Ad
Samsung Galaxy Q T589R

Bevezetés

A 2011 augusztusában bemutatott Samsung Galaxy Q T589R egy olyan időszakot képvisel, amikor az okostelefonok kezdtek egyensúlyt teremteni a funkcionalitás és a megfizethetőség között a hétköznapi felhasználók számára. A készülék belépőszintű státusza ellenére jellegzetes funkcióival és kompakt formavilágával rést vájt magának. Ez az áttekintés a telefon különböző aspektusait vizsgálja meg, a dizájntól a teljesítményig, hogy átfogó képet adjon a 2010-es évek eleji kínálatáról.

Tervezési és építési minőség

A Galaxy Q T589R kompakt és praktikus kialakítású, amelyet viszonylag kis méretei (113,9 x 58,7 x 13,9 mm) és 135 grammos súlya jellemez. Kialakításának jelentős eleme a fizikai QWERTY-billentyűzet beépítése, amely a virtuális billentyűzetekkel szemben a gépelés során a tapintható visszajelzéseket előnyben részesítő felhasználóknak kedvez. A felépítés robosztusnak tűnik, ami vonzó az egyszerű, sallangmentes készüléket kereső felhasználók számára. A mai mércével mérve kissé terjedelmes megjelenés ellenére a megjelenés idején a súlya ésszerűen kiegyensúlyozott volt, így kényelmes fogást biztosított.

Kijelző és felhasználói felület

A készülék 3,2 hüvelykes IPS LCD képernyővel rendelkezik, amely 320 x 480 képpontos felbontást biztosít. Ez körülbelül 180 képpont/ hüvelyk pixelsűrűséget eredményez, ami a maga korában a mindennapi feladatokhoz és a szerény multimédia-fogyasztáshoz megfelelő volt. Bár a körülbelül 45,6%-os képernyő-test arány a modern szabványok szerint minimális, a méret így is kényelmes marad az egykezes használathoz. Az Android 2.2 Froyo tetején lévő TouchWiz UI intuitív kezelőfelületet biztosít, amely élénk ikonjairól és könnyű használatáról ismert, bár az újabb alkalmazások és frissítések az elavult operációs rendszer miatt elérhetetlenek számára.


    Ad

Teljesítmény és csatlakoztathatóság

A szerény hardverrel működő Galaxy Q T589R alapvető teljesítményt nyújt, amely alkalmas hívások, üzenetküldés és könnyű alkalmazáshasználat esetén. A telefon 2G és 3G hálózatokon kényelmesen ellátja feladatait, és akár 7,2 Mbps letöltési sebességet is támogat. A csatlakozási lehetőségek közé tartozik a Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot képességekkel, ami tisztességes csatlakozási lehetőségeket biztosít.

Az A2DP-vel ellátott Bluetooth 2.1 fokozza a vezeték nélküli csatlakoztathatóságot, a GPS és az A-GPS pedig a navigációt. A microUSB 2.0 port az elsődleges fizikai csatlakozó a töltéshez és az adatátvitelhez.

Kamera és multimédia

Az egyetlen 3,15 MP-es hátsó kamera, amelyet egy LED vaku egészít ki, az alapvető fotózási igényeket szolgálja ki. Bár a kamera nem rendelkezik fejlett funkciókkal, lehetővé teszi a felhasználók számára pillanatképek és videók készítését, ami kielégítő volt az alkalmi fotómegosztáshoz, amikor a kiváló minőségű képalkotás még nem volt általános elvárás. Az előlapi kamera hiánya túlnyomórészt olyan készülékként határozza meg, amely inkább a billentyűzeten keresztüli interakcióra, mintsem videohívásokra vagy szelfikészítésre irányul.

Ami a hangzást illeti, a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és a hangszóró jelenléte hagyományos hangkimenetet biztosít, amely a zenét és a hívásokat hozzáértően szolgálja ki. A multimédiás funkciók közé tartozik az MP4/WMV/H.264 fájlformátumok támogatása, ami megfelel a kor átlagos médiafogyasztási szokásainak.

Az akkumulátor élettartama és hosszú élettartama

A cserélhető Li-Ion akkumulátorral felszerelt Samsung Galaxy Q T589R rugalmasságot biztosít, lehetővé téve a felhasználók számára, hogy szükség esetén akkumulátort váltsanak - ez a praktikus funkció nagyrészt eltűnt a mai okostelefonok piacáról. Az akár 312 órás készenléti idővel és a legfeljebb 3 órás beszélgetési idővel az akkumulátor élettartama szerény, ami az aktív felhasználók számára rendszeres töltést tesz szükségessé. A zenelejátszási idő körülbelül 5 óra, ami hosszabb használat során energiagazdálkodást igényelhet.

Összegzés

A Samsung Galaxy Q T589R megjelenésekor körülbelül 120 eurós áron kínálta az okostelefonok piacára való belépést. A praktikumra helyezett hangsúly, a fizikai QWERTY-billentyűzet és az alapvető csatlakozási funkciók alkalmassá tették a készüléket a mobiltelefonokról az okostelefonokra áttérő felhasználók számára. Bár nem rendelkezett a modern készülékektől elvárt fejlett képességekkel, az akkori hatókörén belül megragadta a felhasználóközpontú kialakítás lényegét, hatékony kezelőszervekkel és megbízható teljesítménnyel. Ma már olyan készülékként értékelhetjük, amely az okostelefonok fejlődését jelezte növekedési útjukon.


    Ad