Ad
Samsung Galaxy S III I747

Bevezetés

A 2012 közepén bemutatott Samsung Galaxy S III I747 a Samsung zászlóshajó Galaxy S sorozat harmadik generációjának része volt. A Samsung Android-piaci dominanciájának úttörőjeként ismert Galaxy S III sorozat továbbra is figyelemre méltó mérföldkő a mobiltechnológia fejlődésében. Annak ellenére, hogy megszűnt, a jellemzőinek áttekintése betekintést nyújt a korabeli innovációkba, amelyeket hozott.

Tervezés és kivitelezés

A Galaxy S III I747 a megjelenési időszakához képest igen fejlett dizájnt mutat. A 136,6 x 70,6 x 8,6 mm-es méretekkel és 134 grammos tömeggel karcsú és könnyű kialakítást kínált, amelyet kényelmes volt kézben tartani. A micro-SIM használata akkoriban szabványos volt, a telefon lekerekített élei és a magasfényű felület pedig jellegzetes megjelenést kölcsönzött neki. A Pebble Blue, Marble White és Garnet Red színekben kapható készülék Corning Gorilla Glass 2 üveggel rendelkezett, amely szilárd védelmet nyújtott a karcolások és kisebb ütések ellen, és fokozta a Super AMOLED kijelző tartósságát.

Megjelenítés

A 4,8 hüvelykes Super AMOLED kijelző volt a Samsung Galaxy S III egyik meghatározó jellemzője, hangsúlyozva az élénk színeket és a mély kontrasztokat. A 720 x 1280 pixeles felbontással és körülbelül 306 ppi pixelsűrűséggel éles képeket és magával ragadó médiaélményt nyújtott. A képernyő 16:9-es képaránya kiváló egyensúlyt biztosított a videolejátszáshoz, ami egyre fontosabbá vált, mivel az okostelefonok használata egyre inkább a multimédia-fogyasztás irányába kezdett eltolódni.

Teljesítmény

A Qualcomm MSM8960 Snapdragon S4 Plus chipkészlettel felszerelt Galaxy S III I747 a maga idejében erős teljesítményt nyújtott. A kétmagos, 1,5 GHz-es Krait CPU az Adreno 225 GPU-val párosulva hatékony multitaskingot és zökkenőmentes grafikus kezelést biztosított a játékokhoz és alkalmazásokhoz. A kezdetben Android 4.0 (Ice Cream Sandwich) operációs rendszerrel futó, majd a Samsung TouchWiz felhasználói felülettel ellátott Android 4.1.1 (Jelly Bean) rendszerre frissíthető telefon felhasználóbarát kezelőfelületet kínált, olyan kiegészítő funkciókkal, mint az S-Voice a hangutasításokhoz.


    Ad

Kamera

A fényképezés volt a Galaxy S III I747 másik erőssége. A fő kamera 8 MP-es érzékelővel, autofókusszal és f/2,6 rekeszértékkel rendelkezett, amely részletes és élénk képek rögzítésére volt képes. A LED-villanó segítette a gyenge fényviszonyok kezelését, és a kamera támogatta az 1080p videofelvételt 30 kép/mp sebességgel. Az előlapon az 1,9 MP-es kamera, bár a mai szabványokhoz képest szerény, a 720p felbontású videófelvételek rögzítése mellett videohívásokhoz és alapvető szelfikészítéshez is megfelelő volt.

Akkumulátor és csatlakoztathatóság

A Galaxy S III I747 egyik legfontosabb jellemzője a kivehető 2100 mAh Li-Ion akkumulátor volt, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy szükség esetén könnyen kicserélhessék az akkumulátort. Akár 300 órányi készenléti időt és körülbelül 8 óra beszélgetési időt kínált. A csatlakozási lehetőségek átfogóak voltak: 4G LTE, Wi-Fi 802.11a/b/g/n, Bluetooth 4.0 aptX-szel, NFC és GPS GLONASS-szal. A beépített rádió hiánya azonban egy kisebb hiányosságot emelt ki.

További jellemzők

A telefont jól felszerelték érzékelőkkel, többek között gyorsulásmérővel, giroszkóppal, közelségérzékelővel, iránytűvel és barométerrel. A Samsung korai S-Voice integrációja megmutatta a hangvezérelt funkciók növekvő jelentőségét az okostelefonokban. Az MHL (Mobile High-Definition Link) és OTG (On-The-Go) képességekkel rendelkező microUSB 2.0 támogatással a készülék a perifériák és a média csatlakoztathatóságának rugalmasságát mutatta be.

Összegzés

A Samsung Galaxy S III I747 a maga idejében lenyűgöző technológia volt, amely a vonzó dizájnt, a szilárd teljesítményt és a funkciókban gazdag szoftveres élményt ötvözte. A modernebb okostelefonok előfutáraként kulcsfontosságú szerepet játszott a kijelző, a csatlakoztathatóság és a multimédiás képességek magas színvonalának meghatározásában. Bár az újabb készülékek felülmúlták specifikációit és funkcióit, a Galaxy S III továbbra is jelentős ikon marad az okostelefonok történetében, tükrözve a mobiltechnológia 2010-es évek elején gyorsan fejlődő tájképét.


    Ad