Ad

Samsung Galaxy Note 8.0 felülvizsgálata
A Samsung Galaxy Note 8.0 egy sokoldalú készülék, amely táblagépként és telefonként is funkcionál, és számos olyan funkciót kínál, amely a megjelenésekor innovatív volt. A 2013 februárjában bejelentett és ugyanezen év áprilisában piacra kerülő készüléket azóta már nem forgalmazzák. A Galaxy Note 8.0-nak a kora ellenére számos olyan érdeme van, amelyet érdemes figyelembe venni, ha a mobiltechnológia fejlődését vizsgáljuk.
Tervezés és kivitelezés
A Galaxy Note 8.0 a korszaknak megfelelően karcsú dizájnt mutat, méretei 210,8 x 135,9 x 8 mm. Kompakt felépítését könnyű váz egészíti ki, súlya a 3G-s változatnál körülbelül 338 gramm, az LTE-s modellnél pedig 340 gramm. A klasszikus színekben - fekete, fehér/ezüst és barna - kapható készülék keskeny keretének köszönhetően kényelmesen illeszkedik a kézbe, bár a körülbelül 64,8%-os képernyő-test aránynak köszönhetően a kijelző a modern szabványokhoz képest kissé korlátozottnak érezhető. A Micro-SIM használata és a microSDXC kártyahely beépítése a 2010-es évek eleji készülékek tervezési normáit tükrözi.
Megjelenítés
A 8,0 hüvelykes, 800 x 1280-as felbontású TFT-kijelző érdekes módon egyensúlyt teremt a termelékenység és a médiafogyasztás között, bár a körülbelül 189 ppi-s pixelsűrűség azt jelenti, hogy nem hasonlítható össze a modernebb készülékek élesebb kijelzőivel. Annak idején azonban bőséges képernyőfelületet biztosított a felhasználóknak a multitaskinghoz és az S Pen használatához, ami a Galaxy Note sorozat egyik meghatározó jellemzője.
Hardver és teljesítmény
Az Exynos 4412 Quad lapkakészlettel és egy négymagos, 1,6 GHz-es Cortex-A9 processzorral működő Galaxy Note 8.0 megbízható volt a mérsékelt multitaskinghoz és a mindennapi alkalmazásokhoz. A Mali-400MP4 GPU elég hatékonyan kezelte a grafikai feladatokat, bár az intenzív játék vagy médiaszerkesztés megmutatta a korlátait. A 2 GB RAM és a 16 GB vagy 32 GB-os, microSD kártyával bővíthető belső tárolási lehetőségek elfogadható alapot biztosítanak a média és az alkalmazások tárolási igényeihez. A készülék eredetileg Android 4.1.2 (Jelly Bean) operációs rendszerrel érkezett, de frissíthető volt Android 4.4 (KitKat) operációs rendszerre, így a későbbi szoftverfunkciók és fejlesztések előnyeit is kihasználhatta.
Ad
Kamera és hang
Bár ebben az időszakban a kamerák nem voltak elsődlegesek a táblagépek számára, a Galaxy Note 8.0 5 MP-es hátlapi kamerája autofókuszt és 720p videó 30fps sebességgel történő felvételének képességét kínálta. Ez a beállítás egy táblagéphez képest tisztességes fotózási és videózási képességeket tett lehetővé, de gyenge fényviszonyok között nehézségekbe ütközött.
Az előlapon az 1,3 MP-es szelfikamera videohívásokhoz használható, de ezen túlmenően nem sok mindenre képes. A hangminőség dicséretes, tekintettel a sztereó hangszórók és a 3,5 mm-es csatlakozó jelenlétére, amelyek kiegyensúlyozott hangélményt nyújtanak, tovább javítva a zenelejátszáshoz, akár 120 órán át tartva egyetlen töltéssel.
Csatlakoztathatóság és további funkciók
A Galaxy Note 8.0 a csatlakozási lehetőségek széles skáláját támogatta, a GSM, HSPA és LTE technológia széles körű nemzetközi kompatibilitást biztosított. A kétsávos Wi-Fi, a Bluetooth 4.0 és a GPS (GLONASS-szal) megerősítette a csatlakoztathatóság és a navigáció terén való hasznosságát. Az NFC és a rádió hiánya korlátozó lehet, bár az infravörös port beépítése figyelemre méltó a távvezérlési funkciók szempontjából.
Az akkumulátor élettartama
A nem cserélhető Li-Ion 4600 mAh kapacitású akkumulátorral felszerelt Galaxy Note 8.0 lenyűgöző élettartamot kínál. Akár 710 óra készenléti időt is elérhet 2G hálózaton és 480 órát 3G-n, emellett jelentős, akár 28 órás beszélgetési időt is biztosít 2G-n és 24 órát 3G-n. Ez a szempont különösen vonzó lehet azon felhasználók számára, akiknek fontos az akkumulátor élettartama.
Összegzés
A Samsung Galaxy Note 8.0 olyan készülék, amely a 2010-es évek elejének mobiltechnológiájának átmeneti szakaszát foglalja magába. Hozzáértő teljesítménye, robusztus csatlakoztathatósága és az S Pen innovatív használata miatt figyelemre méltó belépő a Samsung termékfejlődésének évkönyveibe. Bár a modern készülékek azóta háttérbe szorították specifikációit, a Galaxy Note 8.0 továbbra is a Samsung azon elkötelezettségének bizonyítéka, hogy a telefon és a táblagép funkcionalitását egyetlen hordozható formában egyesítse.
Ad