Ad

Bevezetés
A 2016 közepén piacra dobott Samsung Galaxy Tab J belépőszintű táblagépként vájt rést a Samsung kínálatában. A megfizethetőséget célozta meg a funkcionalitás jelentős kompromisszumai nélkül, a Tab J kompakt formába csomagolt, jól használható funkciók keverékét hozta össze. Mára már megszűnt, de továbbra is a Samsung azon stratégiájának pillanatképe marad, amellyel az akkori táblagép-piac költségvetés-tudatos szegmensét igyekezett meghódítani.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Tab J egyszerű, mégis funkcionális kialakítású, vékony profilú, 186,9 x 108,8 x 8,7 mm-es méretekkel és 289 grammos tömeggel rendelkezik. A készüléktestet úgy építették fel, hogy könnyű legyen, így könnyen kezelhető egy kézzel, ami kulcsfontosságú szempont egy hordozhatóságra törekvő 7 hüvelykes készülék esetében. A Micro-SIM foglalat választása lehetővé teszi, hogy mobilkapcsolatot biztosítson, ami a Wi-Fi zónákon túlmutató hasznosságát is növeli. A klasszikus fehér és arany színárnyalatokban kapható készülék dizájnja a Samsung 2010-es évek közepén készült készülékeire jellemző minimalista esztétikát idézi.
Megjelenítés
A táblagép kijelzője egy 7,0 hüvelykes PLS panel, amelynek felbontása 800 x 1280 pixel, ami körülbelül 216 ppi pixelsűrűséget eredményez. Ez kielégítő élességet biztosít az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a böngészés, olvasás és videónézés. A 16:10-es képarány különösen alkalmas a médiafogyasztáshoz. A magasabb kategóriás modellekhez képest azonban a kijelző a színélesség és a betekintési szögek terén elmaradhat, de a célközönség számára még így is megfelelően használható.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Galaxy Tab J-t egy Spreadtrum SC8830 lapkakészlet hajtja, négymagos, 1,5 GHz-es Cortex-A7 processzorral és Mali-400MP2 GPU-val. Ezek a specifikációk a belépő szintű kategóriába sorolják, amely képes kezelni az alapvető alkalmazásokat és a többfeladatos munkavégzés igényeit. A készülék Android 5.1 Lollipop operációs rendszert futtat, amely már a megjelenéskor is kissé elavult volt, de a hardveres képességekhez képest stabil felhasználói élményt nyújtott. A táblagép memóriakonfigurációja 1,5 GB RAM-ot és 8 GB belső tárhelyet tartalmaz, amely egy dedikált microSDXC foglalaton keresztül bővíthető, ami a korlátozott eredeti tárolókapacitás miatt hasznos.
Ad
Kamera
A Samsung Galaxy Tab J kamerateljesítménye összhangban van a kedvező árú elhelyezéssel. Az elsődleges kamera egy 8 megapixeles egység f/1,9-es rekeszértékkel, amelyet olyan funkciók egészítenek ki, mint a LED-villanás, a HDR és a panoráma. Videókat 1080p-ben 30fps sebességgel tud rögzíteni, ami alkalmi fotózáshoz és videofelvételekhez méltó. A másik oldalon a 2 megapixeles előlapi kamera alapszintű, elsősorban videohívásokhoz, nem pedig extravagáns szelfik készítésére szolgál.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A csatlakoztathatóság tekintetében a táblagép jól felszerelt Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS GLONASS-támogatással és microUSB 2.0 porttal OTG-képességgel. Az FM-rádió beépítése bónusz a hagyományos médiafogyasztást kedvelő felhasználók számára. Hiányzik azonban az NFC, amely funkció egyre inkább a mobileszközök szabványává válik, különösen az érintésmentes tranzakciókhoz. A gyorsulásmérő érzékelő jelenléte hozzájárul a tájékozódáshoz és a mozgásalapú alkalmazásokhoz.
Akkumulátor és egyéb jellemzők
A készülékben egy nem cserélhető Li-Ion 4000 mAh kapacitású akkumulátor található. Ez a jelentős kapacitás megfelelő a mérsékelt specifikációkhoz képest, és dicséretes kitartást biztosít, amely egy teljes töltéssel egy napi átlagos használatra alkalmas, olyan feladatokra összpontosítva, mint a webböngészés, a médialejátszás és a könnyű játék.
Összegzés
A Samsung Galaxy Tab J praktikus választás azok számára, akik egy kedvező árú, mobiltelefonos képességekkel és hordozható formájú táblagépet keresnek. Bár nem kínál csúcstechnológiát vagy csúcsteljesítményt, elegendő a mindennapi médiafogyasztás, a kapcsolattartás és az alkalmi alkalmazások mindennapi igényeinek kielégítésére. A Tab J egy olyan korszakban jelent meg, amikor a hasonló árú készülékek inkább a funkciót, mint a formát helyezték előtérbe, de a Tab J megállja a helyét a felhasználók számára, akik a megbízhatóság mellett a megfizethetőséget is fontosnak tartják.
Ad