Ad

Tervezés és kivitelezés
A Samsung Galaxy Rush M830 kialakítása kifejezetten szerény, méretei 122,9 x 59,9 x 11,9 mm, súlya pedig 119,1 gramm. Viszonylag könnyű súlya és kompakt mérete miatt rendkívül hordozható, könnyen elfér zsebben vagy kis táskában. Az egyetlen Mini-SIM-nek megfelelő kialakítású készülék a korára jellemző volt, praktikus és robusztus kialakítással a mindennapi használathoz. A készülék alap fekete színben kapható, egyszerű és professzionális megjelenést közvetítve.
Megjelenítés
A telefon 3,5 hüvelykes, 320 x 480 képpontos felbontású TFT-kijelzővel rendelkezik. Bár ez a képernyő biztosan nem éri el a modern készülékek szintjét, az alapvető feladatokhoz, például a webböngészéshez vagy az egyszerű multimédiás tartalmak megtekintéséhez megfelelő volt. Az érintésérzékenység a korszakhoz képest megfelelő érzékenységet kínált, bár a 49,5%-os képernyő-test arány és a körülbelül 165 ppi-s pixelsűrűség korlátozhatta a vizuális tisztaságot, különösen a magasabb kategóriájú kijelzőkhöz szokott felhasználók számára.
Teljesítmény és szoftver
Az Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich operációs rendszeren futó Galaxy Rush M830 egy okostelefon funkcióit hozta el egy olcsó készülékbe. Az 1,0 GHz-es Scorpion processzorral és Qualcomm MSM8655 Snapdragon S2 lapkakészlettel működő telefon zökkenőmentesen kezelte az alapvető műveleteket, bár nem intenzív feladatokra tervezték. Az Adreno 205 GPU alapvető grafikus feldolgozási képességeket biztosított, ami elegendő volt az alkalmi játékokhoz és a normál felbontású videók lejátszásához. A szerény 2 GB-os belső tároló és a 768 MB RAM miatt további adatok és alkalmazások tárolásához microSDHC-kártya használata vált szükségessé.
Ad
Kamera
A fényképezéshez és videózáshoz a Galaxy Rush M830 3,15 MP-es autofókuszos fő kamerával lett felszerelve, amely kedvező fényviszonyok mellett alapszintű teljesítményt nyújt. Videót is tudott rögzíteni, bár a mai szabványok szerint valószínűleg alacsony felbontásban. Az 1,3 MP-es előlapi kamera a videohívásokhoz és egyszerű szelfikhez szolgálta a célját, bár a minősége meglehetősen alapszintű volt, és nem volt ideális a tiszta fényképek rögzítéséhez.
Csatlakoztathatóság és hang
A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, amely stabil internet-hozzáférést biztosít vezeték nélküli környezetben, valamint a Bluetooth 4.0 A2DP támogatással az audioeszközökhöz való csatlakozáshoz. A GPS-szolgáltatások A-GPS funkcióval érkeztek, ami hasznos a navigációhoz és a helyalapú szolgáltatásokhoz, bár a rádió hiánya hátrányt jelenthet azok számára, akik élvezték az FM-rádióhangolást. Hangzás szempontjából a készülék hangszórót és az akkoriban szabványosnak számító 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozót tartalmazott a hangfogyasztáshoz.
Az akkumulátor élettartama
A telefon egy cserélhető Li-Ion 1750 mAh-s akkumulátorral rendelkezett, amely akár 348 óra készenléti időt és 9 óra beszélgetési időt kínált, ami viszonylag tisztességes volt, és lehetővé tette a felhasználók számára, hogy egyetlen töltéssel átvészeljék a nap nagy részét. A kivehető akkumulátor kialakítása kényelmet biztosított, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy szükség esetén tartalékot hordjanak maguknál, vagy könnyen kicserélhessék az akkumulátort.
Ár és érték
A megjelenésekor körülbelül 100 eurós árával a Galaxy Rush M830 határozottan egy kedvező árú készülékként volt pozícionálva, amely elérhető áron kínálta az okostelefonok funkcionalitását. Jól megfelelt azoknak a felhasználóknak, akik belépő szintű okostelefont kerestek az alapvető kommunikációs és médiaszükségletek kielégítésére, a magasabb kategóriájú modellekhez kapcsolódó prémium költségek nélkül.
Összefoglalva, a Samsung Galaxy Rush M830 a maga korában praktikus készülék volt, amely a szükséges okostelefon-funkciókat kis költségvetés mellett igénylő felhasználóknak kedvezett. Bár specifikációit a mai szabványok felülmúlják, a készülék hídként szolgált sokak számára, akik a funkciótelefonokról az okostelefonokra váltottak, és a 2010-es évek elején a mobiltechnológia fejlődő tájképét képviselte.
Ad