Ad
Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300

Bevezetés

A Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 a maga idejében egy érdekes technológia, amelyet 2011 októberében adtak ki, miután korábban, még az év márciusában bejelentették. A Samsung korai táblagép-sorozatának részeként a Galaxy Tab 8.9 a hordozhatóság és a teljesítmény egyensúlyát igyekezett megteremteni, azzal a céllal, hogy kompakt, de a telefonoknál nagyobb, 8,9 hüvelykes formafaktorával a nagyobb táblagépek életképes alternatíváját kínálja. A GSM és HSPA képességekkel egyaránt felszerelt készülék több nemzetközi sávban is megbízható kapcsolatot ígért. Bár mára már nem gyártják, továbbra is a Samsung mobilkészülék-történetének figyelemre méltó eleme, amely a 2010-es évek elejének technológiai ambícióit tükrözi.

Tervezés és megjelenítés

A Galaxy Tab 8.9 kialakítása a korához képest elegáns és modern, méretei 230,9 x 157,8 x 8,6 mm, súlya pedig 453 gramm, így viszonylag könnyű és vékony. Mini-SIM foglalata a korszakra jellemző volt. A kijelző PLS LCD technológiát használ, 8,9 hüvelyk méretű, 800 x 1280 pixeles felbontással, 16:10 arányban. Ez a konfiguráció körülbelül 170 ppi pixelsűrűséget eredményez. Bár ez a kijelző nem volt úttörő, az általános médiafogyasztáshoz és a termelékenységi feladatokhoz megfelelő tisztaságot és színpontosságot nyújtott, a képernyő-test arány pedig körülbelül 63%-os volt, így a felhasználóknak egy kompakt formában is megfelelő látóteret biztosított.

Teljesítmény és szoftver

A Galaxy Tab 8.9 magját az Nvidia Tegra 2 T20 lapkakészlet adta, amely kétmagos, 1,0 GHz-es Cortex-A9 processzorral és ULP GeForce GPU-val rendelkezik. Ennek a kombinációnak a célja az volt, hogy hatékony többfeladatos munkavégzést és elfogadható grafikus teljesítményt biztosítson az akkoriban elérhető alkalmazások és játékok számára. Android 3.0 (Honeycomb) operációs rendszer futott rajta, amelyet a Samsung TouchWiz UX felhasználói felülettel gazdagított, amely testreszabási funkcióiról és felhasználóbarát kialakításáról nevezetes. Bár a hardver mai mércével mérve szerény, a megjelenés korának számítástechnikai igényeihez megfelelő volt. A memóriakártya-nyílás hiánya azonban korlátozta a belső tárolási lehetőségeket, a 16 GB, 32 GB vagy 64 GB tárolóval rendelkező változatokat 1 GB RAM-mal párosítva kínálta.


    Ad

Kamera és multimédia

A készülék kamerakészlete egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerából áll, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és 720p-s videók rögzítésére képes. Ezt kiegészítette egy 2 MP-es előlapi kamera, amelyet videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez terveztek. Ezek a kamerák - különösen a modern készülékekhez képest - szerény specifikációkkal rendelkeztek, de az akkori alkalmi fotózási és kommunikációs igények kielégítően kielégítették az alkalmi fényképezési és kommunikációs igényeket. A multimédiás élményt a sztereó hangszórók fokozták, amelyek a 3,5 mm-es audiocsatlakozó mellett rugalmasságot biztosítottak a különböző audio perifériák számára.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A csatlakozási lehetőségek robusztusak voltak, beleértve a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n szabványt kétsávos támogatással, a Bluetooth 3.0 kapcsolatot és az A-GPS támogatással ellátott átfogó GPS képességeket. A készülékből azonban hiányzott a rádió, és a vezetékes adatátvitelhez és töltéshez egy USB 2.0 portra támaszkodott. A készülék több érzékelőt is tartalmazott: gyorsulásmérő, giroszkóp és iránytű, amelyek bővítették a funkcionális képességeit, különösen a navigációs és játékalkalmazásokban. A TV-kimenet beépítése további bónuszt jelentett azon felhasználók számára, akik nagyobb kijelzőhöz akarták csatlakoztatni táblagépüket.

Az akkumulátor élettartama és egyéb

A nem cserélhető Li-Po 6000 mAh kapacitású akkumulátorral feltöltött Galaxy Tab 8.9 jelentős akkumulátor-üzemidőt ígért, ami kulcsfontosságú volt a gyakori töltés nélküli egész napos használatra vágyó felhasználók számára. A klasszikus fekete színben kapható táblagépet úgy tervezték, hogy a professzionális és alkalmi felhasználók számára egyaránt vonzó legyen. A megjelenésekor 290 eurós árával versenyképes ajánlatot kínált a korabeli táblagéppiacon, a mobilitásra és hatékonyságra vágyó felhasználókat célozva meg.

Összegzés

A Samsung Galaxy Tab 8.9 P7300 egy figyelemre méltó fejezetet képvisel a tabletták fejlődésében, kiegyensúlyozva a formai tényezőt és a funkcionalitást az akkor rendelkezésre álló technológia korlátain belül. Míg a technikai specifikációi ma már elavultnak tekinthetők, a Galaxy Tab 8.9 megtestesítette a bevezetési időszak innovatív szellemét, és a 2010-es évek eleji felhasználókra szabott élményt nyújtott. Ma már bizonyítékként szolgál arra, hogy a táblagép-technológia milyen messzire fejlődött, és felbecsülhetetlen értékű betekintést nyújt a táblagépek tervezésének és használhatóságának korai szakaszába.


    Ad