Ad

Bevezetés
A 2012 szeptemberében bemutatott Samsung Galaxy S Relay 4G T699 egy nosztalgikus ajánlat, amely a fizikai QWERTY billentyűzetet és a robusztus csatlakozási lehetőségeket kedvelő felhasználóknak szól. Bár már nem gyártják, ez a készülék továbbra is a mobiltechnológia történetének jelentős darabja, mivel olyan funkciókat kínál, amelyek megjelenésekor az okostelefon-felhasználók egy bizonyos szegmensét vonzották.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy S Relay 4G T699 csúszkakialakításával tűnik ki, amely kinyitva egy teljes QWERTY-billentyűzetet tár fel. A 147 gramm súlyú és 126 x 66 x 13,5 mm-es készülék kissé terjedelmesebb, mint a modern készülékek, elsősorban a fizikai billentyűzet beépítése miatt. Vastagsága ellenére az ergonomikus kialakítás biztosítja, hogy a készülék kényelmesen ül a kézben, a billentyűzet pedig könnyű gépelést tesz lehetővé, ami növeli a készülék vonzerejét azon felhasználók számára, akik sokat foglalkoznak üzenetküldéssel vagy e-mailezéssel.
Megjelenítés
A 4,0 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel rendelkező telefon 480 x 800 képpontos felbontással büszkélkedhet, ami körülbelül 233 képpont per inch pixelsűrűséget jelent. Bár a képernyő nem éri el a mai nagyfelbontású szabványokat, a kornak megfelelő élénk színvisszaadást és megfelelő tisztaságot kínál, amit az AMOLED technológiára jellemző gazdag kontrasztarányok támogatnak. A képernyő mérete és minősége jól illeszkedik a telefon célközönségéhez, amely egyensúlyt keres a médiafogyasztás és a termelékenység között.
Teljesítmény
A Samsung Galaxy S Relay 4G T699 Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) rendszert futtat, amelyet egy kétmagos, 1,5 GHz-es Krait processzor és egy Adreno 225 GPU hajt, amely a Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus lapkakészletre épül. Ez a konfiguráció 1 GB RAM-mal párosulva zökkenőmentes teljesítményt nyújtott a korszaknak megfelelően, hatékonyan kezelve a multitaskingot, az alkalmazáshasználatot és a webböngészést. Bár nem vehette fel a versenyt a mai többmagos, nagy RAM-mal rendelkező eszközökkel, kortársai számára dicséretes funkcionalitást és sebességet biztosított, különösen a gyors adatkapcsolatot biztosító HSPA 42,2 Mbps támogatással.
Ad
Kamera képességek
Ami a fényképezést illeti, a készülék 5 MP-es hátsó kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED vakuval rendelkezik, és képes 720p videók rögzítésére 30fps sebességgel. Bár a modern szabványokhoz képest szerény, ez a kamera kellően strapabíró volt a mindennapi pillanatok megörökítéséhez. Az 1,3 MP-es előlapi kamera alapvető szelfi- és videohívási képességeket kínált, amelyek az akkori technológiai környezetet tekintve kielégítőek voltak.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n modul, a Bluetooth 3.0, a GPS és a figyelemre méltó NFC, amely akkoriban előremutató funkció volt. Az FM-rádió hiánya ellenére a készülék támogatja a különböző médiaformátumokat, és 3,5 mm-es audiocsatlakozóval rendelkezik, ami növeli a készülék médiakészülékként való használhatóságát.
Az akkumulátor élettartama
A(z) Galaxy S Relay 4G T699 kivehető 1800 mAh Li-Ion akkumulátorának köszönhetően akár 10 órányi beszélgetési időt és 312 órányi készenléti időt ígért. Bár nem volt olyan tartós, mint a jelenlegi okostelefon-akkumulátorok, a felhasználók mindennapi igényeinek megfelelően megfelelt, ráadásul az az előnye, hogy cserélhető, így meghosszabbítva a készülék teljes élettartamát.
Összegzés
Bár már nem gyártják, a Samsung Galaxy S Relay 4G T699 a 2010-es évek elejének hagyományos és új mobiltechnológiáinak jellegzetes keverékét testesíti meg. A 150 EUR körüli induló árával elérhető választásként pozicionálta magát azon felhasználók számára, akik egyszerre keresik az érintőképernyő kényelmét és a fizikai billentyűzet praktikusságát. A mai mércével mérve elavult hardver ellenére a készülék az okostelefonok tervezésének átmeneti időszakába enged bepillantást, és a tapintható és digitális élmények keveréke iránt nosztalgiázók számára is vonzó.
Ad