Ad

Bevezetés
A 2015 végén piacra dobott Samsung Galaxy On5 a megfizethetőség és az alapvető funkciók keverékével kivívta helyét a versenyképes okostelefonok piacán. A kezdetben Android 5.1 Lollipop operációs rendszerrel kiadott, majd a T-Mobile modellek esetében Android 6.0 Marshmallow-ra frissíthető telefont - bár mára már nem forgalmazzák - úgy tervezték, hogy az egyszerű okostelefon-felhasználók igényeit szolgálja ki, akik az egyszerűséget és a funkcionalitást a legmodernebb specifikációkkal szemben előnyben részesítik.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy On5 egyszerű kialakítású, 142,3 x 72,1 x 8,5 mm-es méretekkel és mindössze 149 grammos tömeggel rendelkezik, így a készüléket kényelmesen kézben lehet tartani és egy kézzel használni. A konstrukció üveg előlapot tartalmaz, amelyet műanyag hátlap és keret egészít ki, ami a maga idejében tipikus dizájnválasztás volt a kedvező árú modellek esetében. A dual-SIM képesség sokoldalúságot tesz lehetővé, a globális változatban két Micro-SIM, illetve a kifejezetten a T-Mobile felhasználók számára elérhető egyetlen Nano-SIM segítségével.
Megjelenítés
Az 5,0 hüvelykes TFT kijelzővel felszerelt Samsung Galaxy On5 felbontása 720 x 1280 pixel, a pixelsűrűség pedig körülbelül 288 ppi. Bár a kijelző nem rendelkezik a magasabb kategóriájú modellek élénk színeivel és élességével, a mindennapi feladatokhoz, például böngészéshez, üzenetküldéshez és alkalmi médiafogyasztáshoz megfelelő. A körülbelül 70%-os képernyő-test arány tükrözi a korabeli dizájn trendeket, megfelelő képernyőfelületet biztosítva anélkül, hogy a keret nélküli területre merészkedne.
Teljesítmény
A motorháztető alatt a Galaxy On5-öt az Exynos 3475 Quad lapkakészlet hajtja, amely egy négymagos Cortex-A7 processzort tartalmaz 1,3 GHz-es órajelen és egy Mali-T720 GPU-t. Bár ezek a specifikációk mai mércével mérve minden bizonnyal szerények, 2015-ben elegendőek voltak az alapvető alkalmazások és feladatok kezeléséhez. A készülék 1,5 GB RAM-ot és 8 GB belső tárhelyet tartalmaz, bár ez egy dedikált microSDXC kártyahelyen keresztül bővíthető. Ez a konfiguráció aláhúzza, hogy a telefon a minimális teljesítményigényű felhasználók felé orientálódik.
Ad
Kamera
A Galaxy On5 fotózási képességei szerények: 8 MP-es hátlapi kamerával rendelkezik, f/2.2 rekeszértékkel és autofókusszal, amelyhez LED-es vaku társul. Ez a beállítás 1080p videó rögzítésére képes 30fps sebességgel, ami az alapvető fotózási igények kielégítésére alkalmas. Az 5 MP-es előlapi kamera osztozik ugyanezen a rekeszméreten, és megfelelő minőséget biztosít szelfikhez és videohívásokhoz jól megvilágított helyzetekben.
Az akkumulátor élettartama
A Galaxy On5 tápellátásáról egy cserélhető 2600 mAh Li-Ion akkumulátor gondoskodik. A telefon állítása szerint 3G-n akár 15 óra beszélgetési idővel és akár 49 óra hosszú zenelejátszási idővel rendelkezik. A cserélhető akkumulátor figyelemre méltó funkció, amely rugalmasságot biztosít azoknak a felhasználóknak, akik útközben is szívesebben cserélgetik az akkumulátorokat.
Csatlakoztathatóság és egyéb jellemzők
A Galaxy On5 standard csatlakozási lehetőségeket kínál, beleértve a Wi-Fi 802.11 b/g/n, a Bluetooth 4.1 és a GPS GLONASS-szal. Annak ellenére, hogy hiányoznak az olyan modernebb lehetőségek, mint az NFC, az FM-rádió és a 3,5 mm-es fejhallgató-csatlakozó beépítése megfelel az ezeket a funkciókat értékelő felhasználóknak. A csatlakoztathatóságot a töltéshez és adatátvitelhez szükséges microUSB 2.0 port is támogatja.
Összegzés
Bár a Samsung Galaxy On5-öt már nem gyártják, továbbra is a maga korának terméke, amely alapvető okostelefon funkciókat kínál kompakt és megfizethető csomagban. Az egyszerű, de hatékony funkciókkal és teljesítménnyel párosuló alapvető kialakítás a pénztárcabarát fogyasztók és az okostelefonokkal újonnan ismerkedők számára is vonzó volt. Ma a Galaxy On5 a mobiltechnológia fejlődésének tanúbizonysága, és egy olyan pillanatot örökít meg, amikor a funkcionalitás elsőbbséget élvezett a mai készülékekben látható fejlett innovációkkal szemben. A körülbelül 140 eurós induló árával sikeresen megfelelt a célpiac igényeinek, mivel értéket kínált felesleges bonyolultság nélkül.
Ad