Ad

Bevezetés
A 2011-ben megjelent Samsung Galaxy Tab 4G LTE egy olyan sokoldalú eszközként lépett piacra, amelyet úgy terveztek, hogy egyesítse a mobiltelefon és a táblagép képességeit. Bevezetésével a mobiltelefonos és Wi-Fi csatlakozási lehetőséggel rendelkező, kompakt, mégis nagy teljesítményű készüléket kereső felhasználókat kívánták megnyerni.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Tab 4G LTE a 2010-es évek eleji tabletmodellekre jellemző robusztus kialakítással rendelkezik. A 190,1 x 120,5 x 12 mm-es méretekkel és 380 grammos tömeggel szilárd és kissé terjedelmes érzetet nyújt, amit a tekintélyes építési minőség ellensúlyoz. A táblagép Mini-SIM foglalattal rendelkezik, és Corning Gorilla Glass üveggel burkolt 7 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezik. Ez megfelelő védelmet nyújt a karcolásokkal és kisebb ütésekkel szemben.
Megjelenítés
A táblagép középpontjában a 7 hüvelykes kijelző áll, amely 600 x 1024 képpont felbontású, így a pixelsűrűsége körülbelül 170 ppi. Bár a modern szabványok szerint nem a legélénkebb kijelző, a tipikus médiafogyasztáshoz és a könnyű webböngészéshez akkoriban elegendő volt. A képernyő 16:9-es aránya optimális a videolejátszáshoz, de az általános élményt korlátozhatja a kissé alacsony, 60,2% körüli képernyő-test arány.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Galaxy Tab 4G LTE Android 2.2 (Froyo) operációs rendszerrel fut, amelyet egy 1,2 GHz-es Cortex-A8 processzor hajt, Hummingbird lapkakészlettel. Bár ezek a specifikációk a jelenlegi összehasonlító tesztek alapján szerénynek számítanak, az akkoriban elérhető alkalmazások és játékok számára megfelelő teljesítményt nyújtottak. A PowerVR SGX540 GPU megfelelővé tette a grafikával kapcsolatos feladatok kezelésére, bár alapszinten. Annak ellenére, hogy a 2 GB-os belső tárhely korlátozta, a microSDHC foglalat jelenléte enyhíti a tárolási gondokat, mivel lehetővé teszi a memória bővítését.
Ad
Kamera képességek
A képalkotás terén a táblagép 5 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt fő kamerával rendelkezik, amely 480p@30fps sebességgel képes videót felvenni. Ez kedvező fényviszonyok mellett tisztességes fotóminőséget tesz lehetővé, bár gyenge fényviszonyok között csökken a teljesítmény. Az 1,3 MP-es előlapi kamera az alapvető videohívásokra és szelfikészítésre összpontosít, de a mai szabványokhoz képest korlátozott kimeneti minőséggel.
Audio és kommunikáció
A hangminőséget sztereó hangszórók javítják, ami a szórakoztatás érdekében átgondolt megoldás. A 3,5 mm-es csatlakozó biztosítja a kompatibilitást számos fejhallgatóval, ami még mindig sok felhasználó által kedvelt alapfunkció. A kommunikációs technológia magában foglalja a Wi-Fi 802.11 a/b/g/n szabványt kétsávos és hotspot képességekkel, valamint a Bluetooth 3.0-t A2DP-vel a vezeték nélküli audio streaminghez. A rádiófunkció hiányzik, de van GPS és A-GPS a navigációhoz.
Az akkumulátor élettartama
Az egyik figyelemre méltó szempont a nem cserélhető Li-Po 4000 mAh akkumulátor. A felhasználók akár 7 órán át élvezhetik a multimédiás használatot, amelyet egy egyszerű kezelőfelület segítségével navigálhatnak. Ez az akkumulátorteljesítmény támogatja a mérsékelt napi használatot, de intenzívebb műveletekhez rendszeres töltésre lehet szükség.
Összegzés
A Samsung Galaxy Tab 4G LTE eredetileg körülbelül 240 euróért kínált egy középkategóriás készüléket, amely azoknak kedveskedett, akik mind a mobil-, mind a Wi-Fi funkciókat egyetlen eszközben keresték. A szerény feldolgozási teljesítmény, az alapvető multimédiás képességek és a tartós kialakítás kombinációja a korabeli felhasználók számára megfontolandó opcióvá tette. Bár a mai technológiai szabványokkal talán már nem versenyezhet, öröksége továbbra is része a hordozható okoseszközök fejlődő tájképének.
Ad