Ad

Tervezési és építési minőség
A Samsung Galaxy Pro B7510-et a praktikus használhatóságot szem előtt tartva tervezték, kompakt felépítésű, 108,6 x 66,7 x 10,7 mm-es méretekkel és mindössze 103,4 grammos tömeggel. Ez eléggé hordozhatóvá és könnyen hordozhatóvá tette. A fizikai QWERTY-billentyűzet beépítése azonnal megkülönböztette a készüléket a többitől, és olyan felhasználóknak kedvezett, akik a tapintással történő gépelés élményét részesítették előnyben, mint például azok, akik gyakran használtak e-maileket vagy üzenetküldő alkalmazásokat. A készülék Mini-SIM-et használt, és klasszikus fekete és fehér színben volt kapható.
Megjelenítés
A telefon 2,8 hüvelykes, 256K színű, 320 x 240 pixel felbontású TFT-kijelzőt kapott. Bár a képernyő mérete mai mércével mérve kicsinek tűnhet, a korabeli telefonokra és kialakításra jellemző volt. A képernyő-test arány körülbelül 33,5% volt, amit tovább csökkentettek a fizikai billentyűzethez szükséges széles fekete sávok. E kompromisszumok ellenére a készülék 747:1 arányú kontrasztaránya megfelelő volt, ami hozzájárult ahhoz, hogy a különböző fényviszonyok mellett is viszonylag jól látható maradjon a képernyő.
Teljesítmény és szoftver
A Galaxy Pro B7510-et egy 800 MHz-es ARMv6 processzor hajtotta, amelyen Android 2.2.2 (Froyo) futott, a Samsung TouchWiz UI v3.0-val felszerelve. Ez a kombináció alapvető okostelefon-képességeket kínált, de elegendő volt az olyan könnyű feladatok, mint a webböngészés, a közösségi média és a kommunikáció kezeléséhez. A 270 MB belső RAM-mal (amelyből csak 160 MB volt a felhasználó számára elérhető) a többfeladatú munkavégzés korlátozott volt. A microSDHC-kártya foglalat, valamint a mellékelt 2 GB-os kártya azonban némi könnyebbséget jelentett a tárolási korlátok terén.
Kamera képességek
A B7510 hátoldalán egy 3,15 MP-es autofókuszos kamera található, amely 320p@30fps sebességű videó rögzítésére képes. Bár a kamera szerény és alapvető funkcionalitású volt, az alkalmi fotózási igényeknek megfelelt, bár nem rendelkezett dedikált szelfikamerával, ami akkoriban az iparágban általános volt.
Ad
Csatlakoztathatóság és funkciók
Ami a csatlakoztathatóságot illeti, a készülék támogatta a Wi-Fi 802.11 b/g/n és a Bluetooth 3.0 A2DP-vel, megkönnyítve az alapvető vezeték nélküli kapcsolatokat és a fájlátvitelt. A készülék GPS-funkciót tartalmazott A-GPS-támogatással, valamint sztereó FM-rádiót RDS-szel. Az Adobe Flash hiánya ellenére a HTML-böngésző jól működött a szöveges weboldalak böngészéséhez. A fizikai csatlakozási lehetőségek között szerepelt egy 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó és egy microUSB 2.0 port.
Az akkumulátor élettartama
A cserélhető, 1350 mAh kapacitású Li-Ion 1350 mAh akkumulátorral felszerelt Galaxy Pro B7510 a mai napig dicséretes akkumulátor-teljesítményt nyújt. A felhasználók akár 11 óra beszélgetési időre számíthatnak 2G hálózaton és valamivel több mint 6 órára 3G hálózaton, a készenléti idő pedig 610 órára (2G) és 430 órára (3G). Ezek a specifikációk aláhúzták a hatékonyságát egy ilyen képességekkel és formai tényezővel rendelkező készülék esetében.
Felhasználói élmény
A Samsung Galaxy Pro B7510 elsősorban az üzleti felhasználók és a fizikai billentyűzet használatára hajlamosak számára volt vonzó választás. Bár nem rendelkezett a nagyobb érintőképernyős telefonok multimédiás képességeivel, megbízható kommunikációs és termelékenységi funkciókkal kárpótolt. A hangteljesítmény megfelelő volt, elfogadható beszéd- és zajvisszaadással, bár nem különösebben kiemelkedő.
Összegzés
A Samsung Galaxy Pro B7510 a mai mércével mérve alapvetően egyszerű, de a maga idejében a praktikus kialakítás és az alapvető okostelefon-funkciók egyensúlya révén különleges felhasználói igényeket elégített ki. Mint kifutott termék, egy olyan korszak tanúja, amikor a technológia a billentyűzet-központú dizájnról a ma uralkodó érintés-központú dizájnra váltott. Ez a telefon talán nem versenyezhet a jelenlegi technológiai újításokkal, de a mobilkészülékek evolúciójában mindenképpen kivette a részét.
Ad