Ad

A Samsung Google Nexus S felülvizsgálata
Bevezetés
A 2010 decemberében bemutatott Samsung Google Nexus S jelentős együttműködést jelentett a Samsung és a Google között, és az Android operációs rendszerrel a Google-élmény kvintesszenciáját nyújtotta. A Google Android platformjának egyik korai alkalmazójaként a készülék tervezési filozófiájával és szoftverintegrációjával precedenst teremtett a jövőbeli Google okostelefonok számára.
Tervezés és kivitelezés
A 123,9 x 63 x 10,9 mm-es méretekkel és 129 grammos súllyal a Nexus S a maga korában kompaktnak és könnyűnek tűnt. Karcsú ívei és felépítése ergonomikus kényelmet és modern esztétikát biztosított. A készülék a korszakra jellemző Mini-SIM-kártya formátumot használta. Annak ellenére, hogy az újabb telefonok nagyobb kijelzőket és karcsúbb formatervet alkalmaztak, a Nexus S megtestesítette a 2010-es év ethoszát, és fekete vagy fehér színválasztékával a funkcionalitásra összpontosított.
Megjelenítés
A Nexus S 4,0 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 480 x 800 pixel felbontású, élénk színeket és 233 ppi-s pixelsűrűséget kínál. Bár a mai nagyfelbontású képernyőkhöz képest ez elhalványul, az AMOLED technológia mély feketéket és élénk színeket biztosított, így a megjelenéskor kiemelkedő tulajdonság volt. Bár a képernyő-test arány szerény, 58,3%-os volt, az oleofób bevonat segített távol tartani a foltokat és az ujjlenyomatokat, javítva az érintőképernyő élményét.
Szoftver és teljesítmény
A Nexus S az Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszerrel került forgalomba, majd később frissítéseket kapott egészen az Android 4.1.2 (Jelly Bean) verzióig. A frissíthetőség hiánya ezen a ponton túl korlátozhatja a készülék vonzerejét a jelenlegi felhasználók számára, akik értékelik az új funkciókat és a biztonsági frissítéseket, de megjelenésekor tiszta Android-élményt nyújtott. Az 1,0 GHz-es Cortex-A8 processzorral és PowerVR SGX540 GPU-val ellátott Hummingbird lapkakészlettel a mindennapi feladatokkal simán megbirkózott, bár az 512 MB RAM miatt az intenzív játék és a multitasking kihívást jelentett. A bővíthető tároló hiánya egyesek számára szűk keresztmetszetet jelenthet, mivel csak 16 GB belső memóriát lehet kihasználni.
Ad
Kamera képességek
Az autofókuszos, 5 MP-es hátsó kamerával és LED vakuval felszerelt Nexus S megfelelő volt az alkalmi fényképezéshez, és jó megvilágítás mellett is kielégítő képeket készített. Videófelvételi képességei 480p felbontásra korlátozódtak 30fps sebességgel, és egy egyszerű VGA előlapi kamerával rendelkezett, amely inkább alkalmi szelfikészítésre, mint részletes fényképezésre alkalmas.
Hang és csatlakoztathatóság
A Nexus S hangprofilja a korszakra jellemző volt: egy használható hangszóró és egy 3,5 mm-es jack csatlakozó támasztotta alá a hangképességeit. A vezeték nélküli csatlakoztathatóság tekintetében Wi-Fi, Bluetooth 2.1, GPS A-GPS támogatással, és nevezetesen NFC (Near Field Communication), egy úttörő funkció, amely az érintés nélküli fizetés és adatátvitel lehetőségeit nyitotta meg. Az FM-rádió hiánya és a microUSB 2.0-ra való támaszkodás a korszak szokásos technológiai átmeneteit tükrözte.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 1500 mAh-s Li-Ion akkumulátorral rendelkező Nexus S tekintélyes akkumulátor-üzemidőt biztosított, akár 14 óra beszélgetési idővel 2G-n és körülbelül 6 óra 40 perccel 3G-n. A készülék készenléti üzemmódban való élettartama (2G-n akár 713 óra) dicséretes volt, bár a valós használat gyakran változott az alkalmazásoktól és a csatlakozási beállításoktól függően.
Összegzés
A Samsung Google Nexus S 2010-ben jelentősen hozzájárult az okostelefon-iparág fejlődéséhez, és a Google és a hardvergyártók közötti együttműködés élére állt. Bár a készülék gyártása megszűnt, és talán nem felel meg a mai felhasználói igényeknek, a kezdeti versenyképes ára és az olyan úttörő funkciók, mint az NFC, a maga korában meggyőző választássá tették. Bár kamerája és feldolgozási teljesítménye mára már elavult, a Nexus S továbbra is figyelemre méltó történelmi darabja az Android készülékek fejlődésének.
Ad