Ad
Samsung Galaxy W

Bevezetés

A 2014 szeptemberében megjelent Samsung Galaxy W egy okostelefon és egy táblagép hibridjeként mutatkozik be, amelyet gyakran „phablet”-ként kategorizálnak. Az eredetileg ugyanezen év júniusában bejelentett készülék nagyméretű kijelzővel és átfogó csatlakozási lehetőségekkel próbálta áthidalni a szakadékot. Bár mára már nem forgalmazzák, specifikációi és jellemzői jelentős betekintést nyújtanak az akkori mobiltechnológiai trendekbe.

Tervezés és kivitelezés

A Galaxy W készülékre jellemzőek a méretes méretek. A 191,8 x 99,6 x 8,8 mm-es méretek és a 245 grammos súly egy mini táblagép jellegzetességeit hordozza. A masszív, de vékony kialakítás robusztus érzetet nyújt, bár egykezes használatra nem biztos, hogy ideális. A micro-SIM használata jellemző a korabeli készülékekre. A készülék külseje többféle színben, többek között fekete, fehér és piros színben kapható, így különböző esztétikai preferenciáknak megfelelő lehetőségeket kínál.

Megjelenítés

A Galaxy W egyik jellemzője a 7,0 hüvelykes TFT-kijelző. A 720 x 1280 pixeles felbontású, 16:9-es képarányú képernyő szerény, 210 ppi körüli pixelsűrűséget biztosít. Ez a felbontás, bár mai mércével mérve nem a legmodernebb, akkoriban kielégítő vizuális tisztaságot nyújtott a multimédia-fogyasztáshoz, és mind videókhoz, mind alapvető feladatokhoz jól használható volt.

Teljesítmény és szoftver

A négymagos, 1,2 GHz-es processzorral és 1,5 GB RAM-mal felszerelt Galaxy W-t úgy építették, hogy könnyedén kezelje az általános használatot. Az Android 4.3 Jelly Bean operációs rendszert futtató készülék felhasználóbarát felhasználói élményt nyújt, és a Google Play Store alkalmazásainak széles választékához fér hozzá. A szoftver azonban mai mércével mérve meglehetősen elavult, és számos olyan funkció és biztonsági frissítés hiányzik belőle, amelyek az újabb Android-verziókban megtalálhatóak.


    Ad

Kamera képességek

A Galaxy W egy 8 MP-es autofókuszos fő kamerával rendelkezik, amely 1080p@30fps sebességű videó rögzítésére képes. A LED vakuval kiegészített kamera alapvető fotózási funkciókat biztosít, amelyek alkalmasak az alkalmi felhasználók számára. A 2 MP-es előlapi kamera eközben ideális a videohívásokhoz, de a későbbi években népszerűvé vált kiváló minőségű szelfikhez talán kevés lehet.

Hang és csatlakoztathatóság

A Galaxy W hangzását egy hangszóró és egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó támogatja, mind az alkalmi zenehallgatás, mind a személyes hangfogyasztás érdekében. Ami a csatlakoztathatóságot illeti, támogatja a Wi-Fi a/b/g/n-t kétsávos képességgel, a Bluetooth 4.0-t, a GPS-t és az NFC-t, így átfogó lehetőségeket biztosít a vezeték nélküli csatlakoztathatósághoz. A rádiófunkció hiánya azonban kisebb hátrányt jelent azon felhasználók számára, akik élvezték az FM-rádió elérését.

Az akkumulátor élettartama

A készülék 3200 mAh-s, cserélhető Li-Ion akkumulátora jelentős használati időt biztosít, akár 21 óra beszélgetési időt 3G hálózatokon és akár 74 óra folyamatos zenelejátszást. Ez az akkumulátor-üzemidő a kategóriájához képest meglehetősen robusztus volt, biztosítva, hogy a felhasználók hosszabb időn keresztül is támaszkodhassanak a készülékre anélkül, hogy gyakori újratöltésre lenne szükségük.

Ár és elérhetőség

Az eredetileg körülbelül 360 eurós áron kínált Samsung Galaxy W megfizethető választást jelentett azon felhasználók számára, akik nagyobb kijelzőt keresnek a csúcskategóriás táblagépeknél jellemzően felmerülő költségek nélkül. Bár mára már nem gyártják, a Galaxy W továbbra is reprezentálja a Samsung azon törekvését, hogy a 2010-es évek közepén innovációt valósítson meg az okostelefon-tablet hibrid térben.

Összegzés

A Samsung Galaxy W egyedülálló ajánlatot kínált megjelenésekor, mivel a nagyméretű kijelző hasznosságát mobileszköz-formátumban kínálta. Bár a specifikációi ma már szerénynek tűnhetnek, a maga idejében jól megfelelt azoknak a felhasználóknak, akik kommunikációs és szórakoztató funkciókat egyaránt kerestek egyetlen eszközben. Megszűnése ellenére a Galaxy W a mobilkészülékek fejlődésének és a Samsung kiterjedt termékstratégiájának egy érdekes szakaszát tükrözi.


    Ad