. A teljesítményt azonban korlátozta a 270 MB RAM, ami nagymértékben korlátozta a többfeladatos munkavégzést. A készülék belső memóriája 150 MB volt, de tartalmazott egy microSDHC kártyahelyet 2 GB-os kártyával a tárhely bővítésére, ami a kis belső kapacitás miatt elengedhetetlen volt.


    Ad

Kamera

A telefon egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, LED vakuval, amely 320p felbontású videók rögzítésére képes 14 kép/mp sebességgel. Bár felkarolta a mobiltelefonokba integrált kamerák trendjét, fotózási képességei szerények voltak, inkább az alapvető pillanatképekre, mint a nagy felbontású fotózásra összpontosítva. Az előlapi kamera hiánya inkább az üzenetküldés, mint a multimédia irányába mutatott.

Csatlakoztathatóság és funkciók

Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a Gravity SMART támogatott Wi-Fi 802.11 b/g, DLNA és hotspot funkciókat. Emellett Bluetooth 3.0-t és A-GPS-szel ellátott GPS-t is kínált. A rádiós funkció hiánya kisebb hátrányt jelentett, de egyébként a korához képest jól kapcsolódott. A microUSB 2.0 port a töltési és adatátviteli feladatokat látta el. A 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése praktikus döntés volt, figyelembe véve a telefon multimédiás korlátait.

Az akkumulátor élettartama

A készülékben egy kivehető 1500 mAh Li-Ion akkumulátor volt, amely akár 364 óra készenléti időt és körülbelül 5 óra 30 perc beszélgetési időt biztosított. Ez az akkumulátor-üzemidő a hardveres korlátok és az akkori tipikus használati szokások mellett elfogadható volt, bár az intenzív okostelefon-használók hiányolhatják.

Összegzés

A Samsung Gravity SMART, bár megszűnt, és ma már technológiailag felülmúlták, hídként szolgált az okostelefonokra áttérő funkciótelefon-felhasználók számára. Kiemelkedő QWERTY-billentyűzete és az okostelefonok alapvető funkciói a maga korában vonzóvá tették. Korlátozott teljesítménye és multimédiás képességei azonban rávilágítottak a korai olcsó okostelefonok technológiai korlátaira. A 2010-es évek elejéről származó relikviaként emlékeztet arra, hogy a mobiltechnológia milyen sokat fejlődött.


    Ad