Ad
Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (2015)

Áttekintés

A Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (2015) a Samsung jól megbecsült Tab 4 termékcsaládjának kiegészítéseként várták, amely az elérhető teljesítményéről és megfizethetőségéről ismert. Bár a készüléket végül törölték, a bejelentett specifikációk betekintést engednek abba, hogy mit kínálhatott volna ez a tablet, ha megjelent volna.

Tervezési és építési minőség

A Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (2015) formatervezése összhangban volt a Samsung korabeli készülékeire jellemző esztétikával: letisztult, funkcionális és egyszerű. A 210 x 124 x 8 mm-es méretekkel viszonylag kompakt volt egy 8 hüvelykes táblagéphez képest, kényelmes kézben tartást biztosítva. A 320 grammos súlya miatt hosszabb használat során is könnyen kezelhető lett volna. A tervek szerint két standard színváltozatban - fekete és fehér - készült volna, ami egy kis személyre szabhatóságot kínált.

Megjelenítés

A táblagép 8,0 hüvelykes TFT-kijelzővel rendelkezett, amely bár nem volt úttörő, tisztességes megjelenítési élményt nyújtott az alkalmi médiafogyasztáshoz és az alapvető feladatokhoz. A 800 x 1280 pixeles felbontással és 16:10-es képaránnyal a képernyő körülbelül 189 ppi-s pixelsűrűsége megfelelő volt a mindennapi használathoz, például olvasáshoz vagy webböngészéshez. Bár a kijelző minősége nem volt kiemelkedő, az akkori középkategóriás készülékekre jellemző volt.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (2015) egy Qualcomm MSM8916 Snapdragon 410 lapkakészletet kapott, négymagos ARM Cortex-A53 CPU-val, amely 1,2 GHz-es órajelen és Adreno 306 GPU-val rendelkezik. Ez a konfiguráció alkalmas volt az alapvető többfeladatos munkavégzésre és az Android 4.4.4 KitKat, a készülékre szerelt operációs rendszer verziójának futtatására. Az 1,5 GB RAM és 16 GB belső tárhely, valamint a bővíthető tárhelyhez dedikált microSDXC kártyahely mellett ez a táblagép a mindennapi alkalmazások és feladatok zökkenőmentes kezelésére volt alkalmas, bár a nehezebb alkalmazások és játékok kihívást jelenthettek volna.


    Ad

Kamera

Ami a fényképezést illeti, a Galaxy Tab 4 8.0 (2015) szerény kameraképességekkel rendelkezik. A 3,15 MP-es hátsó fő kamera 720p videók rögzítésére volt képes 30fps sebességgel, kielégítve az alkalmi fotózási vagy videofelvételi igényeket, de nem ígért kiváló minőségű eredményeket. Az 1,3 MP-es előlapi kamera, amelyet elsősorban videohívásokhoz szántak, funkcionális, de nem volt látványos minőségű, megfelelt a videokonferencia-platformok alapvető követelményeinek.

Hang és csatlakoztathatóság

A Tab 4 8.0 hangminőségét meglehetősen robusztusra állították be, sztereó hangszórókkal felszerelve, amelyek tiszta hangkimenetet biztosítanak, kiegészítve a szabványos 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval. A vezeték nélküli csatlakozást illetően a készülék támogatta a kétsávos Wi-Fi 802.11 a/b/g/n és a Bluetooth 4.0 A2DP-támogatással, biztosítva a gyors vezeték nélküli kapcsolatokat és a perifériák kényelmes párosítását. A helymeghatározási szolgáltatásokat a GPS- és GLONASS-támogatás segítette, bár az NFC és a mobilkapcsolat hiánya korlátozta a kommunikációs képességeket.

Extrák és akkumulátor-üzemidő

Kellemes meglepetés volt az infravörös érzékelő beépítése, amely lehetővé teszi, hogy a készülék távirányítóként használható legyen a kompatibilis készülékekhez. Az FM-rádió hiánya azonban hátrányt jelenthet az élő adásokat kedvelő felhasználók számára. A készüléket egy nem cserélhető 4450 mAh-s Li-Po akkumulátor látta el energiával. A specifikációkat és az operációs rendszert figyelembe véve ennek a kapacitásnak egyetlen feltöltéssel tekintélyes mennyiségű használati időt kellett volna biztosítania, ami egy mérsékelt, egész napos használatra alkalmas.

Összegzés

A Samsung Galaxy Tab 4 8.0 (2015) a költségvetés-barát árképzés és a megfelelő teljesítmény közötti rést hivatott betölteni. Bár végül törölték, nyilvánvaló, hogy kiegyensúlyozott lehetőséget kívánt nyújtani azoknak a felhasználóknak, akik praktikus és felhasználóbarát táblagépet akartak, sallangok nélkül. Bár a csúcskategóriás funkciók és a hardver korlátozott volt, potenciális vonzereje a megfizethető sokoldalúságban rejlett, ami alkalmassá tette az alapvető termelékenységi feladatokra, a médiafogyasztásra és a Wi-Fi-környezeten belüli kommunikációra.


    Ad