Ad
Samsung Galaxy Victory 4G LTE L300

Bevezetés

A 2012 szeptemberében megjelent Samsung Galaxy Victory 4G LTE L300 egy középkategóriás okostelefon, amelyet a megbízható csatlakozási lehetőségeket és szerény funkciókat kereső felhasználók számára terveztek, anélkül, hogy a bankot megtörné. A különböző hálózati technológiák, köztük a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE támogatásával a telefon célja az volt, hogy sokoldalú elérhetőséget kínáljon. Mivel azonban megszűnt, inkább csak viszonyítási pontként szolgál arra, hogy azóta hogyan fejlődtek az okostelefonok.

Tervezés és kivitelezés

A Galaxy Victory a praktikum és az egyszerűség jegyében készült, méretei 121,9 x 63,5 x 12,7 mm, ami viszonylag kompakt, egykezes használatra alkalmas. A készülék súlya 139 gramm, így szilárd érzetet nyújt anélkül, hogy túlzottan megterhelő lenne. A telefonban mini-SIM foglal helyet, ami manapság ritkább formátum, jelezve, hogy az okostelefonok tervezésének egy másik korszakában született. Összességében masszív kialakítása a Samsung akkori megbízható építési szabványait jelezte.

Megjelenítés

A készülék 4,0 hüvelykes TFT-kijelzővel büszkélkedhet, amelynek felbontása 480 x 800 képpont, ami körülbelül 233 képpont per inch pixelsűrűséget eredményez. Bár ez nem veheti fel a versenyt a legújabb okostelefonok nagy felbontású kijelzőivel, 2012-ben meglehetősen szabványosnak számított, és megfelelő tisztaságot és színvisszaadást biztosított, ami akkoriban elegendő volt a böngészéshez és a multimédia-fogyasztáshoz.

Teljesítmény és platform

A motorháztető alatt a Galaxy Victory Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich operációs rendszerrel fut, amely Android 4.1 Jelly Bean-re frissíthető. Ez az operációs rendszer nyitotta meg az utat számos olyan funkció előtt, amelyek ma már az Android újabb verzióiban alapfelszereltségnek számítanak. A készüléket a Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus chipset, egy kétmagos, 1,2 GHz-es Krait CPU és egy Adreno 225 GPU hajtja. Bár a teljesítménymutatók ma már elavultnak tűnhetnek, a megjelenés idején megfelelően támogatta az olyan mindennapi feladatokat, mint a webböngészés és a médialejátszás.


    Ad

Tárolás és memória

A telefon 4 GB belső tárolóval érkezik, amelyet 1 GB RAM egészít ki, ami a mai szabványok szerint korlátozónak tűnik. A dedikált microSDHC-nyílás beépítése azonban lehetővé tette a felhasználók számára a tárhely bővítését, ami különösen előnyös volt azok számára, akiknek nagy médiatáruk van, vagy akik a telefont játékra vagy más intenzív alkalmazásokra használják.

Kamera képességek

A Galaxy Victory egyetlen 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamerával felszerelve képes volt kielégítő fényképeket készíteni jól megvilágított körülmények között. A 720p felbontású videofelvételek rögzítésének képessége akkoriban egy másik plusz volt. Az előlapon a telefon 1,3 MP-es kamerával rendelkezik, amely az alapvető szelfi igényeket és a videohívásokat kezelte, bár a mai, továbbfejlesztett szabványokhoz képest korlátozott minőségben.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A Samsung a Galaxy Victory-t szilárd csatlakozási lehetőségekkel szerelte fel. A készülék támogatja a kétsávos Wi-Fi-t Wi-Fi Direct, DLNA és hotspot képességekkel, a Bluetooth 4.0-t A2DP-vel, valamint az NFC-t az érintés nélküli fizetéshez vagy adatátvitelhez. Az A-GPS támogatással ellátott GPS beépítése megbízható navigációt biztosított. Az egyik korlátot a rádió hiánya jelentette, de ez a streamingszolgáltatások elterjedésével egyre kevésbé jelentett problémát.

Az akkumulátor élettartama

A Galaxy Victory akkumulátorát egy cserélhető 2100 mAh Li-Ion akkumulátor működteti, amely akár 216 óra készenléti időt és 7 óra beszélgetési időt kínál. Bár ezek a specifikációk ma már szerénynek tűnnek, az akkumulátor cserélhetőségét egyedülálló előnynek tekinthetjük, amely lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy szükség esetén tartalék akkumulátort hordjanak maguknál - ez a funkció hozzájárult a készülék vonzerejéhez annak idején.

Összegzés

A Samsung Galaxy Victory 4G LTE L300 megjelenésekor 150 EUR körüli áron kínált kiegyensúlyozott csomagot a hálózati kompatibilitás és az alapvető okostelefon-funkciók sokaságával. Bár nem rendelkezett a modern készülékek élvonalbeli technológiájával és fejlesztéseivel, a maga idejében kiemelkedett a robusztus csatlakozási lehetőséget és tekintélyes teljesítményt igénylő fogyasztók számára költséghatékony megoldásként. Most nosztalgikus emlékként szolgál az okostelefon-ipar elmúlt évtizedben bekövetkezett gyors fejlődéséről.


    Ad