Ad
Samsung Galaxy Stratosphere II I415

Bevezetés

A 2012 novemberében megjelent Samsung Galaxy Stratosphere II I415 a maga idejében jellegzetes okostelefon volt, elsősorban a QWERTY csúszó billentyűzetének köszönhetően. Ez a készülék a modern okostelefonok funkcióit ötvözte a fizikai billentyűzet tapintható visszajelzésével, és a hagyományos telefonokról az érintőképernyőkre áttérő felhasználóknak kedveskedett. Ez az áttekintés a készülék különböző aspektusait vizsgálja, a dizájntól és a kijelzőtől kezdve a teljesítményen át a csatlakoztathatóságig.

Tervezési és építési minőség

A Stratosphere II a mai mércével mérve viszonylag vastag, 126,2 x 65,5 x 13,5 mm-es és 154 gramm súlyú. A terjedelem nagyrészt a csúszó QWERTY-billentyűzetnek köszönhető, amely funkció különösen a fizikai billentyűkön történő gépelést előnyben részesítő felhasználók számára volt vonzó. Az építési minőség a Samsung korabeli készülékeire jellemző robosztus volt, masszív teste ellenállt a mindennapi használatnak.

Megjelenítés

A telefon 4,0 hüvelykes Super AMOLED kijelzője élénk színeket és mély kontrasztokat kínál. A 480 x 800 képpont felbontású kijelző körülbelül 233 ppi pixelsűrűséget biztosít. Ez akkoriban átlagon felüli volt, és megfelelő tisztaságot biztosított, bár a modern felhasználók szerénynek találhatják a felbontást. A Super AMOLED technológia segít az akkumulátor hatékonyságában, mivel csak a szükséges pixeleket világítja meg, ami javítja az általános vizuális élményt.

Hardver és teljesítmény

A motorháztető alatt a Stratosphere II-t egy Qualcomm Snapdragon S4 Plus lapkakészlet hajtja, amelyhez egy kétmagos, 1,2 GHz-es Krait CPU és egy Adreno 225 GPU társul. A telefonon Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich fut, ami sima és érzékeny felületet biztosít a korszaknak. Az 1 GB RAM és a 8 GB belső tárhely (amely microSDHC kártyahelyen keresztül bővíthető) révén a készülék alkalmas volt a mindennapi feladatok elvégzésére, bár néhány modern alkalmazással és multitasking igénybevételével nehézségekbe ütközhet.


    Ad

Kamera képességek

A telefon egyetlen 5 MP-es fő kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és 720p-s videók rögzítésére képes 30fps sebességgel. Bár ez nem állja meg a helyét a jelenlegi okostelefonos fotózási szabványoknak, a megjelenés idején megfelelő volt az alkalmi fotózási igények kielégítésére. Az 1,3 MP-es előlapi kamera VGA videofelvételt támogat, ami elmarad a modern szelfi és videohívási szabványoktól, de az alapvető használathoz még mindig működőképes.

Csatlakoztathatóság és funkciók

A Stratosphere II a csatlakozási lehetőségek széles spektrumával tűnt ki, beleértve a GSM, CDMA, HSPA, EVDO és LTE hálózatok támogatását, ami sokoldalúvá teszi a különböző szolgáltatók és hálózatok számára. Emellett kétsávos Wi-Fi, Bluetooth 4.0 A2DP-vel és aptX-szel, GPS a navigációhoz, valamint NFC a digitális fizetéshez és az egyszerű párosításhoz. Az FM-rádió hiánya kisebb hátrány, bár tükrözi a fogyasztói szokások változását a streaming felé.

Az akkumulátor élettartama

Az 1800 mAh kapacitású, cserélhető akkumulátorral működő készülék készenléti ideje akár 144 óra, 3G hálózatokon pedig akár 15 óra beszélgetési idő is lehet. Bár az akkumulátor élettartama tipikus használatra elegendő volt, és egy nap mérsékelt használatot tett lehetővé, az újabb modellek hosszabb akkumulátorteljesítményéhez képest elhalványul. A cserélhető akkumulátor előnye, hogy kényelmesen ki lehet cserélni egy tartalékra, ami a modern okostelefonoknál ma már ritkaságszámba megy.

Összegzés

A Samsung Galaxy Stratosphere II I415 fénykorában a funkcionalitás és a funkciók kiegyensúlyozott kombinációját nyújtotta. Meghatározó jellemzője - a QWERTY-billentyűzet - az okostelefonok korszakának emlékezetes készülékévé tette. Bár már nem gyártják, és a mai szabványok szerint talán elavultnak tekinthető, jól szolgálta célközönségét, mivel áthidalta a fizikai billentyűzetek és az érintőképernyők közötti szakadékot. Megjelenésekor körülbelül 170 eurós áron egy középkategóriás opció volt, amely szilárd értéket kínált azoknak, akik a modern okostelefonok képességei mellett tapintható gépelési élményre vágytak.


    Ad