Ad

Bevezetés
A Samsung Galaxy Pop SHV-E220, a 2013 elején bemutatott középkategóriás androidos okostelefon a kor számos technológiai szabványát megtestesítette. Bár mára már megszűnt, érdekes példaként szolgál arra, hogyan tervezték az okostelefonokat, és milyen funkciókat hangsúlyoztak egy évtizeddel ezelőtt. A kijelző, a teljesítmény és a csatlakoztathatóság praktikus kombinációjára összpontosítva a Galaxy Pop megbízható opcióként volt pozícionálva azok számára, akik a funkcionalitás és a megfizethetőség egyensúlyát keresték.
Tervezés és megjelenítés
A Samsung Galaxy Pop SHV-E220 kialakítása a 2010-es évek eleji esztétikára jellemző, 134,2 x 68,1 x 9,1 mm-es méretekkel és 134 g-os tömeggel rendelkezik, így meglehetősen kompakt és könnyű. Műanyag teste több színben, többek között fehér, narancssárga és kék színben volt kapható, így a forma és a funkció keverékét kereső felhasználóknak kedvezett. A készülék 4,65 hüvelykes Super AMOLED kijelzője 720 x 1280 pixeles felbontással és 16:9-es képaránnyal élénk színeket és jó kontrasztot kínált, ami az AMOLED képernyők jellemző tulajdonsága. A 316 ppi körüli pixelsűrűség éles képi megjelenítést biztosított, így a kijelző alkalmas volt multimédiás használatra.
Teljesítmény
A Galaxy Pop magját az Exynos 4412 Quad lapkakészlet adja, amely egy négymagos, 1,4 GHz-es Cortex-A9 CPU-t és egy Mali-400MP4 GPU-t használ. Ez a hardverkombináció a megjelenéskor versenyképes volt, és kielégítő felhasználói élményt nyújtott az olyan mindennapi feladatokhoz, mint a böngészés, a közösségi média és az alkalmi játékok. A készülék Android 4.1.2 Jelly Bean operációs rendszert futtat a Samsung TouchWiz felhasználói felülettel, amely intuitív kezelőfelületet biztosít testreszabási lehetőségekkel. A korlátozott, 8 GB vagy 16 GB-os belső tárhely, 1 GB RAM-mal párosítva azonban kihívást jelenthet a multitasking és az alkalmazáskezelés szempontjából, bár a dedikált microSDXC foglalat lehetővé tette a tárhely bővítését.
Ad
Kamera képességek
A Galaxy Pop fényképezési élménye szerény volt, egyetlen 8 MP-es, autofókusszal és LED vakuval felszerelt hátsó kamerával, amely 1080p videók rögzítésére képes 30fps sebességgel. Bár hiányzott belőle néhány, a frissebb telefonoknál látott fejlett funkció, az alkalmi fotózási igényeknek jól megfelelt. Az 1,9 MP-es előlapi kamera hasonlóan egyszerű volt, elfogadható eredményt nyújtott videohívásokhoz és alkalmi szelfikészítéshez.
Csatlakoztathatóság és extra funkciók
A csatlakozási lehetőségek között szerepeltek a GSM, HSPA és LTE hálózati technológiák, amelyek jól illeszkedtek az akkori globális szabványokhoz, és akár 100 Mbps letöltési sebességet is támogattak az LTE Cat3-on. Az olyan funkciók jelenléte, mint a Wi-Fi Direct, a kétsávos Wi-Fi, a DLNA, az NFC és a Bluetooth 4.0 kiemelte a Samsung elkötelezettségét az átfogó vezeték nélküli funkciók iránt. A DMB-T TV-tuner és az RDS-sel ellátott FM-rádió a szórakozási lehetőségek extra rétegét adta hozzá, különösen azokban a régiókban, ahol a digitális műsorszórás népszerű volt.
Az akkumulátor élettartama
A kivehető 2100 mAh Li-Ion akkumulátorral felszerelt Galaxy Pop a korszakához képest tisztességes akkumulátor-üzemidőt biztosított, akár 8 óra beszélgetési idővel 3G-n és 300 óra készenléti idővel. A zene szerelmeseinek a készülék akár 44 órányi folyamatos lejátszást is biztosíthatott. A kivehető akkumulátor kialakítása azt is lehetővé tette a felhasználók számára, hogy rugalmasan hordhassanak maguknál egy tartalékot, vagy könnyen kicserélhessék, ha a kapacitás csökken.
Összegzés
A Samsung Galaxy Pop SHV-E220 egy kiegyensúlyozott készülék volt, amely azokat a felhasználókat célozta meg, akik megfizethető áron kerestek egy alkalmas okostelefont. Funkciókészlete jól illeszkedett a 2013 eleji piaci elvárásokhoz, és a teljesítmény, a csatlakoztathatóság és a multimédiás képességek jó keverékét kínálta. Bár a fejlett technológiával és funkciókkal rendelkező modern okostelefonok már megelőzték, a Galaxy Pop továbbra is érdekes tanulmány az egy évtizeddel ezelőtti mobiltervezési és teljesítmény-stratégiákról. A készüléket 110 euró körüli áron értékesítették, így akkoriban a pénztárcabarát felhasználók számára meggyőző választás volt.
Ad