Ad
Samsung Galaxy On7 (2016)

Bevezetés

A Samsung Galaxy On7 (2016) 2016 szeptemberében mutatkozott be, és a hardver és a szoftver szilárd kombinációját hozta el a középkategóriás okostelefonok piacára. Az egy hónappal később megjelent készülék dual SIM-támogatással rendelkezett, és hálózati kompatibilitást kínált a GSM, HSPA és LTE technológiákkal.

Tervezés és kivitelezés

A Galaxy On7 (2016) klasszikus, mégis visszafogott esztétikát hordoz, ami tükrözi, hogy a készülék a lényegre összpontosít a feltűnés helyett. A 151,7 x 75 x 8 mm-es méretekkel jelentős képernyőméretet biztosít anélkül, hogy túlságosan terjedelmes lenne. A 167 grammos súlya stabil érzetet kölcsönöz a kézben tartáskor, egyensúlyt teremtve a szilárdság és az ergonomikus kényelem között. Az arany, rózsaarany és fekete színben kapható készülék színpalettája egyszerre elegáns és sokoldalú. Az előlapi ujjlenyomat-érzékelő további biztonságot és gyors hozzáférést biztosít, a könnyű kezelhetőséget hangsúlyozó kialakításba ágyazva.

Megjelenítés

Az 5,5 hüvelykes IPS LCD képernyővel felszerelt Samsung Galaxy On7 (2016) vizuális élményt nyújt, amelyet a fényerő és a megfelelő színvisszaadás jellemez. Az 1080 x 1920 pixeles Full HD felbontás körülbelül 401 ppi pixelsűrűséget eredményez, ami éles és tiszta képet biztosít a mindennapi multimédia-fogyasztáshoz. A 16:9-es képarány, bár a korát idézi, kényelmes megtekintési élményt biztosít mind videók, mind böngészés esetén.

Teljesítmény

A motorháztető alatt ez az okostelefon a Qualcomm MSM8953 Snapdragon 625 chipset erejét használja. A 14 nm-es eljárással készülő chip az energiahatékonyságra helyezi a hangsúlyt anélkül, hogy a mindennapi teljesítmény rovására menne. Az okta-core 2,0 GHz-es Cortex-A53 CPU, Adreno 506 GPU-val párosítva, megfelelő sebességet és grafikus képességeket biztosít a tipikus okostelefonos feladatokhoz és mérsékelt játékhoz. Az eredetileg Android 6.0.1 Marshmallow-t futtató On7 (2016) frissíthető Android 8.0 Oreo-ra, ami újabb szoftveres képességeket és optimalizálásokat hoz.


    Ad

Kamera

A fényképezés szerelmesei a Galaxy On7 (2016) hozzáértőnek, ha nem is rendkívülinek találják. Az egyetlen 13 MP-es hátlapi kamera f/1,9-es rekeszértékkel és autofókusszal tisztességes képeket készít, különösen jól megvilágított környezetben. A LED-villanó vaku kíséretében gyenge fényviszonyok között is elfogadhatóan teljesít. A 8 MP-es előlapi kamera, amely szintén f/1,9-es rekeszértékkel rendelkezik, biztosítja, hogy a szelfik tiszták és élénkek legyenek. A 30 kép/mp sebességű 1080p videofelvétel készítésére való képességével együtt ez a készülék kiválóan kielégíti az átlagos felhasználók fotózási igényeit.

Tárolás és memória

A készülék 32 GB belső tárhelyet kínál 3 GB RAM-mal, ami elegendő kapacitást biztosít a legtöbb alkalmazás és média számára. Akinek további tárhelyre van szüksége, a dedikált microSDXC kártyahely támogatja a további bővítést, amit a nagyobb médiatárral rendelkező felhasználók gyakran nagyra értékelnek.

Csatlakoztathatóság és extrák

A Galaxy On7 (2016) a csatlakoztatási lehetőségek átfogó csomagjával van felszerelve, a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.2 és az FM rádiótól kezdve az ANT+ támogatásig a fitnesz csatlakoztatáshoz. Csalódást okozhat azoknak, akik NFC-funkciót vagy USB-C portot keresnek, mivel ez a telefon microUSB 2.0-t használ. A szabványos helymeghatározási szolgáltatásokat a GPS, a GLONASS és a BDS támogatja, a regionális elérhetőségtől függően.

Az akkumulátor élettartama

Az okostelefon működését egy 3300 mAh kapacitású, nem cserélhető akkumulátor támogatja, amely egész nap megbízható kitartást biztosít. A 18 W-os vezetékes töltési képesség beépítése üdvözlendő funkció, amely csökkenti az állásidőt és támogatja az azonnali energiaigényeket.

Összegzés

Összességében a Samsung Galaxy On7 (2016) egy alkalmas középkategóriás okostelefon, amely kiegyensúlyozott teljesítményt és funkcionalitást kínál a 200 EUR körüli versenyképes ár mellett. Bár nem kínál élvonalbeli funkciókat, jól lekerekített élményt nyújt, amely alkalmas azoknak a felhasználóknak, akik a megbízhatóságot és az egyszerű funkcionalitást értékelik a prémium specifikációkkal szemben. Elegáns kialakítása, megfelelő teljesítménye és szilárd akkumulátor-üzemideje miatt érdemes megfontolni a kategóriájában, annak ellenére, hogy már nem gyártják, és esetleg hiányoznak belőle a modern funkciók.


    Ad