Ad
Samsung Galaxy S Blaze 4G T769

Bevezetés

A Samsung Galaxy S Blaze 4G T769 egy okostelefon, amelyet 2012 elején dobtak piacra, és amely a Samsung középkategóriás kínálatát képviselte ebben az időszakban. A készüléket januárban jelentették be és ugyanezen év márciusában adták ki, de végül megszűnt. A Blaze 4G életciklusának véget ért státusza ellenére pillanatképet nyújt az okostelefonok fejlődéséről, és bemutatja a több mint egy évtizeddel ezelőtt elérhető technológiai funkciókat.

Tervezés és kivitelezés

A Samsung Galaxy S Blaze 4G T769 kialakítása a 2010-es évek eleji okostelefonokra jellemző. A 121,9 x 63 x 11,2 mm-es méretekkel és 127,6 grammos tömeggel kényelmesen elfér a kézben és a zsebben. Mini-SIM foglalattal rendelkezik, ami az újabb modellekben a Nano-SIM-re való áttérés előtt alapfelszereltség volt. A kompakt felépítés mellett a telefon masszív felépítéssel rendelkezik, amely masszív érzetet ad, bár nem tér el messze a Samsung hagyományos, korabeli műanyag dizájnjától.

Megjelenítés

A Samsung Galaxy S Blaze 4G egy 3,97 hüvelykes Super AMOLED kijelzővel rendelkezik, amely a maga korában igen fejlett volt, élénk színeket és mély kontrasztot kínál, amelyről az AMOLED képernyők ismertek. A 480 x 800 pixeles felbontással és a hozzávetőleges 235 ppi pixelsűrűséggel a kijelző elég éles a mindennapi használathoz, annak ellenére, hogy nem rendelkezik a modern készülékekben található nagy felbontású tisztasággal. A képernyő mérete és felbontása miatt gazdag médiafogyasztásra kevésbé alkalmas, de a szokásos okostelefonos feladatokhoz kényelmes.

Teljesítmény és szoftver

A motorháztető alatt a Blaze 4G-t egy Qualcomm MSM8260 Snapdragon S3 lapkakészlet hajtja, amely egy kétmagos, 1,5 GHz-es Scorpion processzorral és egy Adreno 220 GPU-val rendelkezik. Ez a hardverkonfiguráció akkoriban versenyképes volt a középkategóriás okostelefonok esetében, és viszonylag zökkenőmentes teljesítményt tett lehetővé az általános többfeladatos munkavégzés és az alkalmazáshasználat során. Mivel azonban a modern alkalmazások nagyobb teljesítményt igényelnek, a Blaze 4G a mai szoftverkövetelményekkel küszködhet. A készülék Android 2.3.6 Gingerbread rendszert futtat, amelyet a Samsung TouchWiz felhasználói felülete fed le, és mindkettő a jelenlegi szabványok szerint nagyon elavult, ami korlátozott alkalmazás-kompatibilitást és elavult felhasználói élményt eredményez.


    Ad

Kamera

A Samsung Galaxy S Blaze 4G egyetlen 5 MP-es hátlapi kamerával van felszerelve, amely autofókusszal és LED-es vakuval rendelkezik, és jó fényviszonyok mellett képes megfelelő tisztaságú és színvisszaadású képek rögzítésére. A telefon 30fps sebességgel képes 720p videót rögzíteni, ami egy középkategóriás készülékhez képest tiszteletreméltó volt. Az előlapi kamera egy alap 1,3 MP-es lövő, amely inkább a videohívásokra, mint a szelfikre orientált, amit az előlapi kamerákkal szemben akkoriban támasztott alacsonyabb elvárások jellemeztek.

Csatlakoztathatóság és további funkciók

A telefon támogatja a GSM- és HSPA-hálózatokat, és a korához képest mérsékelt csatlakozási sebességet biztosít HSPA 42,2/5,76 Mbps sebességgel. A vezeték nélküli kommunikációt a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Wi-Fi Direct, a DLNA és a mobil hotspot funkció segíti, valamint a Bluetooth 3.0 is. Az NFC-támogatás meglepő és figyelemre méltó funkció egy 2012-es telefontól, bár a rádió hiányzik belőle. A GPS- és A-GPS-képességek ésszerű helymeghatározást biztosítanak, ami a navigációs alkalmazások alapvető követelménye.

Az akkumulátor élettartama

A készüléket egy cserélhető 1750 mAh-s Li-Ion akkumulátor táplálja, amely akár 230 óra készenléti időt és akár 7 óra beszélgetési időt kínál, szerény, 39 órás tartóssági értékkel. Bár ez ma már korlátozottnak tűnhet, abban az időben ez viszonylag standard volt a kategóriájában, és a cserélhető akkumulátor lehetővé teszi a könnyű cserét, ami a modern készülékeknél egyre ritkábban fordul elő.

Összegzés

A megjelenésekor 140 EUR körüli áron kínált Samsung Galaxy S Blaze 4G T769 kiegyensúlyozott tulajdonságaival megfelelt a mindennapi okostelefon-felhasználók igényeinek. Bár teljesítménye, szoftveres és kijelzős specifikációi meghaladják a mai szabványokat, emlékeztet az okostelefon-technológia gyors fejlődésére. A Blaze 4G a maga idejében megbízható és funkcionális készülék volt, amely különösen azok számára volt vonzó, akiknek fontos volt egy hordozható és robusztus telefon a magasabb kategóriájú modellek fényűző specifikációi nélkül.


    Ad