Ad

Bevezetés
A Samsung Galaxy Pocket Duos S5302 egy kedvező árú okostelefon, amelyet 2012 augusztusában jelentettek be, és ugyanezen év szeptemberében jelent meg. Az egyszerű, két SIM-kártyás készüléket igénylő felhasználóknak szánt telefon a mindennapi kommunikációra és könnyű okostelefonos feladatokra alkalmas alapfunkciókat kínált. A készüléket azóta már nem forgalmazzák, de a bevezetéskor praktikus megoldást kínált azoknak, akik megbízható, alapvető funkciókat kerestek megfizethető, körülbelül 90 eurós áron.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Pocket Duos S5302 kompakt és tartós kialakítású, 103,9 x 57,9 x 13 mm méretű és mindössze 103 gramm súlyú. Hordozhatósága az egyik meghatározó tulajdonsága, így könnyen hordozható és egy kézzel használható. A telefon váza a korabeli olcsó telefonokra jellemző műanyagból készült, két klasszikus színben: feketében és fehérben kapható. A két Mini-SIM-et használó dual-SIM-képesség különösen vonzó volt a külön üzleti és személyes vonalat igénylő vagy gyakran utazó felhasználók számára.
Megjelenítés
A 2,8 hüvelykes, 240 x 320 képpont felbontású TFT-kijelző 240 x 320 képpont felbontású, a kijelző pixelsűrűsége körülbelül 143 ppi. Bár ezek a specifikációk mai mércével mérve szerények, az alapvető feladatokhoz, például üzenetküldéshez, telefonhívásokhoz és egyszerű alkalmazásokhoz megfelelőek voltak. A képernyő kis mérete és alacsony felbontása miatt nem alkalmas médiában gazdag élményekhez vagy kiterjedt böngészéshez, de rendeltetésszerű használatra, funkcionális és egyszerű eszközként jól működött.
Teljesítmény és szoftver
A motorháztető alatt a Galaxy Pocket Duos egy 832 MHz-es ARM 11 processzorral működik, és Android 2.3 (Gingerbread) operációs rendszert használ a Samsung TouchWiz UX UI-jával. Ez a feldolgozási teljesítmény az alapvető feladatokra korlátozza a telefont, mivel a többfeladatos működés vagy az erőforrás-igényes alkalmazások futtatása késedelemhez vagy szűk keresztmetszethez vezethet. Azoknak a felhasználóknak azonban, akiknek az igényei a hívásokra, szöveges üzenetekre, e-mailekre és egyszerű alkalmazásokra terjednek ki, a teljesítmény megfelelő volt. A dual-SIM-funkció beépítése rugalmasságot biztosított a két különálló telefonvonal egyidejű kezeléséhez.
Ad
Kamera
A Galaxy Pocket Duos egyetlen 2 MP-es hátsó kamerával felszerelt, amely képes 320p-s videót rögzíteni 15 képkocka/másodperc sebességgel, a Galaxy Pocket Duos fényképészeti képességei nagyon alapszintűek voltak. Az előlapi kamera hiánya korlátozta a készülék videohívásokhoz vagy szelfikészítéshez való használhatóságát, de a főként az alapvető kommunikációban érdekelt felhasználók számára ez is elfogadható volt. A kamera inkább kényelmi funkcióként szolgált, mint kiemelkedő elemként, leginkább egyszerű fotózási lehetőségekhez használható.
Csatlakoztathatóság és funkciók
A telefon támogatja a GSM és HSPA hálózati technológiákat, így a SIM 1-es SIM-kártyán 2G és 3G hálózatokon keresztül biztosít kapcsolatot, a SIM 2-es SIM-kártyán csak 2G-támogatással. A készülék lehetővé teszi a b/g/n szabványú Wi-Fi csatlakozást, és támogatja a hotspot létrehozását, valamint a Bluetooth 3.0-t a rövid távú vezeték nélküli kommunikációhoz. Emellett GPS és A-GPS támogatás is rendelkezésre áll a helymeghatározási szolgáltatásokhoz, és sztereó FM rádióval, valamint 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozóval rendelkezik a hangkimenethez.
Az akkumulátor élettartama
A Samsung Galaxy Pocket Duos kivehető 1200 mAh kapacitású Li-Ion akkumulátorral rendelkezik, és akár 15 óra 20 perces beszélgetési időt kínál 2G hálózatokon és akár 6 órát 3G hálózatokon. A készenléti idő 2G-n 410 órára, 3G-n pedig 370 órára nő. Bár az akkumulátor kapacitása szerény, a telefon korlátozott energiaigénye az alapvető funkciók esetében egész nap ésszerű teljesítményt biztosít.
Összegzés
A Samsung Galaxy Pocket Duos S5302 egy egyszerű, sallangmentes mobiltelefon, amely megjelenésekor kielégítette a kedvező árú, dual-SIM-es készülék iránti igényt. Kompakt kialakítása, alapvető kijelzője és funkcionális szoftvere akkoriban megragadta egy belépő szintű Android telefon lényegét. Bár technológiája mára elavult, jól szolgálta a célját azoknak a felhasználóknak, akiknek alapvető telefonfunkciókra volt szükségük a fejlettebb okostelefonok bonyolultsága és költségei nélkül.
Ad