Ad

Bevezetés
A Samsung Galaxy Tab 2 7.0 I705 2012 augusztusában jelent meg a piacon, ami jelentős lépést jelentett a Samsung sokoldalú, hordozható technológia kifejlesztésében a 2010-es évek elején. A piacra dobását követően elismertté vált a megfizethető ár és a mindennapi multimédia-fogyasztásra és alapvető számítástechnikai feladatokra alkalmas funkciók tisztességes választékának kombinálásával. Bár mára már megszűnt, továbbra is érdekes téma marad azok számára, akik a táblagép-technológia fejlődését vizsgálják.
Tervezés és kivitelezés
A táblagép kialakítása praktikus, de nem feltűnő, a korai Samsung táblagépekre jellemző használati esztétikát követi. A 193,8 x 122,4 x 10,4 mm-es méretekkel és 345,7 grammos tömeggel a készülék viszonylag kompakt felépítésű, és kényelmesen fekszik a kézben. Bár a modern elektronikai eszközökhöz képest észrevehető a tömege, mégis megnyugtató súlyt biztosít, ami a tartósságot sugallja. A mini-SIM foglalat használata is mutatja a korszakát, mivel a szabványok a következő években a kisebb formafaktorok felé mozdultak el.
Megjelenítés
A 7,0 hüvelykes PLS LCD képernyővel rendelkező Galaxy Tab 2 7.0 600 x 1024 képpont felbontású. Ez körülbelül 170 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami a mai szabványok szerint elmarad az elvárásoktól, de a megjelenéskor ez volt a jellemző. A kijelző mérete és minősége elég jól megfelel az alkalmi webböngészéshez, olvasáshoz és videónézéshez, bár a magasabb kategóriás modelleknél látott élesebb képminőség nélkül. A körülbelül 58,1%-os képernyő-test arány egy olyan korszakot tükröz, amikor még nem váltak általánossá az élétől a széléig érő kijelzők.
Teljesítmény
A kezdetben Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich) operációs rendszer, amely Android 4.1.2-re (Jelly Bean) frissíthető, egy pillanatképet nyújt az Android akkori, érlelődő ökoszisztémájáról. A készüléket egy Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus chip hajtja, kétmagos, 1,2 GHz-es Krait CPU-val és Adreno 225 GPU-val. Ez a kombináció elegendő teljesítményt nyújtott az alapvető alkalmazásokhoz, a multimédiás lejátszáshoz és a régebbi játékcímekhez. Az 1 GB RAM és a 8 GB belső tárhely mellett a felhasználókat arra ösztönözték, hogy használják ki a microSDHC kártyahelyet a memóriabővítéshez.
Ad
Kamera és multimédia
A kamera alapfelszereltségű, egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamerával és egy VGA előlapi kamerával. A 30 kép/mp sebességű 720p videó rögzítésére alkalmas kamera inkább funkcionális eszközként szolgál a rögtönzött pillanatok megörökítésére, mint kiváló minőségű fotózásra. A kettős sztereó hangszórók és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó a személyes médiafogyasztáshoz szükséges, magával ragadó hangélményt segíti elő, és támogatja az olyan formátumokat, mint az MP4, a DivX és a WMV, amelyeket fénykorában gyakran használtak.
Csatlakoztathatóság és érzékelők
A csatlakoztathatóság tekintetében a Galaxy Tab 2 7.0 I705 jól ellátja a CDMA, EVDO és LTE sávokat, amelyeket Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 és GPS támogatás egészít ki. Figyelemre méltó az infravörös port jelenléte, ami egyre ritkább funkció, és lehetővé tette, hogy a táblagép távirányítóként szolgáljon a kompatibilis eszközökhöz. A rádió hiánya talán kisebb hiányosság azoknak a felhasználóknak, akik szívesen hangolódtak élő adásokra. Az érzékelőket tekintve a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelségérzékelő és az iránytű beépítése az akkori kor átfogó megközelítését tükrözte.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető Li-Ion 4000 mAh kapacitású akkumulátor kielégítő élettartamot biztosít, készenléti ideje 3G-kapcsolat esetén akár 432 óra is lehet. Ez biztosította, hogy a táblagép egy átlagos, vegyes használatú napon keresztül működőképes maradjon, megerősítve a Samsung azon szándékát, hogy a megbízhatóságot kereső mobilfelhasználóknak szóljon.
Összegzés
A Samsung Galaxy Tab 2 7.0 I705 annak ellenére, hogy már nem gyártják, továbbra is a technológia történetének lenyűgöző darabja, amely a 2010-es évek elejének mobil számítástechnikai megközelítését foglalja magába. Megjelenésekor 200 EUR körüli árával ésszerű belépési lehetőséget kínált a táblagépek világába. Bár teljesítmény, kijelzőminőség és funkciók tekintetében nem tudott versenyezni a mai társaival, a Samsung-rajongók és a korabeli technológia iránt érdeklődő pragmatikusok számára elérhető opcióként tűnt ki.
Ad