Ad

Bevezetés
A Samsung Galaxy S III T999 egy kiemelkedő okostelefon volt a 2012 júniusi megjelenése során. A zászlóshajó Galaxy S sorozat részeként az innovatív funkciók és a robusztus teljesítmény ötvözetét célozta meg, tükrözve a Samsung akkoriban az okostelefonok piacán elért növekvő sikereit. Bár már nem gyártják, öröksége továbbra is a mobiltechnológia egyik fontos ugródeszkája marad.
Tervezés és megjelenítés
A Galaxy S III T999 elegáns kialakítású, 136,6 x 70,6 x 8,6 mm-es méretekkel és 133 grammos súllyal rendelkezik, így még a méretes képernyő ellenére is kényelmesen kezelhető. A Micro-SIM beépítése egy lépést jelentett a kompakt technológia felé, amelyet a mai készülékekben látunk. A készülék 4,8 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 720 x 1280 pixeles felbontással rendelkezik, amely élénk és gazdag vizuális élményt nyújt, miközben megőrizte az energiahatékonyságot. A kijelzőt Corning Gorilla Glass 2 üveg védi, amely jobb ellenállást biztosít a karcolásokkal és kisebb esésekkel szemben. A TouchWiz UI v5.0 felhasználóbarát kezelőfelületet kínál, bár a modern szabványokhoz képest elavultnak tűnhet.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Galaxy S III T999 a Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus chipsetet használja, amely egy kétmagos, 1,5 GHz-es Krait CPU-t és egy Adreno 225 GPU-t tartalmaz. Bár ezek a specifikációk akkoriban versenyképesek voltak, a modern alkalmazások és feladatok valószínűleg a hardver határait feszegetik. A kezdetben Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) rendszert futtató készüléket a felhasználók frissíthették az Android 4.1.1 (Jelly Bean) rendszerre, amely fokozatos javulást hozott a funkciók és a teljesítmény terén.
Ad
Kamera képességek
A készülék 8 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, f/2.6 rekeszértékkel és autofókusz képességekkel, amelyet LED vaku egészít ki. Kedvező fényviszonyok mellett képes volt tiszta és részletes fényképeket készíteni, és 30 kép/mp sebességgel 1080p videót rögzíteni, ami a maga idejében igencsak lenyűgöző volt. Az előlapi 1,9 MP-es kamera, bár a mai mércével mérve alapszintű, kielégítő teljesítményt nyújtott videohívásokhoz és alkalmi szelfikészítéshez, 720p-s videofelvételi képességgel.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A fejlett csatlakozási lehetőségekkel felszerelt Galaxy S III T999 különböző hálózati technológiákat támogat, köztük a GSM, HSPA és LTE technológiákat, a specifikus frekvenciasávok pedig számos szolgáltatóval való kompatibilitást biztosítanak. A készülék Wi-Fi képességeket is tartalmaz kétsávos támogatással, Wi-Fi Direct, DLNA és hotspotként való működéssel. A Bluetooth 4.0 A2DP-vel, EDR-rel és aptX-szel hatékony vezeték nélküli csatlakozási lehetőségeket biztosít a perifériák számára. Emellett a telefon NFC-t, A-GPS-szel és GLONASS-szal ellátott GPS-t kínál, de rádiót nem tartalmaz. Az USB-funkciók közé tartozik a microUSB 2.0 MHL TV-out és OTG-támogatással, ami növeli a készülék használhatóságát a fájlátvitelhez és a külső kijelzőkhöz.
Akkumulátor és további funkciók
A készülék 2100 mAh kapacitású, cserélhető Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, amely akár 300 óra készenléti időt biztosít 3G-n és akár 13 óra beszélgetési időt. A zene szerelmesei akár 48 órányi játékidőt is élvezhetnek. Kivehető jellege kényelmet biztosít a felhasználók számára, akiknek szükségük van az akkumulátorok cseréjére. A beépített érzékelők közé tartozik a gyorsulásmérő, a giroszkóp, a közelségmérő, az iránytű és a barométer, ami növeli a használhatóságot és a különböző alkalmazásokhoz való alkalmazkodóképességet. Az S-Voice funkció a Samsung korai kitörése volt a természetes nyelvi parancsok és a diktálás terén, amely intelligensebb interakciót ígér a készülékkel.
Összegzés
Megjelenésekor a Samsung Galaxy S III T999 egy félelmetes belépő volt az okostelefonok piacán, amely a maga korában robusztus teljesítményt, vonzó kialakítást és fejlett funkciókat kínált. Körülbelül 310 eurós árával a nagy teljesítményű és stílusos készüléket kereső felhasználóknak kedveskedett. Megszűnt státusza az okostelefon-technológia gyors fejlődését jelzi, mégis jelentős része maradt a Samsungnak a mobilélmény újradefiniálásában.
Ad