Ad

Samsung Galaxy Win I8550 felülvizsgálata
A Samsung Galaxy Win I8550 2013-ban jelent meg középkategóriás okostelefon-választékként, tükrözve a korszak átmeneti elmozdulását a funkciótelefonokról a nagyobb képességű okostelefonok felé. Későbbi megszűnése ellenére pillanatképet nyújt az akkoriban uralkodó technológiai képességekről és dizájnpreferenciákról. Íme egy átfogó áttekintés a készülék funkcióiról, teljesítményéről és használhatóságáról.
Tervezés és kivitelezés
Tervezési szempontból a Galaxy Win a kor hagyományos Samsung-esztétikáját képviseli, amelyet a műanyag felépítés jellemez, amely egyensúlyt teremt a tartósság és a megfizethetőség között. A 133,3 x 70,7 x 9,7 mm-es méretek és a 143,9 grammos súly, a telefon méretei és súlya kényelmes illeszkedést biztosít a kézben, igazodva ahhoz, amit sok felhasználó 2013-ban az egykezes használat édes pontjának tartott. A telefon két színváltozatban kapható: Kerámia fehér és Titan szürke, ami egy kis személyre szabhatóságot biztosít.
Megjelenítés
A készülék 4,7 hüvelykes TFT-kijelzővel van felszerelve, ami a megjelenése idején a kategóriájában és árkategóriájában az okostelefonokra jellemző választást tükrözi. A 480 x 800 pixeles felbontással (~199 ppi sűrűség) a kijelző az alapvető multimédia-fogyasztáshoz és a mindennapi feladatokhoz használható, bár nem nyújtja a magasabb kategóriájú modellekben vagy a modern készülékekben látott élénkséget és élességet. Ez a képernyő-konfiguráció mérsékelt, körülbelül 66,7%-os képernyő-test arányt eredményez, ami elegendő az alapvető interakciókhoz.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Galaxy Win egy Qualcomm Snapdragon 200 lapkakészletet tartalmaz, amely egy négymagos, 1,2 GHz-es Cortex-A5 processzorral és egy Adreno 203 GPU-val párosul. Bár ez a beállítás mai mércével mérve kezdetlegesnek tekinthető, akkoriban megvalósítható környezetet biztosított az Android 4.1.2 Jelly Bean operációs rendszer futtatásához, amellyel a készüléket szállítják. Az 1 GB RAM és a 8 GB belső tárhely, amely microSDHC-kártyával bővíthető, megfelelő működést biztosít a kevésbé igényes alkalmazásokhoz és a könnyű multitaskinghoz.
Ad
Kamera
A fényképezés szerelmesei korlátozottnak találhatják a Galaxy Win kameraképességeit. A fő kamera 5 MP-es érzékelővel büszkélkedhet, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és 480p felbontású videót képes rögzíteni 30fps sebességgel. A minőség kedvező fényviszonyok mellett alkalmi fényképezéshez elfogadható. A VGA előlapi kamera inkább az alapvető videohívásokhoz, mintsem a jó minőségű szelfikhez használható, a korabeli okostelefonokkal szemben támasztott tipikus elvárásokhoz igazodva.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 3.0 és a GPS modul. NFC ugyan nincs, de a telefon rendelkezik sztereó FM-rádióval RDS-szel és microUSB 2.0 porttal a töltéshez és adatátvitelhez. Érzékelői szempontból gyorsulásmérő, közelségérzékelő és iránytű található benne, ami az alapvető interakciós és navigációs igényeket csúcsteljesítmények nélkül fedezi le.
Az akkumulátor élettartama
A Galaxy Win kivehető Li-Ion 2000 mAh-s akkumulátort tartalmaz, ami akkoriban szabványos volt, és nagyra értékeltük a rugalmassága miatt, mivel így könnyen cserélhető volt az akkumulátor. Az akkumulátor akár 210 óra készenléti időt és 3G hálózatokon akár 11 óra beszélgetési időt biztosít, így az akkumulátor megfelelő üzemidőt biztosít, amely kiegészíti a feldolgozási képességeket.
Összegzés
Összefoglalva, a Samsung Galaxy Win I8550 a megjelenési időszakához képest kompetens középkategóriás telefonnak bizonyul. Bár szerény specifikációi a modern szabványokhoz képest korlátozottnak tűnhetnek, jól megfelelt azoknak a felhasználóknak, akik 170 EUR körüli áron alapvető funkcionalitást keresnek. A készülék bepillantást nyújt a 2010-es évek eleji okostelefonok tervezésébe és technológiájába, és a megfizethetőségre, az alapvető csatlakoztathatóságra és a használhatóságra összpontosító piaci szegmens számára vonzó. A gyűjtők vagy az egyszerű mobiligényekkel rendelkezők számára még mindig praktikus opciót jelent.
Ad