Ad
Samsung Gravity Q T289

Bevezetés

Ebben a felülvizsgálatban a 2013 júliusában bemutatott Samsung Gravity Q T289 készülék részleteibe merülünk bele. A készüléket középkategóriás mobiltelefonként tervezték, és olyan felhasználóknak szánták, akik fizikai QWERTY-billentyűzetre vágytak, olyan személyeket megcélozva, akik még nem támaszkodtak teljesen az érintőképernyős technológiára. A Gravity Q a mára megszűnt státusza ellenére továbbra is érdekes lehet azok számára, akik értékelik az egyszerű kialakítást és az alapvető kommunikációs igényekhez szükséges praktikusságot.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Gravity Q T289 kompakt és kissé vaskos kialakítással rendelkezik, ami a korszakában a csúszó fizikai billentyűzet miatt volt jellemző. A 112,5 x 59,7 x 14,2 mm-es méretekkel és 118,8 grammos tömeggel jól egyensúlyoz a kézben, szilárd érzetet nyújt anélkül, hogy túl nehéznek tűnne. A QWERTY-billentyűzet csúszómechanizmusa kiemelkedő tulajdonság, amely a gépelés során a tapintható visszajelzéseket előnyben részesítő felhasználók számára is vonzó. Mini-SIM-kártyát igényel, igazodva a generáció szabványaihoz.

Kijelző és interfész

A 256K színt támogató 3,0 hüvelykes TFT-kijelzővel felszerelt Gravity Q meglehetősen szerény megjelenítési élményt nyújt, amelyet a képernyő-test arány 41,5% körüli értéke jellemez. Felbontása 240 x 320 képpont, ami körülbelül 133 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár a kijelzőt nem gazdag médiafogyasztásra tervezték, az alapvető navigációhoz és szöveges alkalmazásokhoz megfelelő, a funkcionalitást a vizuális képességek helyett a funkcionalitásra helyezve a hangsúlyt.

Teljesítmény és tárolás

A telefon 416 MHz-es processzorral működik, ami elegendő az egyszerű feladatok elvégzéséhez. A mai szabványok szerint azonban ez minimális teljesítményszint, ami a készüléket az alapvető hívásfunkciókra, az SMS-ezésre és esetleg a könnyű Java-alapú alkalmazásokra korlátozza. A készülék 256 MB belső tárhelyet és 128 MB RAM-ot kínál, ami jól tükrözi a készülék használati célját. Szerencsére a felhasználók bővíthetik a tárhelyet egy külön microSDHC foglalaton keresztül, ami további szöveges üzenetek és alapvető multimédiás fájlok tárolásához előnyös.


    Ad

Kamera képességek

A fényképezéshez a Gravity Q egyetlen 2 MP-es hátsó kamerát tartalmaz, amely képes panorámaképek rögzítésére. Bár videókat is rögzít, hiányzik az előlapi kamera a szelfikhez, kedvezve azoknak, akik nem a mobilfotózást helyezték előtérbe. Ahogy az a specifikációk alapján várható volt, a kamera teljesítménye kezdetleges, szigorúan ragaszkodik az alkalmi fotózáshoz, nem pedig a professzionális fényképezéshez.

Csatlakoztathatóság és hang

A csatlakoztatási lehetőségek a Bluetooth-ra korlátozódnak, és feltűnően hiányoznak a Wi-Fi, a helymeghatározási szolgáltatások és az NFC. Ez a korlátozás kiemeli, hogy a készülék inkább alapvető mobileszközként, mintsem intelligens társként funkcionál. Tartalmaz egy 3,5 mm-es audiocsatlakozót, amely támogatja a megszokott audio perifériákat, és a saját USB-csatlakozó azt sugallja, hogy az egyetemes kompatibilitás helyett a lényegre összpontosít. A hangszórón és a fejhallgató-csatlakozón keresztüli hangminőség elegendő a hívásokhoz és az alapvető médialejátszáshoz.

Szoftverek és alkalmazások

A Gravity Q lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy SMS-eket küldjenek szálankénti nézetben, valamint multimédiás üzeneteket és e-maileket. Támogatja az alapvető játékokat és Java-alkalmazásokat, így elsődleges kommunikációs szerepe mellett egy kis szórakozást és hasznosságot is nyújt. Bár nem rendelkezik fejlett okostelefon-funkciókkal, ezek a beépített elemek jól szolgálják a célközönséget.

Az akkumulátor élettartama

Az 1000 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátorral működő Gravity Q akár 360 óra készenléti időt vagy 5 óra beszélgetési időt biztosít. Ez a kapacitás biztosítja, hogy egy átlagos napi használatot is kibírjon, a hangsúlyt inkább a kommunikáció megbízhatóságára helyezve, mint az állandó multimédiás interakcióra.

Összegzés

A Samsung Gravity Q T289 emlékeztet azokra az időkre, amikor a mobiltelefonok elsősorban a kommunikációra összpontosítottak, néhány kiegészítő funkcióval. A megjelenésekor 120 EUR körüli árával megfizethető opció volt azok számára, akik értékelték a tapintható gépelési élményt és az egyszerű funkcionalitást. Bár funkciókészlete ma már korlátozottnak tűnik, a mobiltelefonok történetének egy olyan fejezetébe enged bepillantást, amikor az egyszerűség uralkodott.


    Ad