Ad
Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE

Bevezetés

A Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE egy sokoldalú táblagép, amelyet 2014 júniusában mutattak be. Bár a készüléket mára már nem forgalmazzák, a robusztus csatlakozási lehetőségeket, a funkcionális kialakítást és a megfelelő teljesítményjellemzőket ötvözte, így a maga idejében népszerű választásnak számított. Vonzó lehetőségként szolgált azok számára, akiknek megbízható, mobilfunkciós képességekkel rendelkező tabletre volt szükségük. Ebben a felülvizsgálatban részletesen megvizsgáljuk a készülék kialakítását, kijelzőjét, teljesítményét, kamerafunkciókat, csatlakozási lehetőségeket és az akkumulátor élettartamát.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE 243,4 x 176,4 x 8 mm-es méretével egyszerű, mégis funkcionális kialakítású. Ezzel viszonylag vékony, bár 487 grammjával kategóriáján belül a nehezebb oldalra hajlik. A micro-SIM használata lehetővé teszi a mobilhálózati csatlakozást, ami az LTE-t használni szándékozó felhasználók számára alapvető fontosságú. Dizájn szempontjából klasszikus színválasztékban, fehérben és feketében volt elérhető, ami a hagyományos fogyasztói preferenciáknak felelt meg.

Megjelenítés

A táblagép 10,1 hüvelykes, 1280 x 800 képpont felbontású kijelzővel rendelkezik, amely körülbelül 68,9%-os képernyő-test arányt biztosít. Az itt használt TFT képernyőtechnológia a korszakban szokásos volt, de a modern alternatívákhoz, például az AMOLED-hez képest kevésbé élénk. A körülbelül 149 ppi-s pixelsűrűség azt sugallja, hogy a kijelző a szokásos feladatokhoz, például a webböngészéshez vagy az olvasáshoz használható, de nem rendelkezik a HD-médiafogyasztáshoz szükséges élességgel.

Teljesítmény

A motorháztető alatt a Galaxy Tab 4 10.1 LTE az Android 4.4.2 (KitKat) operációs rendszerrel fut, amelyet a Samsung TouchWiz UX UI-je rétegez. Egy négymagos, 1,2 GHz-es processzor hajtja, 1,5 GB RAM-mal párosítva, ami még a megjelenéskor is közepesnek számított. Míg ez a beállítás képes kezelni az alapvető többfeladatos műveleteket és a mindennapi alkalmazásokat, addig az igényesebb alkalmazások vagy a hosszabb használat során nehézségekbe ütközhet, ami a teljesítményorientált felhasználók számára korlátot jelent.


    Ad

Kamera képességek

A táblagép egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerát tartalmaz, amely 720p videók 30fps sebességgel történő rögzítésére képes, valamint egy szerény 1,3 MP-es előlapi kamerát. Ezek a specifikációk azt jelzik, hogy bár a Tab 4 képes képeket vagy videókat rögzíteni a gyors megosztáshoz vagy videohívásokhoz, a minőség nem alkalmas a fotózás szerelmeseinek vagy a nagy felbontású követelményeknek.

Csatlakoztathatóság és hang

A csatlakozási lehetőségek átfogóak: GSM, HSPA és LTE támogatás, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n kétsávos képességgel, Bluetooth 4.0 és GPS GLONASS-szal. Hiányzik azonban az NFC és a rádiós képességek, ami korlátozza a csatlakoztathatóság bizonyos típusait. A táblagép sztereó hangszórókkal és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezik, így a hanglejátszási képességek továbbra is rugalmasak és kényelmesek maradnak vezetékes fejhallgatóval.

Az akkumulátor élettartama

A nem cserélhető 6800 mAh Li-Po akkumulátorral felszerelt Galaxy Tab 4 dicséretes akkumulátor-üzemidőt kínál. A felhasználók hosszú órákon át használhatják a médiát és a webes szörfözést, a zenelejátszás pedig akár 208 órán át is tarthat, ami jelentős előny a gyakran utazók vagy a médiafogyasztók számára.

Összegzés

Összességében a Samsung Galaxy Tab 4 10.1 LTE a maga idejében egy minden szempontból szilárd tablet volt. Erősségei a megbízható csatlakozási lehetőségekben, a tisztességes építési minőségben és a lenyűgöző akkumulátor-üzemidőben rejlettek, különösen a mobilhálózatokra támaszkodó felhasználók számára. A szerény kijelzőteljesítményben és a korlátozott kameraminőségben tükröződő kompromisszumok jellemzőek voltak a piaci helyzetére. Bár az újabb modellek és technológiai fejlesztések már túlszárnyalták, továbbra is bizonyítja a Samsung képességét, hogy kiegyensúlyozott, a különböző felhasználói igényeket kielégítő készülékeket kínál. A 310 EUR körüli induló árával inkább a pénztárcabarát fogyasztóknak kedvezett, akik a funkcionalitást keresték a legmodernebb funkciók helyett.


    Ad